Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: Kompatibilita WMC s TV kartami

Neregistrovaný (0)|16.12.2011 17:58
Tazatel: Pavel

Znění dotazu: Dobry den, da se nekde sehnat seznam TV tuneru podporovanych Windows Media Center ve Windows 7? Nektere TV tunery po instalaci prehravaji korektne pouze v softweru vyrobce a ve WMC funguje poze zvuk, misto obrazu je jen cerna plocha.
Predem diky za radu.

Technika, které se dotaz týká: Evolve Mars, DTV 1800H
Ivo Mašek (10205)|16.12.2011 20:55
http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/What-should-I-know-before-adding-TV-tuners-to-use-with-Windows-Media-Center
Tam je:
[quote]
Chcete-li zjistit, které modely televizního tuneru jsou kompatibilní s vaším počítačem, obraťte se na výrobce počítače nebo přejděte na web [COLOR=#810081]Windows Logo'd Products List[/COLOR].
[/quote]
Neregistrovaný (0)|20.12.2011 04:41
Rad bych zde pozadal o pomoc bude-li to mozne.
Na svem PC nejsem schopen zprovoznit zive TV prehravani ve WMC. Zkousel jsem dva tunery, Evolve Mars a DTV1800H od Leadteku. V obou pripadech probehne instalace korektne, stejne jako nastaveni WMC a naladeni kanalu. Po zapnuti zive TV prehravani vsak hraje pouze zvuk, misto obrazu je jen cerna plocha. Chyba musi byt u mne nebot mam odzkousene oba tunery na jinych PC a tam je vse OK. Kvuli tomu jsem udelal komplet novou instalaci OS a stale se mi to nedari zprovoznit. Pritom software obou vyrobcu funguje na vybornou, hraje paradne obraz i zvuk, ja uz si s tim sam nevim rady, dekuji vsem za pomoc.
OS Win7HP 32bit-legalni plne aktualizovany
MB Gigabyte GA-MA790X-UD3P
CPU Athlon II X4
RAM 2x2GB DDR2
VGA GTX560Ti posledni ovladace
bastlir (3245)|20.12.2011 20:43
Zkus přepnout nastavení zobrazení PC na "High Color (16bit)". To už někdy zlobilo i v XPéčkách.
Neregistrovaný (0)|20.12.2011 22:33
[QUOTE=bastlir;385931]Zkus přepnout nastavení zobrazení PC na "High Color (16bit)". To už někdy zlobilo i v XPéčkách.[/Q

Diky za radu ale nepomohlo to, navic WMC VYZADUJE pro svuj beh True Color 32bitu.
Ivo Mašek (10205)|21.12.2011 19:17
Leadtek by měl mít někde extra ovládání citlivosti., a ten Evolve má dvojí instalaci (extra drivery a extra aplikace). Nesmí se to obrátit, tedy poplést pořadí. Nepamatuji si ovšem, jak to pořadí je - přesněji sdělím zítra večer (spíše pozdě večer - mám teď v práci dost fofr).
Ivo Mašek (10205)|22.12.2011 19:36
Nejdříve se musí nainstalit driver, až potom přehrávač. (je to snad jediný tuner "dnešní epochy", kde to všechno není v jednom balíku)