Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Benq MP 670 nefunguje zvuk přes HDMI

reaktor31 (5)|15.12.2011 18:16
Zdravím, koupil jsem z druhé ruky projektor Benq MP 670. Po připojení kabelem HDMI mě sice funguje obraz, ale ne zvuk. Zkoušel jsem více kabelů a více zdrojů, ale problém je pořád stejný. Když projektor propojím přes konektory CINCH, tak vše funguje jak má, ale kvalita obrazu jako přes HDMI to prostě není.
Volal jsem i do firmy kde to opravují, ale pán mě přesvědčovla že to bude v nastavení toho projektoru. Ale já už nevím co bych nastavil. Neměl jste někdo takový problém prosím???
KamilZ (10277)|15.12.2011 21:19
Co máš jako zdroj (k čemu ten projektor připojuješ)?
vivid.sk (11472)|15.12.2011 22:16
a naco ti bude zvuk v projektore? Velky obraz potrebuje velky zvuk (aby prehlusil ten hluk z ventilatora), tak neries nejaky chrcak v projektore, ktory bude hrat horsie ako TV samsung (a to uz je co povedat).


P.S. nikde v specifikacii sa nepise, ze projektor ma naozaj reprak. Je tam uvedene, ze projektor ma 10W vystup pre reproduktor.
http://www.projectorreviews.com/benq/mp670/specifications-id2159.php
reaktor31 (5)|16.12.2011 07:12
Ten reproduktor je opravdu chrčák, to je pravda. Měl jsem za to, že připojím HDMI od přehrávače do projektoru a pak z projektoru pujde další kabel do repro. Když připojím do přehrávače kabel HDMI tak další konektory "audio out" dodávají signál. Myslel jsem si že to jde buď jen HDMI, nebo cinch a nebo digitálem. Nemám doma dostatek různých kabelů abych mohl táhnout video přes HDMI a zvuk brát z třeba z cinche. Pokud mi napíšete že to bude fungovat, tak je dokoupím a budu Vám za rady dosmrti vděčný :-) Díky.
reaktor31 (5)|16.12.2011 07:18
[quote=KamilZ;384972]Co máš jako zdroj (k čemu ten projektor připojuješ)?[/quote]

Ahoj,
jako zdroje jsem zkoušel stolní přehrávač hdd, dvd přehrávač a chytrý telefon. Vše přez HDMI kabely. 3 různé kabely různé cenové relace, které ale po připojení do Pioneer plazmy fungují jak mají.
Chtěl bych to používat jako občasný zdroj pro domácí kino.
KamilZ (10277)|16.12.2011 07:46
Jaké máš repro? Nemáš AV receiver?
reaktor31 (5)|16.12.2011 21:51
Repro zatím neřeším. Snažím se dostat zvuk z přehrávače do projektoru přez kabel HDMI. Dnes jsem zkoušel variantu, že obraz půjde přez HDMI a zvuk půjde přes Cinch. Jenže když je do projektoru připojen kabel HDMI, tak další zdroje zvuku ho nezajímají a tedy film je němý.
Neřešil už někdo takový problém třeba i u jiného projektoru???
reaktor31 (5)|22.12.2011 22:51
Tak to nakonec vypadá že ten projektor neumí zvuk přez kabel HDMI. Ale konečně jsem měl čas koupit kabely a testl jsem že zvuk funguje z přehrávače z cinch kabelů. Takže kvalitní obraz přez HDMI a zvuk z cinch do zesilovače. Problém tedy vyřešen. Všem děkuji za rady a mějte se vánočně. Díky, reaktor31.