Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: použití Set top boxu pro TV s Dvbt

Neregistrovaný (0)|13.12.2011 13:21
Tazatel: Babde

Znění dotazu: Mám novou TV s DVBT,mám Set top box s 35 HDD,chtěl bych jej pro záznam programu použít ve spojení s novou TV,je to bez úprav možné?

Technika, které se dotaz týká: Digitální terestriální TV přijimač X-SITE XS-DVBT-35 HDD.
Nový TV přijimač LCD TV 26LG30
Ivo Mašek (10205)|13.12.2011 13:54
Výstup z anteny zapojíš do STB a z něj pojedeš HDMI kabelem do HDMI vstupu na TV (předpokládám, že TV má HDMI vstupy).
V menu TV si pak určíš, aby se televizor vždy spouštěl z HDMI (z toho, na který máš ten vstup z STB)
Retiree (659)|13.12.2011 14:45
[quote=Neregistrovaný;384427]Tazatel: Babde

Mám novou TV s DVBT...

Technika, které se dotaz týká: Digitální terestriální TV přijimač X-SITE XS-DVBT-35 HDD.
Nový TV přijimač LCD TV 26LG30[/quote]

Zřejmě se jedná o "výhodnou" koupi z USA, televizor je tedy určen pro normu NTSC resp. ATSC, navíc pro odlišnou frekvencí a napětí sítě (60 Hz, 120V - to by snad nevadilo, pokud má tv spínaný zdroj) v Evropě použitelný snad pouze jako monitor ve spojení s uvedeným STB, viz předchozí příspěvek.
bastlir (3245)|13.12.2011 15:29
To Retiree: Nevím, podle čeho soudíš, když to měla Alza v nabídce.

Jinak pochybuji, že setopbox má něco jiného jak scart. Raději bych rozbočil anténu pro TV a STB, pokud STB nemá za všech okolností průchozí DVB-T signál, tedy i po vypnutí ze sítě.
Ivo Mašek (10205)|13.12.2011 15:48
Hledal jsem, hledal, a ten STB má opravdu jen SCART (měl by mít dva). Takže holt ne přes HDMI, ale přes SCART.
http://www.digizone.cz/set-top-boxy/270/
Tu odbočku mít může (přímo koax do TV), ale nebude to mít žádný význam. Jedna televize - dva stejné signály do ní - z jedné anteny. Takové duplicitní propojení. Zbytečný
bastlir (3245)|13.12.2011 16:01
[quote=Ivo Mašek;384458]Hledal jsem, hledal, a ten STB má opravdu jen SCART (měl by mít dva). Takže holt ne přes HDMI, ale přes SCART.
http://www.digizone.cz/set-top-boxy/270/
Tu odbočku mít může (přímo koax do TV), ale nebude to mít žádný význam. Jedna televize - dva stejné signály do ní - z jedné anteny. Takové duplicitní propojení. Zbytečný[/quote]

A co když po vypnutí STB (jak jsem psal) nebude průchozí signál? Chce to vyzkoušet.
Retiree (659)|13.12.2011 16:33
To bastlir: Hledal jsem heslo "LCD TV 26LG30 " a Google mi na celé 1. straně nabídl pouze odkazy na anglické manuály pro LCD TV 26LG30 (pro ATSC), takže z toho jsem usoudil... Hledal jsem na Alza a nenašel... Takže, jak hledat?
Pokud jsem se mýlil, tak se omlouvám tazateli i ostatním.
Ivo Mašek (10205)|13.12.2011 18:32
Tazatel asi myslel LG 26LG30. Možná. Protože ten jiný název (přesný od tazatele) nás zase odkáže úplně jinam.
To je to, co tu na foru kritizuji: nepíše se přesný název, a pak to tak dopadá. ..... a začíná to u obrazovek LED ....... kterou si nikdo nekoupí, protože nemá tolik peněz a také mu neprojde futrama od bytových dveří
bastlir (3245)|14.12.2011 00:07
[quote=Retiree;384472]To bastlir: Hledal jsem heslo "LCD TV 26LG30 " a Google mi na celé 1. straně nabídl pouze odkazy na anglické manuály pro LCD TV 26LG30 (pro ATSC), takže z toho jsem usoudil... Hledal jsem na Alza a nenašel... Takže, jak hledat?
Pokud jsem se mýlil, tak se omlouvám tazateli i ostatním.[/quote]

Našel jsem to v archivu Alzy jako LG.