Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: Černobílý obraz na TV při přehrávání VHS

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Ahoj,
    mám VCR JVC HR-S7600EU, který jsem přes SCART kabel propojil s plazmou Panasonic TX-P46ST30E. Při přehrávání VHS je ovšem v TV pouze černobílý obraz. Když dám stop, tak se normálně zobrazí modrá obrazovka s informacemi, což je v pořádku, ale při přehrávání je tam vždy jen černobílý obraz. Zkoušel jsem víc kazet i tracking, ale beze změny. O to je to zajímavější, že dříve jsem ten VCR takto měl propojenej se starší plazmou Panasonic TX-P37X20E a to běželo normálně barevně. Ten VCR mám navíc současně propojený i s TV kartou přes S-Video a přes ni (na kompu) to také běží tak jak má, tedy barevně. Že by nová 3D neoPlasma nedokázala správně vyhodnotit obraz z pásky nebo je v tom jiný zádrhel či potřeba něco nastavit?
    Díky za odpovědi a nápady, jak to vyřešit.
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

A zapojit to kabelem S-Video -> Scart jsi nezkoušel? Mrkni ještě zde http://www.jvc.co.uk/files/instructi...%20engelsk.pdf na strany 4 a 40, jestli nemáš problém v tom, záleží, co umí i TV a jaký máš kabel.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 22-12-2011 v 19:22

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Nezkoušel, takovej kabel nemám a ještě bych potřeboval rozbočovač pro S-Video (ve VCR je jen jeden výstup S-Video).

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od elmartin Zobrazit příspěvek
    Ten VCR mám navíc současně propojený i s TV kartou přes S-Video.
    tak zruš prepojenie s TV kartou a malo by to fungovať. Samozrejme si v prehrávači nastav video out na SCART-RGB.
    Naposledy upraveno uživatelem jarino1978: 22-12-2011 v 19:50

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Když nic nevyzkoušíš, tak nezjistíš, v čem je problém. To video má zřejmě plně osazený Scart, takže Ti klidně může jet kombinace Scart->S-video do NB a S-Video->Scart do TV, i když je to na první pohled přitažené za vlasy.

Redukce na pokusy stojí pár korun, nebo to můžeš zkusit ubastlit, schémat na i-netu je spousta.

jarino1978: Myslíš na zemní smyčku?

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

skôr na to, že to má zle nastavené vo VHS.

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Tak problém vyřešen.
    Chtělo to na VCR u SCARTu přepnout výstupní signál (AV1 OUT) na COMP, pak už to jede barevně. To mě ale překvapilo. Proč to nefachčí na Y/C, když na notabene starší plazmě to fachčilo. Že by SCART na nové TV nepodporoval oddělenou jasovou a barvonosnou složku?

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Že by SCART na nové TV nepodporoval oddělenou jasovou a barvonosnou složku?
    Bingo . Pokud jsou dva SCARTy, tak jeden z nich bude na 90 procent ochuzený.

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Bingo . Pokud jsou dva SCARTy, tak jeden z nich bude na 90 procent ochuzený.
    Právě že v té plazmě je jen jeden SCART. ;-)

Nováček
    Registrace
    Jun 2010

Kdysi jsem tu četl něco ve smyslu, že z VHS leze vždy kompozitní signál, tudíž je zbytečné složky oddělovat (Y/C), na rozdíl od S-VHS, kde to smysl má. Moc mi není jasné, proč tomu tak je; může mi to někdo prosím objasnit?
    Pochopil bych, že když je kazeta (VHS či S-VHS) nahraná videem, do kterýho leze signál z antény RF kabelem, že je na tom pásku kompozitní signál a Y/C pak nemá smysl. Ale co když do toho nahrávacího videa leze signál s oddělenýma složkama (přes SCART)? Nebo když se jedná o originální VHS kazetu (natočenou kdoví jakým způsobem)? Jsou i tady oddělené složky z VCR do TV zbytečné?

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od elmartin Zobrazit příspěvek
    Kdysi jsem tu četl něco ve smyslu, že z VHS leze vždy kompozitní signál, tudíž je zbytečné složky oddělovat (Y/C), na rozdíl od S-VHS, kde to smysl má. Moc mi není jasné, proč tomu tak je; může mi to někdo prosím objasnit?
    Pochopil bych, že když je kazeta (VHS či S-VHS) nahraná videem, do kterýho leze signál z antény RF kabelem, že je na tom pásku kompozitní signál a Y/C pak nemá smysl. Ale co když do toho nahrávacího videa leze signál s oddělenýma složkama (přes SCART)? Nebo když se jedná o originální VHS kazetu (natočenou kdoví jakým způsobem)? Jsou i tady oddělené složky z VCR do TV zbytečné?
    Tedy nejsem až takový odborník, ale u S-VHS videorekordéru lze hovořit o režimech záznamu na videokazetě - VHS, SVHS-ET a S-VHS. S-VHS videorekordér pak obvykle zvládá přenos signálu k externím přístrojům (TV, DVD Rekordér a pod.) jako kompozitní signál a S-Video. Nehledě na to, co vyčte z jakékoliv kazety je podle mě ideální využít co nejkvalitnější přenos videosignálu (byť vyčteného z přehrávané VHS videokazety), tedy S-Video (pokud některý model neumí i RGB).

Je tu pravidelně
    Registrace
    Nov 2007

Předpokládám, že problém v PAL x SECAM nebude, že?

Podobná témata

1. GF 8600 - černobílý obraz z TV OUT
    Od SONO v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 08-07-2009, 12:11
  2. po změně kabelu jen černobílý obraz
    Od raven_tvf v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 07-05-2006, 22:01
  3. GeForce 6600 a černobílý obraz
    Od bousa v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 31-03-2006, 16:37
  4. S-VHS + černobílý obraz
    Od imported_PetrX v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 01-12-2005, 10:00
  5. CRT: Černobílý obraz PC - SONY KV-29CS60
    Od Jad v sekci Televize: LCD, plazma