Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp AQUOS LC-22LE510EV nebo SONY BRAVIA KDL-22EX320 a nahrávání z DVB-C od UPC

Shrewd (5)|13.12.2011 21:15
Zdravím,
AQUOS LC-22LE510EV i SONY BRAVIA KDL-22EX320 podporuje PVR a nahrávání na HDD přes USB, současně podporuje DVB-C a má vstup CI.
Máte někdo praktickou zkušenost s nahráváním digitálních programů od UPC na těchto televizích?
Případně by mě zajímalo, zda je možné nahrávat alespoň analogový signál, co jde ze settopboxu od UPC přes scart do tv?

Chceme si pořídit druhou menší tv ideálně s možností nahrávání z kabelkovy. (Hlavní tv máme s CI modulem a dekodovaci kartou a nechci si pořizovat separé recorder od UPC /další ovladač a další krám do bytu/, nahrávání využijeme jen minimálně)
Pokud máte někdo tip na jinou tv s uhlopříčkou do 26", kde je prakticky odzkoušeno, že umí nahrávat programy z dvb-c od upc a je aktuálně v prodeji, napište do diskuze.

Předem děkuji za názory a hlavně praktické zkušenosti.
Valibook (239)|14.12.2011 03:57
22" televizor těchto značek si nekupuj. Podle tohoto vlákna http://www.avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1113353-lcd-matrices-differences-what-models-placed.html je osazují nejlevnějšími TN panely.
Shrewd (5)|24.12.2011 13:57
Nakonec jsem AQUOS LC-22LE510EV koupil a k mé velké radosti při použití s conax kartou a připojeným přenosným hdd (starší WD MyBook) nahrávání funguje i z digitálu.
Ale má to několik neduhů a zajímavostí:
- nahrávat lze rozumě jen přes EPG s nastavením nahrávání někde v budoucnu
- pokud spustím nahrávání ad-hoc, tak televize většinou vytuhne (pravděpodobně nemá načtený aktuální obsahovou nabídku přes EPG)
- záznamy jsou nahrávany v mpg streamu .TS (na první pohled standardní soubor), soubory jsou normálně viditelné z HDD v pc, ale nenašel jsem player a konvertor, který by to uměl spustit (a to že jsem jich vyzkoušel během hodiny dost)
jito (999)|24.12.2011 14:18
Vše bude o podpoře konkrétní značky.
Mám doma Samsung a UPC Digital.Nahrávání funguje naprosto korektně-timeshift,programování z EPG i časovač na několik událostí na celý týden.
A nahrávku v PC nepřehraješ ani nezpracuješ-je zakódovaná.
bavorak (1494)|26.12.2011 10:55
odkodovany TS napr. z dreamboxu prehra aj WMP.
KamilZ (10277)|26.12.2011 13:27
[quote=Shrewd;386434]- záznamy jsou nahrávany v mpg streamu .TS (na první pohled standardní soubor), soubory jsou normálně viditelné z HDD v pc, ale nenašel jsem player a konvertor, který by to uměl spustit[/quote]
Problém není v TS, ale v tom, že je kódovaný. Jsou dvě možnosti:
- buď je to prostě uložený kódovaný stream od providera a k dekódování je třeba karta s klíči
- je to kódované na úrovni TV (a tím je to vázané jen na TV)

Lze to poznat tak, že se nahraje něco, co má UPC šířené jako FTA (příjem je možný i bez karty). Pokud to v PC půjde přehrát, jedná se o první, pokud ne, tak je to druhé. Můžeš to prosím jen pro zajímavost vyzkoušet? Předem říkám, že je to jen pro informaci, řešení ani na jedno není (resp. neznám).
Ivo Mašek (10205)|26.12.2011 13:53
Ono se to svého času, to hledání řešení, řešilo přímo u pramene: http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=1820 . Opravdu není to tak jednoduché, jak si mnozí z vás myslí.
bavorak (1494)|30.12.2011 19:30
dream to nahrava nekodovane a v TS to prehra aj PC aj iny STB.
Shrewd (5)|5.1.2012 18:55
[quote=KamilZ;386767]Problém není v TS, ale v tom, že je kódovaný. Jsou dvě možnosti:
- buď je to prostě uložený kódovaný stream od providera a k dekódování je třeba karta s klíči
- je to kódované na úrovni TV (a tím je to vázané jen na TV)

Lze to poznat tak, že se nahraje něco, co má UPC šířené jako FTA (příjem je možný i bez karty). Pokud to v PC půjde přehrát, jedná se o první, pokud ne, tak je to druhé. Můžeš to prosím jen pro zajímavost vyzkoušet? Předem říkám, že je to jen pro informaci, řešení ani na jedno není (resp. neznám).[/quote]

Pro zajímavost jsem to vyzkoušel a je to druhý případ. Je to kódované televizí, ať nahraju jakýkoliv program i ty když není v tv karta.