Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vyber karty

kakacek (2)|2.5.2004 10:38
Ahojte,

Mam TV kartu ATI AIW Radeon. Problem je ten, ze v panelaku je pro PC TV slaby signal. Naladi se mi jen dva kanaly (CT1 a Nova) a to jeste velmi bidne (zrni, poruchy ve zvuku). Takze jsem si poridil sirokopasmovy antenni zesilovac (zisk je udajne az 30 Db). Zlepsilo se to (CT1 je jakz takz, Nova perfektni, pribyla CT2, ale temer bez zvuku). Standardni TV prijimac vsak na te same antene chyta asi 12 kanalu a vsechny naprosto ciste.

Protoze ATI AIW Radeon je zaroven i graficka karta a dnes je jiz svym vykonem nedostacujici (samozdrejme, ze hlavne pro nove hry) tak bych si chtel poridit neco noveho. Navic je SW pro ATI AIW Radeon zoufale nestabilni a nenasel jsem zadnou nahradu treti strany (vypada to, ze ATI nedalo k dispozici prislusne know-how).

Chybim mi vsak rozhled po moznostech (srovnani ruznych reseni). Takze:

1. Je lepsi kombinovana karta (like ATI AIW xxx) nebo zvlast grafika a zvlast TV?

2. Je lepsi PCI karta nebo USB (externi) TV?

3. Da se poridit PC TV, ktera ma zisk srovnatelny se standardnim TV prijimacem, nebo je to jen utopie a ja ve svem panelaku proste v PC mit vsechny programy ciste nemuzu?

4. Existuje nekde srovnavaci test (tedy odpovedi na vyse uvedene otazky pekne pohromade)?

Dekuji za odpovedi,

Jirka.
Vojto (55)|3.5.2004 13:41
Odpovede na tvoje ti nedam, ale pridam svoju skusenost - mam ATI AIW Radeon 7500. Vykon v hrach nehodnotim, nie som velky fanusik hier, ale napr. Spiderman mi siel pekne plynule v rozliseni 1024x768/32 bit. Pokial ide o kvalitu a stabilitu TV - prijem je velmi slusny v orovnani s tym co vidim na TV, nahravam do mpg-2, rozlisenie plny PAL. Pouzivam ATI MMC 9.0 a so stabilitou nemam ziadne problemy. Ale myslim, ze Radeon (nezamienat s Radeon 7500) uz nie je novsimi drivermi podporovany.
Chcem tym povedat lem tolko, ze intehrovana TV je riesenie, ktore je tiez plne funkcne a spolahlive.
Ale v zasade je asi praktickejsie riesenie samostatna Tv karta, je lacnejsia a clovek o nu nepride pri upgrade grafiky. K externemu (USB) variantu by som sa priklonil iba v pripade nedostatku PCI slotov.
Ivo Mašek (10205)|3.5.2004 14:02
to KAKACEK:
Všechny stanice nechytáš z toho důvodu, protože decibelový výkon je malý. Já mám kabelovku a na zásuvce mám 65 - 70 dB. Podstatný rozdíl, že.
A pozor - nezaměňovat televizi s televizní kartou. To dost dobře nejde.

Existují silnější zesilovače, než 30 dB. V 80. letech jsem na klasickou anténu (hiršmanku) používal zesilovač, výstup byl 40 dB. Byl kupovaný.
Bydlím v Jirkově a chytal jsem vysílač Žižkov - obraz jak víno. Trochu horší obraz jsem měl na ORF2 - vzdálenost značná. Pravda - hiršmanku jsem si upravil.