Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Funkcia Samsung Allshare

tomy72 (8)|12.12.2011 12:52
Dobry den, prepojil som notebook s TV samsung ue46d7000 pomocou funkcie samsung allshare ale pri prehravani filmov z notebooku mi tieto filmy na tv sekaju, resp. film sa zacne prehravat....no kazdych cca 30 sekun mi to sekne....a nacitava sa a neda sa to tak pozerat. Notebook aj TV mam prepojeny cez wifi router. nemate s tim skusenosti niekto?
visper (270)|12.12.2011 13:21
Chyba je v tom, že jsou oba přístroje na jednom wifi routeru, mlátí se to a rychlost velmi poklesne. Nechej notebook na wifi a TV dej přes kabel a bude to perfektní. Nebo propojit dva wifi routery každý na jiném kanálu.
bastlir (3245)|13.12.2011 10:35
[quote=tomy72;384087]Dobry den, prepojil som notebook s TV samsung ue46d7000 pomocou funkcie samsung allshare ale pri prehravani filmov z notebooku mi tieto filmy na tv sekaju, resp. film sa zacne prehravat....no kazdych cca 30 sekun mi to sekne....a nacitava sa a neda sa to tak pozerat. Notebook aj TV mam prepojeny cez wifi router. nemate s tim skusenosti niekto?[/quote]

O problémech videa přes wifi se tady už mnoho napsalo. Komunikace PC-router, TV-router přes wifi je dobré tak akorát pro brouzdání po netu. Propoj to vše kabelama a bude po problémech.
Ještě je otázkou, zda to vůbec stíhá disk a systém v NB.
tomy72 (8)|13.12.2011 20:27
diky za pomoc, skusal som to co si mi napisal, ze som aj notebook aj TV prepojil cez kabel a islo to bez problemov.
Karel155 (11)|14.12.2011 09:54
Dovolte jen malý příspěvek k problematice Allshare( neboli všesdílení). Připomíná mně to silniční síť, kde je také vše propojené, ale stačí jeden most z jedním pruhem a po silnici projede namísto 1028 aut za hodinu jen 64. A tak prosím nečekejme, že v té naší domácí WIFI sítí nám projede normovaný počet bitů.Abych to poněkud zpersonifikoval: mám doma propojený jeden router s Tv, BR, SAT,NAS,třemi PC , mobilem, tiskárnou a IPkamerami . Vše fakticky funguje, což je supr, akorát nesmím zapomenout na přenosové rychlosti. Při standardním využití ( internet,prohlížení, přenosy souborů) to jde, ale jakmile do toho pustíte HD video začíná trhací proces. A rada : již dávno jsem vyměnil WIFI za kabely ( já vím, že je to cesta zpět, ale to ať hlavně čtou výrobci, kteří nás atakují jednou novinkou za druhou a zapomínají na naše "silnice"). A pro video : kabel nejlépe HDMI.
bastlir (3245)|14.12.2011 21:17
To je celkem už ověřená věc, zapomněl jsi na tady již několikrát zmiňované zarušení wifi-prostoru v zástavbě či přímo v baráku. Já ještě dodávám, lidi to dost vážně podceňují, ale wifi je díra do systému. MAC adresu lze celkem jednoduše sosnout a WPA2 lze prolomit také. Proto je na každého zvážení, zda se vyplatí vyhýbat se kabelům.
KamilZ (10277)|15.12.2011 07:40
WPA2 + AES s dobrým klíčem se není z hlediska bezpečnosti (zatím) třeba v domácích podmínkách bát.
Kabel je ale kabel, to je jasné.
bastlir (3245)|15.12.2011 22:15
[quote=KamilZ;384832]WPA2 + AES s dobrým klíčem se není z hlediska bezpečnosti (zatím) třeba v domácích podmínkách bát.
Kabel je ale kabel, to je jasné.[/quote]

Myslíš?! :-) Víra tvá tě uzdraví! :D Kdybych neviděl, nevěřil bych. Otázka nezní, zda to jde, ale jak to maximálně ztížit. Pokud budeš někomu stát za to, aby tě sosal, tak tomu věř, že mu neutečeš.
vivid.sk (11472)|15.12.2011 22:33
[quote=bastlir;384993]Myslíš?! :-) Víra tvá tě uzdraví! :D Kdybych neviděl, nevěřil bych. Otázka nezní, zda to jde, ale jak to maximálně ztížit. Pokud budeš někomu stát za to, aby tě sosal, tak tomu věř, že mu neutečeš.[/quote]

Pokial WPA2 pouzijes este v kombinacii s MAC filtrom chce to naozaj vynimocne znalosti k tomu, aby sa k tebe niekto dostal. A pochybujem ze bude niekto sediet za dverami, alebo pred barakom v aute aby to dokazal. Na to sme prilis malo zaujimavi.