Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Pruh přes LED Samsung a zvuk ze satelitu a zároven s TV

Neregistrovaný (0)|13.12.2011 16:00
Tazatel: pajachalupa

Znění dotazu: Dobrý den,
jelikož tomu vůbec nerozumím, chtěl bych Vás tímto poprosit o radu.Koupil jsem si LED TV Samsung UE37D5000 a když mám přes ní puštěný satelit tak z leva doprava jezdí svislý 3cm pruh, který když dojede nakonec, zase se objeví a putuje nakonec.Když TV přepnu na společnou digitální anténu tak tam pruh není, ani když pustím film přes USB.Dále bych se Vás chtěl zeptat, jestli se dá nějak vypnout, nebo nastavit zvuk, protože když mám zapnutou TV přes satelit, jde mi zvuk z právě sledovaného satelitního kanálu a zároveň slabý zvuk s programu, který běží na společné digitální anténě.
Doufám, že mi někdo poradí.
Mockrát Vám děkuji a přeji hezký den.
S pozdravem Chaloupek

Technika, které se dotaz týká: LED TV Samsung UE37D5000
Satelitní přijímač STRONG ?
Ivo Mašek (10205)|13.12.2011 16:09
[quote]
1) když mám přes ní puštěný satelit tak z leva doprava jezdí svislý 3cm pruh ............
2) ............ protože když mám zapnutou TV přes satelit, jde mi zvuk z právě sledovaného satelitního kanálu a zároveň slabý zvuk s programu, který běží na společné digitální anténě
[/quote]
Tyhle dvě věci spolu velmi úzce souvisí. V celém tom kabelovém propojení a návazností je někde chyba. Někde je tam díky chybě v propojení smyčka.
Ještě dovětek: Vy máte dva televizní okruhy (SAT a Terestiál). Ovšem to vše vede do jednoho spotřebiče. Ty dva okruhy by měly být mezi sebou galvanicky oddělené. (obávám se, že najít chybu a oddělit to může dotyčný, který se v tom vyzná, po obhlídce na místě "činu". Na dálku se to asi bude těžko vysvětlovat)
bastlir (3245)|13.12.2011 16:18
Řekl bych, že vedou vedle sebe dva nekvalitní koaxy.
Ivo Mašek (10205)|13.12.2011 16:20
To je také možné. Může být i špatný spoj na konci koaxu (tzv. otevřený), ............. to chce prostě vidět.
Neregistrovaný (0)|13.12.2011 16:47
Tzn. že by mohli být špatný kabely, které propojují TV ze satelitem? Tento Samsung má i jiné provedení,které jsem u předchozích LCD neviděl. Kabel se nezasune přímo do televize, ale je k tomu nějaký speciální adapter, kerý se zapojí do TV a do kterého jsem musel koupit ještě scart rozdvojku, (koupil jsem jí v Tescu a nebyla moc drahá) abych do ní mohl zapojit Sat a DVD.Děkuju moc, ale asi stejně budu muset někoho pozvat, protože tomu rozumím jak koza petrželi.
interfernet422 (1575)|13.12.2011 18:26
Pajochalupo cos to koupil za SCART rozdvojku? Hele hned ji vyhoď a připoj jen samotný satelit a vyzkoušej, jestli ty pruhy zmizí. Pokud chceš do jednoho SCART vstupu připojit dvě zařízení, tak potřebuješ zařízení s přepínačem vstupů, nebo se to signálově a impedančně pobije.

Jinak k takové televizi je lepší připojit satelit i cokoliv jiného přes HDMI kabel a na SCARTy zapomenout. Pokud tvůj satelit HDMI nemá, tak pak určitě není v provedení HD a to by si tato TV určitě zasloužila.
Ivo Mašek (10205)|13.12.2011 18:27
[quote](koupil jsem jí v Tescu a nebyla moc drahá) abych do ní mohl zapojit Sat a DVD[/quote]
No a tady bude (ale nemusí) asi ten problém. Chtělo by to někoho přímo na místě.
Neregistrovaný (0)|13.12.2011 18:48
Děkuji za všechny informce, pokusim se s tím něco udělat sám a když to nepomůže, tak budu muset někoho pozvat.Děkuji.