Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: Satelitní digitální příjem

Neregistrovaný (0)|14.12.2011 13:45
Tazatel: Stanislav Blecha

Znění dotazu: Vážení, do nedávna jsem přijímal francouzské satelitní vysílání (TF1, TF2, TF3, Arte, M6) satelitním přijímačem Mascom 500 Channels Stereo Satellite Receiver SR 1502. Satelit jsem využíval většinou pouze k nahrávání zpráv z M6 na video a později jsem si je přehrával na analogové televizi. Protože ale i Francouzi přešli na digitální vysílání, tak jsem přinucen k řešení tohoto problému.

Mé laické dotazy jsou následující :
Musím vyměnit stávající satelitní přijímač za digitální? Pokud ano, mohu použít stávající parabolu? Budu moci použít set-top box Sencor SDB-1063T pro nahrávání na video a přehrávání na analogové televizi, nebo musím zakoupit jiný?

Pokud musím zakoupit digitální satelitní přijímač a jiný set-top box, můžete mi doporučit vhodný typ.

Na závěr chci zdůraznit, že nehodlám satelitní příjem používat (ve většině případů) než k záznamu krátkých francouzských televizních zpráv a tudíž je pro mne zcela dostačující nejjednodušší zařízení, které mi umožní jejich záznam na video a prohlídku na analogové televizi.

Děkuji za radu a přeji pěkný den.

Technika, které se dotaz týká: Satelit, DVB-S, VCR, TV
interfernet422 (1575)|14.12.2011 20:05
Stanislave bohužel nepíšeš, na kterém satelitu programy přijímáš. Hledal jsem je, našel na 19,2, °E9°E, 13°E, je jich více. Některé jsou i nekódované. Pokud jde o příjem nekódovaných digitálních programů, tak postačí satelitní přijímač s USB slotem, do kterého zakoupit USB flash disk dostatečně rychlý. Tato kombinace pak umožní nahrávání přímo na tento disk a následné přehrávání do televize. Analogová televize lze připojit přes SCART kabely, konektory SCART se ještě dnes do sat. stb montují, takže tu problém není. Satelitní komplet můžeš ponechat stávající, pokud LNB zvládá digitální příjem, tak není nutno měnit ani ten, postačuje jen stb. Nicméně doporučuji kontaktovat někoho, kdo má v této problematice přehled, aby zhodnotil aktuální stav a navrhl konkrétní nutné úpravy případně dodávku a nastavení nového set top boxu.

Závěrem, pokud půjde použít stávající parabola, LNB a svod, tak bude nutno zakoupit pouze satelitní přijímač a flash disk pro nahrávání. Nic jiného.