Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Černobílý obraz na TV při přehrávání VHS

elmartin (44)|22.12.2011 19:00
Ahoj,
mám VCR JVC HR-S7600EU, který jsem přes SCART kabel propojil s plazmou Panasonic TX-P46ST30E. Při přehrávání VHS je ovšem v TV pouze černobílý obraz. Když dám stop, tak se normálně zobrazí modrá obrazovka s informacemi, což je v pořádku, ale při přehrávání je tam vždy jen černobílý obraz. Zkoušel jsem víc kazet i tracking, ale beze změny. O to je to zajímavější, že dříve jsem ten VCR takto měl propojenej se starší plazmou Panasonic TX-P37X20E a to běželo normálně barevně. Ten VCR mám navíc současně propojený i s TV kartou přes S-Video a přes ni (na kompu) to také běží tak jak má, tedy barevně. Že by nová 3D neoPlasma nedokázala správně vyhodnotit obraz z pásky nebo je v tom jiný zádrhel či potřeba něco nastavit?
Díky za odpovědi a nápady, jak to vyřešit.
KamilZ (10277)|22.12.2011 20:13
A zapojit to kabelem S-Video -> Scart jsi nezkoušel? Mrkni ještě zde http://www.jvc.co.uk/files/instruction_manual/hr-s7600%20engelsk.pdf na strany 4 a 40, jestli nemáš problém v tom, záleží, co umí i TV a jaký máš kabel.
elmartin (44)|22.12.2011 20:28
Nezkoušel, takovej kabel nemám a ještě bych potřeboval rozbočovač pro S-Video (ve VCR je jen jeden výstup S-Video).
jarino1978 (8045)|22.12.2011 20:39
[quote=elmartin;386189]Ten VCR mám navíc současně propojený i s TV kartou přes S-Video.[/quote]

tak zruš prepojenie s TV kartou a malo by to fungovať. Samozrejme si v prehrávači nastav video out na SCART-RGB.
KamilZ (10277)|22.12.2011 20:48
Když nic nevyzkoušíš, tak nezjistíš, v čem je problém. To video má zřejmě plně osazený Scart, takže Ti klidně může jet kombinace Scart->S-video do NB a S-Video->Scart do TV, i když je to na první pohled přitažené za vlasy.

Redukce na pokusy stojí pár korun, nebo to můžeš zkusit ubastlit, schémat na i-netu je spousta.

jarino1978: Myslíš na zemní smyčku?
jarino1978 (8045)|22.12.2011 20:59
skôr na to, že to má zle nastavené vo VHS.
elmartin (44)|22.12.2011 21:43
Tak problém vyřešen. :-)
Chtělo to na VCR u SCARTu přepnout výstupní signál (AV1 OUT) na COMP, pak už to jede barevně. To mě ale překvapilo. Proč to nefachčí na Y/C, když na notabene starší plazmě to fachčilo. Že by SCART na nové TV nepodporoval oddělenou jasovou a barvonosnou složku?
Ivo Mašek (10205)|22.12.2011 22:17
[quote]
Že by SCART na nové TV nepodporoval oddělenou jasovou a barvonosnou složku?
[/quote]
Bingo :-) . Pokud jsou dva SCARTy, tak jeden z nich bude na 90 procent ochuzený.
elmartin (44)|23.12.2011 01:05
[quote=Ivo Mašek;386233]Bingo :-) . Pokud jsou dva SCARTy, tak jeden z nich bude na 90 procent ochuzený.[/quote]
Právě že v té plazmě je jen jeden SCART. ;-)
elmartin (44)|23.12.2011 02:05
Kdysi jsem tu četl něco ve smyslu, že z VHS leze vždy kompozitní signál, tudíž je zbytečné složky oddělovat (Y/C), na rozdíl od S-VHS, kde to smysl má. Moc mi není jasné, proč tomu tak je; může mi to někdo prosím objasnit?
Pochopil bych, že když je kazeta (VHS či S-VHS) nahraná videem, do kterýho leze signál z antény RF kabelem, že je na tom pásku kompozitní signál a Y/C pak nemá smysl. Ale co když do toho nahrávacího videa leze signál s oddělenýma složkama (přes SCART)? Nebo když se jedná o originální VHS kazetu (natočenou kdoví jakým způsobem)? Jsou i tady oddělené složky z VCR do TV zbytečné?
geronimoh (2327)|23.12.2011 09:05
[quote=elmartin;386251]Kdysi jsem tu četl něco ve smyslu, že z VHS leze vždy kompozitní signál, tudíž je zbytečné složky oddělovat (Y/C), na rozdíl od S-VHS, kde to smysl má. Moc mi není jasné, proč tomu tak je; může mi to někdo prosím objasnit?
Pochopil bych, že když je kazeta (VHS či S-VHS) nahraná videem, do kterýho leze signál z antény RF kabelem, že je na tom pásku kompozitní signál a Y/C pak nemá smysl. Ale co když do toho nahrávacího videa leze signál s oddělenýma složkama (přes SCART)? Nebo když se jedná o originální VHS kazetu (natočenou kdoví jakým způsobem)? Jsou i tady oddělené složky z VCR do TV zbytečné?[/quote]

Tedy nejsem až takový odborník, ale u S-VHS videorekordéru lze hovořit o režimech záznamu na videokazetě - VHS, SVHS-ET a S-VHS. S-VHS videorekordér pak obvykle zvládá přenos signálu k externím přístrojům (TV, DVD Rekordér a pod.) jako kompozitní signál a S-Video. Nehledě na to, co vyčte z jakékoliv kazety je podle mě ideální využít co nejkvalitnější přenos videosignálu (byť vyčteného z přehrávané VHS videokazety), tedy S-Video (pokud některý model neumí i RGB).
Fricoolinek2 (675)|25.12.2011 20:50
Předpokládám, že problém v PAL x SECAM nebude, že?