Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada za PS3

RomanP (147)|15.12.2011 22:28
Vypadá to, že dnes odešla PS3 do křemíkového nebe. Třikrát pípne, zelená, žlutá a pak bliká červená. Jelikož hry nehraju a vlastně jsem na ní nikdy nehrál, bylo jejím posláním přehrávání BD, DVD, ale hlavně obsahu co pomocí PlayTv nahrála z TV vysílání.
Asi jsem schopen se obejít bez BD a DVD i když nevím...
Co ale potřebuju je, aby nahrávala TV pořady na HDD.
Jen letmo jsem koukal na docela pěkný DUNE nebo jak a mělo to i BD/DVD, jenže zase ne nahrávání z tuneru.
Pokud nic neseženu, vezmu další PS3, ale když mám možnost se rozhlídnout, nechci to zahodit.
Na PS3 mi vlastně nic nevadilo, vše fungovalo jak má (90% přehrávání zaznamenaných pořadů), občas něco z flashdisku a titulky jsem tam přidal v pc.
Máte někdo nějaký nápad?
RomanP (147)|16.12.2011 22:03
No tak lidi... trpím jako zvíře. Nekoukám v TV na nic ve vysílacím čase, jen na to co se mi přes týden nahraje a přišel jsem o všechno co jsem za posledních 14 dní nahrál. Nejstarší nahrávky jsem měl z počátku roku 2009. Musím něco vymyslet. PS3 jsem rozebral a složil, přínos 0, čili půjde do sběrného dvora i s mojí knihovnou pořadů.

Dnes jsem koukal na A.C. Ryan PV761201TB. Stojí něco přes 8tis, ale přijdu o BD/DVD přehrávač, ten se dá třeba za 2500,- dokoupit jako druhé zařízení, aby mohl dvouletý syn koukat na Krtečka a ještě jedu daleko šílenější kreslenost. To je dohromady cca 11tis, naproti tomu nová PS3 s 160GB HDD stojí dnes 6000,- to je polovina.

Přinese mi něco prcní varianta s Ryanem, nebo jiným podobným zařízením proti PS3?
Jak jsem psal, byla škoda nepodpory nějakých formátů a trable s titulkama, ale jinak mi to nevadilo. Má někdo zkušenost s použitím PS3 a PlayTv a zároveň s MMC jako je výše jmenované?
jarino1978 (8045)|16.12.2011 22:31
ťažko povedať, ale asi pre teba by stále bola ideál práve PS3, aj vzhľadom na PLAY TV.
RomanP (147)|16.12.2011 22:39
[quote=jarino1978;385195]ťažko povedať, ale asi pre teba by stále bola ideál práve PS3, aj vzhľadom na PLAY TV.[/quote]

Asi jo, no já o tom přemýšlím proto, jestli chci vlastně dál používat herní konzoli k nahrávání pořadů a přehrávání videa, k čemuž je určena vlastně jen okrajově. Taky nevím jestli chci PSko když vidím, že se za docela krátkou dobu usmaží ve vlastní šťávě. Proto hledám alternativy.

Nejdřív jsem chtěl dokoupit k PS3 ten dálkovej ovladač, ale pak jsem si rychle zvykl na sixaxis a nakonec přes EPG naklikám pořady za celý týden během dvou, třech minut.

Jinak předpokládám, že k novýmu slim PSku jde PlayTv bez problémů. Měl nejstarší verzi s 4xUSB atd
sanchez13 (1071)|16.12.2011 23:24
Skús popisat presnejsie problem...

- presny typ PS3
- co presne to urobí ked ju zapnes
- či ju zapinas zo standby módu, alebo ako

Atd...

Teoreticky by sa mohlo jednať o podobný problém ako tu (nedostatočne chladenie GPU): http://www.ifixit.com/Guide/Yellow-Light-of-Death-Repair/3654/1

Alebo môžeš skúsiť niektorý reset: http://www.ifixit.com/Answers/View/42554/Red+screen+of+death

Skús sa opýtať ešte v tomto vlakne, tam sa venujú PS3 podrobne: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=15094
jarino1978 (8045)|16.12.2011 23:46
on má crash konzole - YLOD. To jedine do servisu, kde sa vždy mení kus za nový kus.
KamilZ (10277)|17.12.2011 08:31
[quote=RomanP;385189]Dnes jsem koukal na A.C. Ryan PV761201TB. Stojí něco přes 8tis, ale přijdu o BD/DVD přehrávač, ten se dá třeba za 2500,- dokoupit jako druhé zařízení, aby mohl dvouletý syn koukat na Krtečka a ještě jedu daleko šílenější kreslenost. To je dohromady cca 11tis, naproti tomu nová PS3 s 160GB HDD stojí dnes 6000,- to je polovina.[/quote]
Něco na způsob Emtec Movie Cube D850H 1TB by Ti nestačilo? Nemá to BR, ale jen DVD, ale to by synovi na krtečka mohlo stačit.

Měl by jsi se rozhodnout, jestli potřebuješ BR, nebo ne, protože MMC s BR a DVB-T s nahráváním je docela tvrdá podmínka. Za sebe bych to oddělil, nebo bych se díval po MMC s DVB-T a USB Host pro připojení BR externí mechaniky (mechanika je věc, která odchází nejčastěji, takže by se dala jednoduše vyměnit). Je ale otázka, jak to bude s kvalitou obrazu BR. S PS3 se bude těžko soupeřit.
Sealex (290)|17.12.2011 09:45
Já jsem spokojený uživatel PS3 320GB slim s dokoupeným PlayTV modulem a Blueray ovladačem.
Využíval jsem jednu dobu DLNA/UPNP možnosti PS3 a streamoval jsem všechna videa z PC pomocí PS3 media serveru (včetně mkv a dalších), ale nakonec jsem pořídil Xtreamer Pro a do něj přendal knihovnu videí/fotek/muziky z PC. Navíc streamovací Xlivecz nadstavba pro Xtreamer je docela zajímavé rozšíření ;) Spotřeba Xtreameru je nyní kolem 20W se dvěma disky. PS3 slim má spotřebu necelých 90W.
Co se týká nahrávání mám i možnost na TV ze všech existujících tunerů, ale zatím využívám občasně PS3.
sanchez13 (1071)|17.12.2011 11:35
[quote=jarino1978;385211]on má crash konzole - YLOD. To jedine do servisu, kde sa vždy mení kus za nový kus.[/quote]

A práve YLOD je riešené tu: http://www.ifixit.com/Guide/Yellow-Light-of-Death-Repair/3654/1
Predpokladám, že ju už nemá v záruke, takze V servise mu asi povedia, že oprava stojí toľko co nová PS3, kedže tam sa väčšinou nebavia s opravou, ale rovno vymenia kus za kus :-(

Ale pokial ju plánuje používať len na nahrávanie a pozeranie TV, tak je naozaj lepšie kúpiť si iné zariadenie... Existuje napríklad spústa lacných DVD alebo BD prehravacov, ktoré majú zabudovany aj DVB-T tuner a zvladaju aj PVR. Alebo kúpiť priamo TV s PVR, dnes to zvladaju aj lacnejšie modely...
RomanP (147)|17.12.2011 13:06
sanchez13: Je to přesně jak píše Jarino. Servis je to schopen opravit výměnou desky, což by se asi nevyplatilo, nebo se to často dělá znovuprohřátím obou čipů pistolí, jak je vidět na videích. Za to si často řekne servis 2000,- i s aplikací nové chladící pasty, to by docela šlo vzhledem k tomu, že tahle stála snad 16 nebo 18tis, jenže vlastně nikdo neví, jak dlouho to může pracovat. Já ho včera večer rozhodil, prohřál normálním trochu výkonnějším fenem na vlasy a nanesl novou pastu (jen zbytek, asi by to chtělo víc), no a nic to nepřineslo. Asi by to mohlo být s použítím té pistole jinak, ale co...

Kamile, taky mi to začíná být jasný, že to musím oddělit. Nahoře právě už píšu dvě varianty, co mě napadly. Ten Ryan a pak DVD nebo rovnou levnej BR. Kouknu na ten Emtec. Ono to není ani otázka peněz, ale abych nenadával na blbý menu, nějaký sekání se a tak i když samozžejmně do toho nechci za každou cenu dávat zbytečně moc, kdo má dnes prachů na zbyt.

Sealex: No já s tím byl jak píšu taky vlastně docela spokojenej, měl jsem původně PS3 60GB, do který jsem dal 320GB protože jsem ty každodenní seriály rovnou promazával tak i ta kapacita byla v poho.

Teď mně jedině snad napadá, že jak začal mladej před nedávnem sjížďět toho Krečka, že bylo blbý, že se mi po dobu pouštění DVD/BR nenahrál pořad před PlayTV, což byla asi jediná větší moucha. No dám tomu chvíli, snad někdo poradí z praxe nějakou dobrou a příjemně se ovládající MCC krabičku tedy asi bez DVD a BR ale s double DVB-T MPEG2 i 4, HDD a pokud ne, tak asi ušetřím a vezmu novou PSku i s tím, že jsem jí trochu přestal mít rád za takovejhle odchod :-)
sanchez13 (1071)|17.12.2011 16:11
Ešte mi napada.. Nerozmyslal si pripojiť to PlayTV k inému MMC ? Ako som zbezne pozeral existuju aj win aj Linux drivre napr http://linuxtv.org/wiki/index.php/Sony_PlayTV_dual_tuner_DVB-T
Možno by bolo zaujímavé rozbehat ho napr s XBMC...

Alebo co tak nejaký kvalitnejsi settopbox napr do DreamBox-u sa dajú dať aj 2 DVB-T tunery...
RomanP (147)|17.12.2011 18:36
No to mě nenapadlo, že by se dal použít PlayTV tuner i mimo PSko, jenže to je spíš pro někoho, kdo s tím nepočítal, ale zkusil to a ono to nějak maká. Já potřebuju sázku na jistotu.
Líbí se mi moc ten Xtreamer Pro, jenže nemá tunery. Pak ten A.C. Ryan PV761201TB, ten tunery má, ale není to asi moc častý stroj a tak je to otázkou jestli do něj jít.

Já bych pár krabiček potřeboval vidět v akci někde v prodejně v Praze nebo okolí. Třeba takový detaily, jestli když zvolím pořad v EPG, můžu konec nahrávání posunout třeba o 5-7 minut, což mi kvůli opoždění ve vysílání na PlayTV vyhovovalo.

Ať si tady nedělám únos vlastního tématu, jdu se do vlákna o PS3 zeptat, jestli můžu dostat věci z HDD co je v PS3 :-)
RomanP (147)|18.12.2011 21:00
Tak díky za rady, cestou domů jsem koupil novou PS3.
Nemusím sice důvody vysvětlovat, ale zase proč ne.
Připadá mi, že každá z MCC krabiček má oproti PS3 několik výhod (jakýkoli titulky, formáty videí atd), jenže zase se na druhou stranu člověk musí smířit s několika mínusy a často i vážnějšími, než bych chtěl překousávat. Navíc, jak jsem psal, chci sázku na jistotu a tou je PS3 za poloviční cenu oproti kvalitní krabičce a DVD/BR přehrávači. Přikoupil jsem za 1100kč extended záruku na 36 měsíců a tak chci mít tři roky pokoj, tak snad bude, díky.
Ivo Mašek (10205)|18.12.2011 21:05
[quote]
Tak díky za rady, cestou domů jsem koupil novou PS3.

[/quote]
Udělal jsi dobře :-) . za PlayStation být ani náhrada nemůže (prostě není). Tak, jako není náhrada za Xbox.
sanchez13 (1071)|18.12.2011 21:48
Ja na moju PS3 tiež nedám dopustiť.. Našťastie zatiaľ žiaden YLOD :D
Co sa týka DLNA vyskúšaj toto: http://code.google.com/p/ps3mediaserver/
Ked ho spustis na nejakom silnejsom PC, aby zvládol demixovat videá, tak ti PS3 prehra takmer každý formát...
RomanP (147)|19.12.2011 10:41
Ja taky myslim, ze je to za ty penize dobra volba a taky za dalsi litr navic je v zaruce 3 roky a pak ho vem cert.

DLNA zkusim zprovoznit. Mam doma jako pocitac asi rok staryho iMaca v te nejvyssi konfiguraci, takze hardware tomu branit nebude a tentokrat koukam ze ani soft, protoze v odkazu co pises je rovnou zminka o OSX, dik.