Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bude to chodit? SG-2100

Devr (15)|15.12.2011 08:55
Zdravím, rád bych se jen ujistil , že snad vše provedu správně.
Koupil jsem asi rok starý SG-2100, skoro vůbec netočil a je jak novej. Mám ho resetovat?

Moje poloha je :Zem. sirka: 49.2803° a Zem. delka: 17.0043°
Cci to udělat takto:
Na motoru nastavím LATITUDE 49° motor navrtím na "0" a hodím do osy s parabolou a utáhnu.
Dále, když mám Zem. delka 17, nasměruji to celé na 16,0°E jako "0" bod......najdu si program na 16,0°E a až ho naladím mám "0" bod.

Potom v USALS navrtím třeba na 23,5° a mělo by to chodit zrovna jako 66,0°E 1W°, 19,2° ..atd.

Taky když cvaknu v přijímači na referenční bod "0", tak jede motor kamsi za stupnici na něm vyznačenou...divný ne.

Tak proto se ptám jestli ho resetovat než ho namontuju a co reset vlastně udělá.

Je tento postup v pořádku? Případně prosím o zkušenou radu, pokud to mám špatně nastudované z toho co jsem pročetl.



Něco jsem četl že se odečítá od 90 stupňů těch 49.2 co mám polohu, ale to nevím proč a zda je to opravdu pravda.

Ten nulák mám opravdu na 17 a nebo 16 a nebo 19,2 co je nejlepší v mém případě?

Díky
golfLC (1941)|15.12.2011 10:00
Už si to zadal aj na inom - open fore a nikto sa Ti neozval.... No asi preto, že je tam všetko podrobne vysvetlené, popísané , rozkreslené...len to treba trochu poštudovať a z toho si zobrať základ pre svoje podmienky. Ale poradim Ti. Hádam sa golf neurazí, že skopírujem časť jeho príspevku :-)-
V prvom rade si over svoj nulový bod tu http://satlex.net/sk/azel_calc-params.html?satlo=16.0&user_satlo=&user_satlo_dir=E&location=&la=50.4&lo=16.2&country_code=cz&diam_w=80&diam_h=80

1) Následne musíš mať stojan presne kolmo vo všetkých smeroch
2) presne v jednej rovine os motora a paraboly
3) Hlavnu a prvu vec mas zle, a to je elevacia motora!!! Ta sa vypocitava z Tvojej zemepisnej sirky, (u teba 49,28), ktoru odpocitas od 90 stupnov, cize 90-49,3=40,7
4) nastavíš presne parabolu s týmito hodnotami motora na nulový bod, co je presne smer juh, podľa linku vyššie a nastavíš sklon UŽ len PARABOLY ( nie motora ) viď bod 5
5) do menu v prijímači nastavíš následne nulový bod ten, čo máš nastavenú práve teraz parabolu na čo najlepší signál na niektorom, najlepsie najslabsom TP na danej družici, zadáš svoju polohohu - zem.šírku a dľžku do prijímača a cez USALS Ti to musí chodiť!!!! Maximálne môžeš spraviť chybu v opačnom zadaní polohy do prijímača, čo hned zistíš jeho nelogickým točením

Týmto spôsobom zatiaľ každý, kto na openboxfore išiel podľa môjho postupu, mal montáž - nastavenie po niekoľkodňovom trápení hotovú za pár minút....

Ešte jedna rada, pre zabezpečenie a istotu si nastav v prijímači koncové body pre prípad, že by si mal vo výhľade paraboly po stranách nejaké prekážky....
Devr (15)|15.12.2011 12:29
Díky za info, ale ještě se zeptám. V tabulce jsem zadal Brno , protože jsem 33km od Brna a Vyškov tam není. Tabulka mi ukazuje , že jako 0bod použiju 16,0°E.
http://img708.imageshack.us/img708/7541/tabor.jpg

Takže na 16,0°E Eutelsat W3C si nastavím v přijímači nejaký volný program a seštelovanou anténou si ho najdu a vyladím, a zrovna resetnu motor aby se mi vždy vrátil na 0, když zadám v přijímači vrátit se na nulu.


1/ Jak senastavují v prijímači koncové body?
2/ Jak poznám nejslabší transpondér 16,0°E?
3/A ještě na motoru použiji stupnici pro nastavení 90-49,3=40,7 Latitude nebo z druhé strany Elevation?

Stále nevím jesi to dobře chápu....
golfLC (1941)|15.12.2011 13:31
Máš tam aj užívateľom definovanú lokalizáciu, kde si rovno vieš zadať súradnice, ktoré si písal vyššie :-) ale v podstate je to jedno.... Hlavne, ak si veríš, pôjdeš mojím postupom, samozrejme si ho poooozorne zafixuješ aby si nespravil niekde chybu, nakoľko potom možeš isť od zaciatku, ( ak nedas do roviny napr. motor s parabolou, vsetky ostatne body mozes rovno preskocit, to iste aj kolmy stojan vo vsetkych smeroch...) Ukludni sa tým, že ked to dodrzíš, musí to ísť. Ohľadom ostatných nastavení v prijímači Ti aj tak ťažko niekto poradí, nakoľko si ani typ neuviedol... Ale vo vseobecnosti, čítať, čo si prijímač pýta pri nastaveniach motora a dojdeš aj na koncove body, aj nulovy bod v prijimaci.
Ak sa vsak na to necítiš, radšej si zavolaj firmu, ktorá Ti to spraví s merákom, presne a ty sa s ničím znervózňovať nemusíš, tož ale už něco stoji..... :-)