Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Náhrada za CRT Philips 29PT9521

Aleš Ulrych (25)|13.12.2011 12:47
Zdravím všechny,
vlastním tuto skvělou televizi (Philips 29PT9521 - odkaz zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7830 -myslím že nejlepší CRT telka), ale z důvody úspory místa i poměru 16x9 uvažuji o LCD telce. Jen jsem obrazem tak rozmlsán, že zatím to co jsem viděl mělo dle mě horší obraz. Je tu někdo, kdo tuto telku ještě vlastní a našel za ní adekvátní náhradu ? Maximální šířka televize nesmí překročit 100 cm, tak jsem uvažoval buď o 37" či 40". Jelikož jsem se značkou Philips spokojen, nejdřív mě zajímají zkušenosti s vyšší třídou této značky (PFL96xxxx, 97xxxx), popřípadě jiné. Nerad bych s kvalitou klesl. 3D není důležité i když v této třídě už je asi vždy.
Signál do stávající televize mám nyní satelitní (Skylink) pomocí RGB Scartu a Technisat Recieveru. K HDMI mám připojené PC.



Díky moc za tipy.

Aleš
sindy (77)|13.12.2011 13:24
přechod na lcd bude sakra těžkej, kdyby se ještě dělala plazma 94cm tak bych šel touto cestou, vše ostatní vidím jako hóódně velkej kompromis, lcd tak jako druhou telku do ložnice:-)
interfernet422 (1575)|13.12.2011 13:34
Pokud nechceš být zklamán, tak jedině plazma a HD satelit přes HDMI a HD kanály. Všechno ostatní je krok zpět. Holt máš moc vysoký etalon. :-E (a to je dobře)

Btw a čím větší tím lepší. (Myšlena úhlopříčka TV samozřejmě)
Aleš Ulrych (25)|13.12.2011 15:30
No, moc jste mě nepotěšili. Širší televizi, než je 100 cm mít nemůžu, nevešla by se mi do stěny. A dívám se na ni ze vzdálenosti cca 2m, takže větší by už byla asi na škodu (viditelné pixely). Nebo se pletu? Fakt nic lepšího není? V tom případě budu doufat, že mi ještě nějaký rok vydrží, než technologie pokročí.
erik555 (776)|13.12.2011 20:41
Ked pockas nejaky ten rok, tak ani vtedy nekupuj a pockaj dalsi nejaky ten rok, ved nikdy nevies ako technologia pokroci :D
Jednoducho, este v tejto dobe ficat na CRT 4:3 pri moznostiach HD obsahov z roznych zdrojov, je prinajmensom vtipne :D Co pozeras na nom? Telenovely 4:3? :D
Ivo Mašek (10205)|13.12.2011 20:55
[quote=erik555;384550]Ked pockas nejaky ten rok, tak ani vtedy nekupuj a pockaj dalsi nejaky ten rok, ved nikdy nevies ako technologia pokroci :D
Jednoducho, este v tejto dobe ficat na CRT 4:3 pri moznostiach HD obsahov z roznych zdrojov, je prinajmensom vtipne :D Co pozeras na nom? Telenovely 4:3? :D[/quote]
Já bych se moc neposmíval

Nastavení formátu obrazovky : 4:3, Funkce 4:3 Expand, Komprese 16:9
Hodiny : Časovač, Hodiny Smart Clock
Pásma tuneru : Pásmo Hyperband, Kanál S, UHF, VHF
Systém TV příjmu : SECAM L/L', SECAM D/K, SECAM B/G, PAL D/K, PAL B/G, PAL I
Přehrávání videa : NTSC
Vstup antény : Koaxiální vstup 75 ohmů (IEC75)
Počet kanálů předvoleb : 100
Možnosti připojení
Počet konektorů Scart : 2
Konektor Ext 1 Scart : RGB, Vstup/výstup kompozitního videa CVBS, Vstup/výstup audio
Konektor Ext 2 Scart : Vstup S-video, Vstup/výstup kompozitního videa CVBS, Vstup/výstup audio
Konektor Ext 4 : YPbPr, Vstup audio L/P
Konektor Ext 5 : Rozhraní HDMI, Vstup audio L/P
Další připojení : Stereofonní výstup konstantní úrovně
Boční : S-Video Y/C, Vstup kompoz. videa CVBS, Vstup audio L/P, Výstup pro sluchátka

... a to je jenom výběr
philipsCRT.jpg
JM_ (353)|13.12.2011 21:22
[quote=Aleš Ulrych;384424]Zdravím všechny,
vlastním tuto skvělou televizi (Philips 29PT9521 - odkaz zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=7830 -myslím že nejlepší CRT telka), ale z důvody úspory místa i poměru 16x9 uvažuji o LCD telce... Maximální šířka televize nesmí překročit 100 cm, tak jsem uvažoval buď o 37" či 40" ... Signál do stávající televize mám nyní satelitní (Skylink) pomocí RGB Scartu a Technisat Recieveru.[/quote]

Když novou "tenkou" TV, tak doopravdy NUTNĚ s HD DVB-S přijímačem (starý dáš třeba do kuchyně či dětem ;) )

A třeba 42-ka Filipes (Philips 42PFL7606: Šířka = 99.2 cm) by teoreticky mohl rozměrově vyhovovat. Raději bych to ale ještě nejméně jednou :-) přeměřil ...
Aleš Ulrych (25)|13.12.2011 21:48
[quote=erik555;384550]Ked pockas nejaky ten rok, tak ani vtedy nekupuj a pockaj dalsi nejaky ten rok, ved nikdy nevies ako technologia pokroci :D
Jednoducho, este v tejto dobe ficat na CRT 4:3 pri moznostiach HD obsahov z roznych zdrojov, je prinajmensom vtipne :D Co pozeras na nom? Telenovely 4:3? :D[/quote]

No, když jsem ji v roce 2005 kupoval, 16:9 skoro nic nevysílalo. Dnes bych si asi vybral verzi 16:9 32pw9551. Ale i tak je obraz v porovnání s jinými LCD televizory nesrovnatelně lepší a z mé pozorovaní vzdálenosti je i 16:9 program velmi dobře koukatelný. To bys musel vidět. Proto to zklamání, když jsem si po přečtených recenzích některou šel prohlédnout do obchodu...
erik555 (776)|13.12.2011 22:04
S tym posmievanim som tak nemyslel. Skor, ze sa to porovnava k dnesnym TV, ale ja by som uz na CRT nepozeral. Mal som Cineos 32PW9520 s Pixel Plus 2 bez HDMI, bol fajn v tom case, ale predsa sa mi na LCD lepsie pozera. To "dychanie" obrazu pri zmenach jasu mi vadilo, nebolo to az tak dramaticke, ale bolo. Co som mal OTF 63cm 50Hz tam to dokonca bolo bez "dychania". A ten magnetizmus obrazovky...ach jaj. A hlbka TV...ach jaj 2. O hmotnosti pomlcim :)
Aleš Ulrych (25)|11.7.2012 22:23
Tak jsem tu zpět.
Asi před týdnem mi začal u mé telky 29PT9521 po zapnutí chvíli poblikávat obraz a u toho bylo slyšen nějaké cvakání uvnitř. Po chvíli to přejde. Ale zřejmě už odchází no věčných lovišť. Tudíž náhrada se blíží.
Zaujaly mě tyto dvě telky LG 42LM760S a Philips 40PFL8606K/02. Cenově se pohybují podobně. Dokážete mi říct, která je lepší? Má někdo možnost je porovnat ? LG jsem viděl, ale nevím, kde mají Philipsku a hlavně kde mají obě.
Pokud nějakou z těchto televizí vlastníte, napište mi prosím vaše postřehy. Budu na ní pouštět hlavně satelitní vysílání, občas film z počítače.

Díky moc

Aleš
Akulla (71)|11.7.2012 23:37
Kamilz je tady na technologii LCD skutecny znalec a tu LG LM760S doporucoval, co se tyce pomeru cena/kvalita obrazu, takze by se melo jednat o velice vyhodnou koupi, s touhle televizi rozhodne neprohloupis, nebo pak jeste panasonic TX-L42ET5E, ktery je levnejsi, ale take ma trosku horsi obraz
animalMK1 (4)|31.12.2012 11:59
Jak jsi dopadnul ?? Už jsi ěco vybral ???
Aleš Ulrych (25)|20.1.2016 11:52
Zabrouzdal jsem náhodou na toto fórum a koukám, že jsem tu byl dotazován na nástupce.

Takže nejdříve jsem měl Philips 40PFL8008s, kterou jsem ale 3x reklamoval a po vrácení peněz nyní mám 48PFS8109.
S obrazem jsem spokojenej, SW ale pokulhává. Jen pro info, stará 29PT9521 ještě stále funguje, jen se přesunula do ložnice. Sice nyní při zapnutí chvíli opakovaně přepíná mezi 4:3 a 16:9, ale naštěstí se po chvilce uklidní.