Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Menu DVD nefunguje na přehrávači

Haben (23)|12.12.2011 16:40
Prosím o radu, jak na nefunkční menu DVDček u domácího kina, stolních DVD přehrávačů.

Střih provádím v Adobe Preimere Elements 7, 9 nebo 10. Při exportu do počítače, vyberu složku 4,7 GB a vyexportuji klasické DVD s menu.
Ve Windows Media Player se mohu v menu DVD pohybovat, volit scény, vracet se do menu.
Na přehrávači Popcorn Hour A-100 se mohu taktéž v menu DVD pohybovat a volit scény, vracet se do menu.
Ale na domácím kinu LG HT805TH nebo jiných, Philips, Pioneer, Samsung, mi to sice menu načte, ale nemohu se v něm pohybovat, volit scény, vracet se do menu atd...

Prosím o radu, co dělám špatně a jak vyexportovat DVD s menu, aby korektně fungovalo i na stolních DVD přehrávačích.
jarino1978 (8045)|12.12.2011 21:14
skôr to bude chyba v authoringu disku.
MartasKP (710)|12.12.2011 21:59
[quote=jarino1978;384277]skôr to bude chyba v authoringu disku.[/quote]

... a nebo vyberu SW ... coz se nevylucuje

kazdopadne to chce bud opravit a nebo vytvorit znovu v nejakym softu k tomu urcenym. V zavislosti od slozitosti bud v Adobe Encore a nebo jinem SW ... kdyz skocis do sekce MASTERING a pohledas,tak tam tech softu najdes ... btw i tento prispevek tam patri :-E
Haben (23)|12.12.2011 22:07
díky za tipy.
Video sestříhat umím, ale ohledně authoringu jsem s vědomostmi úplně mimo.
Chápu tedy správně, že pokud člověk vytvoří video v Adobe Premeier Elements, tak pak musí ještě v nějakém jiném dalším software provést authoring vytvořeného DVD?
Ten authoring nelze provést přímo v Adobe Premiere Elements?
Pokud jsem dříve udělal video v Pinnacle, tak DVD menu fungují na stolních přehrávačích korektně.

Prosím tedy o radu, naprostému laikovi, jak nastavit export z Adobe Premiere Elemnts, aby DVD menu fungovalo i na přehrávačích...

Předem díky za každou radu
MartasKP (710)|12.12.2011 22:49
Problem je v tom,ze to DVD ti jeden prehravac prehrat muze a dalsi ne. Adobe Elements je strihaci,nikoliv authorindovy soft. Tudiz umi strihat,ale s tim authoringem je to horsi. Pokud delas nejaky slozitejsi menu,muze pouzit kuprikladu prikazy,ktery neni schopen prehravac dekodovat (coz muze byt tvuj problem)
Haben (23)|12.12.2011 23:01
složité menu nedělám, beru ty které jsou k dispozici v základní nabídce. Jde o střih videa s našim malým prckem, takže žádné extra video. Prostě menu, 6 scén a toť vše.
Problém je, že jsme zkoušel už 4 přehrávače a žádný si s menu neporadí. Zajímavé je, že ale Popcorn Hour menu zvládne.
Zkoušel jsem teď nainstalovat nějaký Adobe Encore a je to děs. Vyznat se v tom, načíst hotové DVD neodkáže. no vlastně nevím, co s tím mám dělat :-(

Pokud tedy ten Adobe je takový šunt, že není schopen ze sebe vysypat DVD obsahující menu v takovém formátu, aby to přehrál normální přehrávač, pak asi fakt musím provádět authoring. Jen škoda, že Pinnacle dokáže vytvořit bezproblémová DVD a dle mě lepší, výrazně stabilnější Adobe Premiere nikoli.

Existuje vůbec nějaká možnost, jak sestříhané video, vyexportované do DVD formátu s vytvořeným menu z Adobe Premiere kompletně načíst do nějakého software pro authoring a na jedno (nebo pár logických) kliknutí provést potřebný authoring???
MartasKP (710)|12.12.2011 23:21
[quote=Haben;384323]Problém je, že jsme zkoušel už 4 přehrávače a žádný si s menu neporadí. Zajímavé je, že ale Popcorn Hour menu zvládne.[/quote]

Popcorn je MMC a ne prehravac. Dokaze domyslet chyby ve scriptech toho menu,prehravac jen cte z disku a slepe dela to co mu disk rekne a o nicem nepremysli

[quote=Haben;384323]Zkoušel jsem teď nainstalovat nějaký Adobe Encore a je to děs. Vyznat se v tom, načíst hotové DVD neodkáže. no vlastně nevím, co s tím mám dělat :-([/quote]

Hotove DVD ti nenacte zadny authoringovy SW,ten pracuje jen se surovym videem vyexportovanym ze strizny.

[quote=Haben;384323]Existuje vůbec nějaká možnost, jak sestříhané video, vyexportované do DVD formátu s vytvořeným menu z Adobe Premiere kompletně načíst do nějakého software pro authoring a na jedno (nebo pár logických) kliknutí provést potřebný authoring???[/quote]

Tohle je prave ten problem,ktery bez castecne znalosti authoringu nevyresis. SW,ktery ti vsechno udela sam to ne vzdy udela spravne. Od toho jsou prave nastroje na mastering. Ty authoringovy SW jsou napr DVDLab a pro opravy PGC Edit a nebo IFOEdit. Zadnej z techto nastroju ti neudela sam celou navigaci.

Jeste me napadlo v tech Elementech,jestli nemas spatne nastavenej datovej tok ... bohuzel od Adobe pouzivam AE,Ps a Ai,tak nemuzu slouzit s radama.
KamilZ (10277)|13.12.2011 09:00
[quote=Haben;384323]Problém je, že jsme zkoušel už 4 přehrávače a žádný si s menu neporadí. Zajímavé je, že ale Popcorn Hour menu zvládne.[/quote]
Zkusil bych to přímo vypálit na DVD se správným nastavením booktype, abys obešel export.
Haben (23)|13.12.2011 10:14
přímo na DVD jsem už zkoušel vypalovat a taky to nejelo.
Takže jediná možnost, jak vytvořit DVD s funkční menu i pro stolní počítače je:
- v Adobe Premiere Elements provést kompletní sestříhání videa
- provést export (teď poraďte v jakém formátu)
- načíst export do nějakého software pro Authorig (poraďte nějaký jednoduchý ale funkční), vytvořit si v něm menu, a kapitoly a další
- provést export do klasického DVD

Pokud budete radit k tomu programu pro authoring, pak potřebuji následující funkce:
- tvorba menu s vlastním podkladem, obrázkem
- vložení vlastních nadpisů
- vložení vlastní hudby
- editace délky času menu a kapitol pro výběr
- volba, co se má stát, když daný čas pro výběr uplyne (návrat na začátek menu, přeskočit na výběr kapitol, přeskočit na přehrání první kapitoly)

Znovu moc děkuji
MartasKP (710)|13.12.2011 12:33
[quote=Haben;384376]
- provést export (teď poraďte v jakém formátu)
- načíst export do nějakého software pro Authorig (poraďte nějaký jednoduchý ale funkční)[/quote]
1. exportovat ze strizny musis do MPEG-2
2. tot otazka,to co je pro jednoho jednoduchy,muze byt pro druheho neskutecne slozity. Ja pouzivam DVDLab a prijde mi vcelku jednoduchej.

[quote=Haben;384376]

Pokud budete radit k tomu programu pro authoring, pak potřebuji následující funkce:
- tvorba menu s vlastním podkladem, obrázkem
- vložení vlastních nadpisů
- vložení vlastní hudby
- editace délky času menu a kapitol pro výběr
- volba, co se má stát, když daný čas pro výběr uplyne (návrat na začátek menu, přeskočit na výběr kapitol, přeskočit na přehrání první kapitoly)[/quote]

Tohle umi snad kazdej authoringovej SW. Ja doporucuju ten DVDLab. Musis si tam vetsinu udelat sam,ale neni to nic tezkyho. Bohuzel pro nektery lidi to je anglicky,ale jinak vcelku slusnej soft.

Pokud jsou authoringovy SW nad tvoje schopnosti,pak si vyexportuj z Elements *.avi,dej ho do Pinacle a tu navigaci udelej tam. je to sice drbani se levou rukou za pravym uchem,ale cile taky dosahnes.

[quote=Haben;384376]
- volba, co se má stát, když daný čas pro výběr uplyne ([COLOR=red]návrat na začátek menu, přeskočit na výběr kapitol, přeskočit na přehrání první kapitoly[/COLOR])[/quote]

Tohle muze byt treba kamen urazu tech Elements. pokud si tam nastavoval nejaky smycky atd.,pak tam muze generovat nejakej script,ktery ty prehravace nejsou schopny precist a nebo provest. Z vlastni zkusenosti vim,ze pro muj prehravac je problem prikaz NEXT CELL - nasledujici bunka ... aby skocil na nasledujici bunku,musel jsem mu napsat cislo ty bunky :-(((
Nevim,jak ta navigace vypadala,ale mozna bych pouzil defaultni nastaveni toho authoringu (v tech Elements) a neresil bych tam zadny rozsireny skakani,smycky a podobne.

Vetsina tech authoringovych softu vyzaduje minimalni znalost o DVD strukture.
ai (2993)|13.12.2011 15:33
[quote=MartasKP;384419]
Tohle muze byt treba kamen urazu tech Elements. pokud si tam nastavoval nejaky smycky atd.,pak tam muze generovat nejakej script,ktery ty prehravace nejsou schopny precist a nebo provest. [/quote]jemu havaruje uz menu navigace, tedy spatne info na konci to neni, prehravace prochazeji skript podle toho co zrovna provadi ....
MartasKP (710)|13.12.2011 15:59
jj ... toho jsem si pak taky vsiml,jen nechapu toto:
[quote=Haben;384165]Ale na domácím kinu LG HT805TH nebo jiných, Philips, Pioneer, Samsung, mi to sice menu načte, ale nemohu se v něm pohybovat, volit scény, [COLOR=red]vracet se do menu[/COLOR] atd...[/quote]

Leda,ze by mel nastaveno "po skonceni prehrat vse" ... pak bych mozna zkusil jeste to menu udelat jako smycku. Pokud se teda nechce ucit novy SW.
Bohuzel takhle je to vesteni z kristalovy koule.
Haben (23)|13.12.2011 19:07
Díky za rady. ano ono to je trochu alchymie radit na dálku a cením si Vaší snahy.
Smyčky jsem kdysi nastavoval v Pinnacle. Ale díky jeho nestabilitě jsem jej opustil. Nastříhat tam pro malého DVD s pohádkami v délce 1 hodiny, tak se s tím člověk nedomluvil.

V Adobe Premiere Elements jsem právě nic nenastavoval, žádné smyčky, žádný datový tok. Vzal jsem prostě defaultní nastavení a tvořil. Dnes jsem malému pouštěl pohádky a zjistil jsem, že starší DVD s menu (tvořené asi v Adobe Premiere Elemnts 7 nebo 9), tak tam mi to menu přehrálo. a jsem si 100% jistý, že menu dělám stejně.

Teď mě napadá, že ale toto DVD s pohádkami je udělané ze stažených pohádek, nikoli ze záznamů z naší videokamery.
a ještě si teď uvědomuji, že dříve jsme měl Win XP se Service Pack 3. Teď mám přeinstalovaný Win, znovu na Win XP, ale nedělal jsem zatím aktualizace. Takže je to bez jakéhokoli Service Packu. Taky jsem možná nainstaloval jiné kodeky než dříve.

Může mít toto vliv???

DVD Lab zkusím nainstalovat a pohledat nějaký tutorial, jak tvořit DVD. ale snad to bude podobné Adobe Premiere Elements...
Haben (23)|13.12.2011 19:26
Teď jsem ještě prošel vyexportované DVD z Adobe Premiere Elements a zjistil jsem:
- jsou tam dvě složky VIDEO TS a OPEN DVD
- v té složce OPEN DVD se vyskytuje: soubory opendvd.pvm, untitled a pak je tam ještě podložka SOURCES a zde je: soubor VTS_01_1_VOB, nějaké obrázky co se vyskytují v menu, titulky menu a podložky SOURCES 01 až SOURCES 07 (obsahují zase nějaké soubory).

Je tedy možné, že Adobe Premiere Elements exportuje DVD s určitými soubory ve složce OPEN DVD (která se u klasických DVD nevyskytuje) a stolní přehrávač pak neví kam má sáhnout pro určité soubory?

Export bez složky OPEN DVD nevím, jak udělat. Poradíte???
ai (2993)|13.12.2011 19:54
prehravac potrebuje jen VIDEO_TS slozku, neumi ani sahat vedle pro info nebo video apod. snad pro jacket picture uvnitr JACKET_P slozky (obrazek, ktery se zobrazi po stisknuti stop)

to openDVD asi souvisi openDVD.org zrejme
Pytkin (7947)|13.12.2011 22:26
toto su proste tie problemy , ked sa na authoring pouzivaju zle softwary .. aj kolega ma presviedcal , ze DVD Architekt je super , ze v nom uz spravil X DVDciek a vsetko bolo v pohode .. zautoroval mi jeden maly projektik .. vsetko bolo OK .. ale nehralo mi to v popcorne .. tak to proste chodi .. spravil som to v DVD Studiu a ide to jak oci ..
MartasKP (710)|14.12.2011 11:01
[quote=Pytkin;384578]toto su proste tie problemy , ked sa na authoring pouzivaju zle softwary .. aj kolega ma presviedcal , ze DVD Architekt je super , ze v nom uz spravil X DVDciek a vsetko bolo v pohode .. zautoroval mi jeden maly projektik .. vsetko bolo OK .. ale nehralo mi to v popcorne .. tak to proste chodi .. spravil som to v DVD Studiu a ide to jak oci ..[/quote]

tak to jsi mel asi jen smulu a nebo sis vybral to jedno procento pravdepodobnosti :D:D ... ale mas pravdu v tom,ze veci by se mely delat ve vecech pro to urcenych ... osobne jsem s Architektem nic nedelal,ale urcite je to lepsi vec nez ty Elements ... Lab je o trosku vyssi level nez Architekt a jestli si vzpomenes na muj problem pred pul rokem a me motion menu a mozna,ze bysme nasli i u Scenaristy nejakou musku ;) ... kazdopadne vsechny tri jmenovany softy jsou rozhodne lepsi volba nez delat authoring ze strizny.

Haben : pokud bys s tim Labem potreboval poradit,neni problem se zeptat tady,popripade muzu neco malo poradit i pres SZ. Zakladni ci obycejnou strukturu na tom zvladnu a jsem poradit. Reseni scriptu by byl uz asi orisek.
Pytkin (7947)|14.12.2011 15:42
MartasKP : no .. pri tych softwaroch hlavne treba poznat ich muchy .. atd .. a to clovek ziska az po dlhej dobe pouzivania .. ale je fakt , ze niektore su viac "kompatibilne" so standardom a niektore menej ..
MartasKP (710)|14.12.2011 20:41
[quote=Pytkin;384690]MartasKP : no .. pri tych softwaroch hlavne treba poznat ich muchy .. atd .. a to clovek ziska az po dlhej dobe pouzivania .. ale je fakt , ze niektore su viac "kompatibilne" so standardom a niektore menej ..[/quote]

Svata pravda,ale je to jen akademicka diskuse,ktera tazateli moc nepomuze s vyresenim problemu. Nam to ale pomuze s navysenim prispevku :D
Haben (23)|15.12.2011 15:50
MartasKP : díky za nabídku. Rád tvé nabídky využiji než postupovat metodou pokus-omyl. O scriptu nic nevím. takže jej ani nebudu řešit (pokud to není potřeba).

Mým cílem je si udělat jedno standardní DVD menu a uložit jej jako template. Natvrdo nastavit, že po uplynutí 30 sec začne hrát podkreslující hudba znovu, pokud nevyberu ani jednu z kapitol. Na tomto template bych pak chtěl jenom měnit:
- název DVD
- počet kapitol
- názvy kapitol
- pozadí menu
- podkresovou hudbu

Takže pokud by jsi byl schopen a ochoten v tomto stylu natočit krátké video postupu od načtení video zdroje přes editaci až po export, hodil to na youtube, vimeo nebo někam jinam, byl bych ti moc vděčný a dám ti palec nahoru :-)
666dia (476)|15.12.2011 17:14
Haben
náhodou jsem sem vlezl, proč to není tam, kde to patří...?...(Mastering)

nevím, zvládneš mě poslat IFA...?
ve složce VIDEO_TS mě zkopíruj vše, kromě VOBů a pošli na [EMAIL="666dia@seznam.cz"]666dia@seznam.cz[/EMAIL]
nebo to někam dej, ať si to můžu stáhnout, podívám se na to....
666dia (476)|15.12.2011 19:34
tak mi přišel mail....poslal jsi mě nějaké pokusné menu, to je na nic...ale jen tak pro zajímavost...
z First PGC posílá příkaz na VideoManager (VMGM 2), což neumí LG, musíš přehrát Titul 1, jinak se LG nerozběhne...
menu ve VTS 1 v PGC4 (černá tma) není definováno kam má skočit, takže se tam DVD zastaví a neví, co má dělat dál...
co je v Title 1 (13 sekund)....?...na to nevede žádný command...
jinak příště posílej Ifa od toho, co chceš opravit, ne nějaký zkušební....to nikam nedojdem....
MartasKP (710)|15.12.2011 21:22
Haben :
Asi te moc nepotesim,ale na nejakej videotutorial opravdu nemam cas a za tu dobu nez bych ho vytvoril,se to cestou pokusu a omylu naucis sam.:D Co pro tebe muzu udelat dat dohromady nejakej textovej tutorial s print-screenama. nevim,jestli to ale letos stihnu.
Co se tyce ty sablony,priznam se,ze jsem to jeste nikdy nezkousel.
Zakladem prace v authoringu je mit material,kterej v tom DVD budes pouzivat:

1.video v MPEG-2 ,ja osobne ze strizny exportuju kazdou kapitolu zvlast,prijde mi to hezci,nez si natahnout cely video a pak oznacit kapitoly a v menu na ne odkazovat. To je ale vec kazdyho.
2.audio (hudbu k podkresu menu)
3.nejaky obrazky (pokud je do menu budes chtit zakomponovat),popripade vlastni tlacitka

Samotny menu si pak designove vytvoris sam (jsou tam i nejaky templates),pak vytvoris jednotlivy komponenty (kapitoly,lists a dalsi) a pak je jen popropojujes.
Pokud umis aspon trosku anglicky,tak existuje i navod http://www.mediachance.com/dvdlab/Help/index.htm a nebo kdyz zaguglis,najdes i par videotutorialu,bohuzel cesky nebo anglicky je jich malo :-((

Uvodem toto snad staci a ja zacnu pomalu premyslet o tom tutorialu.
Haben (23)|16.12.2011 22:56
i textový tutorial s print screen by přišel vhod. Na youtube jsem nějaké videa viděl, něco jsem si prošel v nápovědě. Udělal jsem pokusně 3 menu v tom DVD Labu a výsledek: na PC menu jede. na stolních přehrávačích jen černošedé pruhy a menu nikde.
Tak asi jsem fakt d.... no budu zkoušet dále...
Haben (23)|17.12.2011 10:17
Tak jsem postupoval dle videotutoriálu na youtube, viz.: Tyto funkce mi plně dostačují.
Nicméně, pokud do stolního přehrávače (ať LG či Philips) strčím DVD, tak se vůbec disk nenačte. Pokud do LG strčím flashku s DVD, tak menu se nenačte, jen se zobrazí takové šedo-černé pruhy, ale film se pak spustí. No ale to je na prd, protože to je ještě horší výstup než z Adobe Premiere Elements.

Tak fakt nevím, jak dál, když ani postup dle jiných nefunguje :-( :-( :-(
666dia (476)|17.12.2011 17:29
Haben
nevím, ale jasně jsem ti psal, že kvůli LG musíš nejprve přehrát Titul 1...jinak se ti DVD nerozběhne...
dej tam reklamu, svoje logo, nebo jen černou tmu....věř mě....
ai (2993)|17.12.2011 17:44
.... zajimave, to pak nejsou podle DVD specs ? Hollywood ma vzdy nejaky title k prehrani nejdrive ?
666dia (476)|17.12.2011 18:05
ai
ano...i ve filmech, nebo dokumentech, kde nebylo na začátku nic, jsem dával do Title 1 černou tmu, až poté jssem to poslal na videomanažer....a to ještě ne určitým příkazem, protože to zase neudělal jinej přehrávač (nechci tady odkrývat celý know how)
je toho víc, něco programuješ dvakrát, některý příkazy nesmíš použít vůbec, protože to polovina přehrávačů nezná vůbec (např. příkaz SWAP)....a vůbec nejhůř se chovají přehrávače zakládajících členů DVD Fora, kteří jsou autory DVD Specifikace...

P.S.: z pochopitelných důvodů neuvádím značky...
MartasKP (710)|17.12.2011 18:17
[quote=666dia;385382]ai
ano...i ve filmech, nebo dokumentech, kde nebylo na začátku nic, jsem dával do Title 1 černou tmu, až poté jssem to poslal na videomanažer....a to ještě ne určitým příkazem, protože to zase neudělal jinej přehrávač (nechci tady odkrývat celý know how)
je toho víc, něco programuješ dvakrát, některý příkazy nesmíš použít vůbec, protože to polovina přehrávačů nezná vůbec (např. příkaz SWAP)....a vůbec nejhůř se chovají přehrávače zakládajících členů DVD Fora, kteří jsou autory DVD Specifikace...

P.S.: z pochopitelných důvodů neuvádím značky...[/quote]

Do letosniho leta jsem si myslel,ze DVD norma je jedna a vsichni jedou podle ni. V lete me prekvapilo JVC,ze nezna prikaz next cell a ted me v mem prekvapeni udivujete i vy chlapci :eek: ... jen je mi zahadou,jak se to dela na ty nejvyssi urovni. Chcete mi snad rict,ze velky producenti nakupujou DVD prehravace aby zkousely co umi ci ne? :eek: ... nepredpokladam,ze by vypustili na trh edici mnoha DVD a pak je stahovali,jen úproto,ze LG musi mit na zacatku tmu,JVC misto next cell "jdi na bunku cislo" atd.

[quote=666dia;385382]P.S.: z pochopitelných důvodů neuvádím značky...[/quote]

nebyly to nahodou ty nejdrazsi znacky od S a P? :D
666dia (476)|17.12.2011 19:53
MartasKP
na jaký nejvyšší úrovni máš na mysli...?
já jsem udělal přes 1500 komerčních DVD....
a hraje mě to na všech...

jestli myslíš Panasonic, ten pracuje ještě úplně jinak než ostatní...

fotka:
Haben (23)|17.12.2011 20:07
[quote=666dia;385375]Haben
nevím, ale jasně jsem ti psal, že kvůli LG musíš nejprve přehrát Titul 1...jinak se ti DVD nerozběhne...
dej tam reklamu, svoje logo, nebo jen černou tmu....věř mě....[/quote]

Sorry za blbý dotaz, ale nějak prostě nemůžu dojít na to, jak zadat v DVD Lab, aby přehrál první Titul 1. Poraď prosím.
Nikdy jsem authoring DVD nedělal, takže proto takovéto základní otázky...
MartasKP (710)|17.12.2011 20:13
Ja mel na mysli ty nadnarodni producenty. Ale kdyz jsi zminil tebe,tak to uz vubec nechapu,jak jsi zjistoval ty odlisnosti tech pristroju.
666dia (476)|17.12.2011 20:16
Haben
já v Labu nedělám, ale zkus dát 2 vteřiny černé tmy do film 1 nebo jak se to jmenuje, z FirstPlay jdi na tu černou a teprve potom jdi do menu...jak se to dělá nevím, musel bych nainstalovat Lab a nevím kde bych ho našel s crackem a nechce se mi tento soft dávat do počítače...ale snad ti někdo poradí....
MartasKP (710)|17.12.2011 20:16
[quote=Haben;385419]Sorry za blbý dotaz, ale nějak prostě nemůžu dojít na to, jak zadat v DVD Lab, aby přehrál první Titul 1. Poraď prosím.
Nikdy jsem authoring DVD nedělal, takže proto takovéto základní otázky...[/quote]

Pred menu musis dat treba 1s prazdnyho videa. Nebo intro ci neco podobnyho.

Koukam,ze 666dia byl o neco malo rychlejsi. Nejsnadnejsi bude,kdyz si vyexportujes jen treba 5f video (zalezi,jaky bliknuti chces na zacatku) a to vlozis na zacatek. Pak natahni 1st PLAY a Title Button na tohle, rikejme tomu "INTRO" a z nej primo na ROOT (pokud jsem to pochopil spravne,kde je prblm.
Popripade ten Title Button muzes natahnout primo na ROOT,nevim,jak s tim ale pracuje LG :D
666dia (476)|17.12.2011 20:21
MartasKP
ještě s jedním člověkem jsme to zkoušeli od rána do večera...od nás hodně opisovali v zahraničí a my od nich....
ai (2993)|17.12.2011 20:24
ja tu jeste DVDLab mam :-),

-dvojklik na conections v project okne
-klikni mysou pravym, kde jsou ty schema , zvol add, empty movie
-klikni na nastroj +, je situovany hned pod nastrojem s sipkou
-klikni na konec first play a natahni to na zacatek toho empty movie
-klikni na konec toho empty movie a natahni to na zacatek toho menu
-importuj nejakou cernou tmu video, bez zvuku , kraticke a nacti to do toho empty movie
MartasKP (710)|17.12.2011 20:32
... a mas to od ai step by step :D
MartasKP (710)|17.12.2011 20:34
[quote=666dia;385431]od nás hodně opisovali v zahraničí a my od nich....[/quote]

to je mi jasny :-E ... ale to mas za celej den vychytanou jen jednu znacku :)
666dia (476)|17.12.2011 20:39
tak já to dělal profesionálně....a dalo se to vychytat...
MartasKP (710)|17.12.2011 20:49
To ja vim,zes to dela profesionalne. Aby se to dalo vychytat,pak potrebujes bud rozparat prehravac a testovat primo FW prehravace a nebo potom pokus omyl tvorit DVD a testovat. Nedej boze aby se objevil dalsi vyrobce a jedete znovu.
Chapu,ze se ti nechce prozrazovat know how. Ani ho nechci znat (to bys me pak musel zastrelit :D ), ale spis si nedovedu predstavit,jak to ti velci vyrobci (jako byla treba i vase firma) delaji aby kazdy jedno DVD hralo na vsech prehravacich. System pokus omyl na edici nekolika desitek tisic placek je asi nesmysl.
Haben (23)|17.12.2011 20:55
ai: díky za přesný postup. Nicméně k ničemu nevede. Holt asi mi není přáno. Udělal jsem dle návodu, první jede Titul 1 (cca 0,5 sec černé okno). Nicméně DVD stejně nepřehraje a chová se stejně jako dříve.

Tak jsem asi fakt v pasti...

Okno s propojením DVD v příloze.
connections.JPG
MartasKP (710)|17.12.2011 21:01
Zkousel jsi to title menu spojit s tou tmou?
A jestli se muzu zeptat,proc tam mas dve menu? Ma to nejakej praktickej vyznam,protoze to vypada,ze z ROOT skaces primo na video a az z toho submenu vybiras kapitoly.
Haben (23)|17.12.2011 21:16
jo jo, zkoušel jsem ten Title spojit s tmou a zkoušel jsem i druhé menu vyhodit.

Nic z toho ovšem nefunguje :-(

Všechny způsoby provázání jsou v příloze.

Poznámka: mám tam dvě menu, kde na prvním menu vybírám: SPUSTIT FILM, KAPITOLY
Na druhém menu jsou právě ty KAPITOLY
conn.JPG connection-1menu.JPG connections-title-to-tma.JPG
MartasKP (710)|17.12.2011 21:28
Jedna prakticka vec. Ten film celej muzes spustit jednim tlacitkem v ROOT a nepotrebujes submenu. To ovsem tvuj problem neresi,to je jen prakticka vec.
Ja se zeptam jeste na jednu vec. Mozna blbost,ale podporuje ten tvuj prehravac typ media? ... nektery treba nectou RW.
Haben (23)|17.12.2011 21:33
ano podporuje RW, já to teď ale zkouším pouštět z flashky. DVD, která jsou "korektně udělaná a mám na flashce se normálně spouští kliknutím na složku VIDEO TS a korektně fungují. U mnou tvořených DVD se dostanu až na ty jednotlivé VTS_01_0 atd, což je špatně a pak to nefunguje.
666dia (476)|17.12.2011 21:35
proč nemáš menu v Rootu...?
MartasKP (710)|17.12.2011 21:40
[quote=Haben;385468] U mnou tvořených DVD se dostanu až na ty jednotlivé VTS_01_0 atd, což je špatně a pak to nefunguje.[/quote]

a mas to DVD jako obraz disku,nebo jen kopirujes VIDEO TS na disk? ... to muze byt zasadni rozdil
Haben (23)|17.12.2011 21:40
na tom jednom pokusu (poslední obrázek vpravo), bylo jedno menu s kapitolami mimo root (měl jsem v úmyslu dát na menu v rootu dvě volby: PŘEHRAJ FILM a VÝBĚR KAPITOL). Nicméně na ostatních pokusech mám menu v rootu a stejně DVD nejede.... :-(
Haben (23)|17.12.2011 21:41
udělám v DVD Lab klasickou kompilaci DVD. To co se pak uloží na HDD zkopíruji na flashku. Tento postup je špatně???
666dia (476)|17.12.2011 21:41
ještě jinak...nechej to tak jak to je, jen místo filmu dej třeba 5 vteřin videa a někam to vystav, třeba na Uložto.