Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problemy s kvalitou obrazu (WinFast TV 2000 - expert)

fuoco (4)|2.4.2005 12:50
Cau lidi,
mam novou tv kartu Leadtek win fast tv 2000 xp expert...

A obraz se mi zda v mnohem horsi kvalite nez na normlani televizi.. :-(
Fakt nevim proc trochu sem se dival po foru a zda se mi ze to mam dobre nastaveny.. :-) Ale v navodu rikali (pri instalaci) ze kdyz chce windows instalovat drivery mam to stornovat.. :OO Ja sem to ale normlane nechal protoze sem si to predtim neprectl... :-D Myslite ze je to problem??
Pak sem dal normalne nainstaloval ty drivery co byly na cd..

Jeste sem premylel ze by mohl byt problem v coaxu na konci ma takou specialni nasadu.. Vlastne na obou stranach je stejnej a na jednu stranu se da taka nasada.. Vite o co de? Jo mam to zapojeny do takove te krabicky co nainstalovala kabelovka.. Takze chytam kabelovku hehe :-D
Hodim sem fotku toho zakonceni coaxu..

Jo jeste je zajimavy ze kdyz dam ladit a vyberu cable tak nova tam neni vubec a ct1 ct2 a prima sou hrozne videt.. Kdyz dam antenu tak je tam aji vetsina kanalu z kabelovky + nova atd. v docela slusne kvalite...

------> Ale nikdy to neni jako na televizi - zdaleka!!!

fuoco (4)|2.4.2005 12:52
Fakt uz nevim co s tim... :-(

Budu rad za kazdou odpoved.. :-) :-D
Ivo Mašek (10205)|2.4.2005 14:22
Ale v navodu rikali (pri instalaci) ze kdyz chce windows instalovat drivery mam to stornovat..
No, já nikdy nic nestornoval. Instalace je vlastně dvojí. Po první instalaci to chce restart a potom automaticky naskočí dokončení instalace. A to je vše.
Pokud máš kabelovku, musíš zadat:
TV Source: Cable
Area: Czech B/G
Potom zafajfkovat:
Auto Fine Tune
Adaptive Channel Scanning
Proběhne nastavení frekvencí a to je vše.
Pokud bereš zvuk přes interní zvukovku, nastav v jiné záložce:
Audio-Out Control Line: Line-In
Audio Recording Line: Line-In
...a normálně ti funguje příjem tv signálu.
Některé kanály vysílají zvukovou normou PAL_BG a PAL_DK. To se přepíná klávesou "A" na PC-klávesnici. Nastavení zůstává v paměti. Dualní zvuk se nastavuje klávesou "S" na PC-klávesnici.
Pokud je "nehezký" obraz, není vinou tv karty (já mám na ní lepší obraz, než na TV), ale příchozím signálem.

Nechápu, proč používáš tu přechodku "samec/samice". Natáhni přímo koax se správnou koncovkou. Nedoporučuji používat "umělohmotné" zařízení. Dále si uvědom, že čím více přerušení na trase koaxu, tím horší signál na konci onoho koaxu.
fuoco (4)|2.4.2005 20:47
Jo mas pravdu... Zkusil sem prenyst pc do obyvaku kde je ta krabicka od kabelovky a natahl sem ten kabel primo.. A kvalita byla uplne nesrovnatelna... :OO

Diky za super radu!!

Ale mam 2 novy coaxy jeden ten blbe zakoncenej ... Co sem fotil a jeden uplne normalni...

Ale kdyz pouziju ten novej coax (ten normalni) tak signal na nekterych kanalech (vetsine) je mnohem horsi nez kdyz pouziju muj starej dobrej coax co mam k telce.. Nevis cim to je, je to mozny ze se to tak deje?? Sou urcity druhy coaxu??

Jo a jeste mensi problem dal sem ladit s tim adaptive chanel search (dric sem to nedaval..) a na co to vubec je?? Co je ta custom defined area to musim predtim zvolit to czech (PAL/B - D)??

Ale kdyz to ukoncim (ten program...) tak pri pristim spusteni vsechny kanaly chrci... Takze musim ladit znova... Driv kdyz sem ladil bez adative blabla.. :-D Tak to tak nedelalo...

Predem dik radu... 8-)
Ivo Mašek (10205)|2.4.2005 21:04
Ale kdyz pouziju ten novej coax (ten normalni) tak signal na nekterych kanalech (vetsine) je mnohem horsi nez kdyz pouziju muj starej dobrej coax co mam k telce.. Nevis cim to je, je to mozny ze se to tak deje?? Sou urcity druhy coaxu??
To si piš, že jsou různé druhy. Používej ten, co používají kabelovky. On je "tlustý", protože má opletení. Ten, co prodávají v marketech, má opletení z "čokoládového" papírku. NEBRAT !!

Jo a jeste mensi problem dal sem ladit s tim adaptive chanel search (dric sem to nedaval..) a na co to vubec je??
Vyhledávač ti projede všechny kanály podrobně, tedy i ty, co se mu "nezdají". Trvá to déle, a u mě je tento způsob vyhledávání nutností. Jinak bych nechytil celostátní Primu, pouze tu "krajskou" a druhou frekvenci ČT_2 (vysílají tam to samý, ale je to nějaká příprava na jiný kanál, či co).

Co je ta custom defined area to musim predtim zvolit to czech (PAL/B - D)??
Měl bys. Televizních norem je několik, tak bys měl určit tu, která platí pro ČR.

tak pri pristim spusteni vsechny kanaly chrci...
Při puštěném programu zkus použít to kouzelné tlačítko na PC klávesnici: A

...Jsem v práci, mám noční směnu, tak se nemůžu nějak moc vykecávat.
fuoco (4)|2.4.2005 21:14
Ok tam mnohokrat diky vsechno to vyzkousim... Ses moc hodnej..

Uz te nebudu rusit... Kdyztak kdyby neco nejelo napisu az zitra.. :-D

Tak to v te praci prezij.. :BB:
ivdo (1)|10.5.2005 13:06
Hm, obraceny konektor? A urcite pouzivate ze zasuvky kabelovky konektor pro tv? Protoze ta druha dira v zasuvce byva na radio (a ma proti tv obraceny konektor) a ma filtr pro jine frekvencni pasmo!! Pouzivate rozbocovac pro tv + pc ??
Ivo Mašek (10205)|10.5.2005 13:48
Já používám dokonce 4-rozbočovač.
- 1.televize v obýváku
- 2.televize v kuchyni
- 3.televize v děcáku
- 4.tv karta v PC

A urcite pouzivate ze zasuvky kabelovky konektor pro tv?
hm, ono by to jinak nehrálo.
Joe-Joe (593)|10.5.2005 14:47
Ivo Mašek
kukam, ze mame rovnako umiestnene TV. :-E
Ivo Mašek (10205)|10.5.2005 16:14
Joe-Joe
V ložnici jsem to odmítl :-D
StD (8612)|11.5.2005 08:08
...tam si musíš dát Plasmu na strop... :-D
Doom (2331)|11.5.2005 14:16
a doufat, že z toho stropu nespadne :-E