Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TX-P50G30E a *.mkv files (nektere funkcni jine ne)

Muflik (20)|10.12.2011 10:42
Uz par dni si hraju a procitam forko a snazim se nejak uspokojive vyresit jeden problem. A tim je prehravani ve formatu mkv. V nekolika threadech se to tu resilo ale nikde jsem nenasel klodne a jasne reseni.

Problem je nasledujici: Nektera videa ve formatu mkv se mi nedari prehrat, lepe receno pri prehravani se zpravdila zasekava obraz. Zatim jsem ani nebyl schopen stanovit stezejni prvek problemu tedy to co jej zpusobuje. Nezalezi na velikosti, bitovem toku, rozliseni ani nicem podobnem bude to pravdepodobne nejaka malickost.

Posledni reseni jake jsem zkousel byl tip od mistniho uzivatele slarta, jehoz oduvodneni problemu bylo nasledujici a sice ze za ono neprijemne zasekavani muze polozka "Header removal compression" ktera byla aktivni pri vytvareni mkv souboru (napr v MKVToolNix). Jako reseni se nabizelo odpovidajici film prohnat programem znovu s touto zalozkou zakazanou. Nyni mi vyvstavaji dve otazky prvni je laicka vzhledem k tomu ze nemam prilis zkusenosti s ripovanim videji a jejich ruznymi upravami.

1) Vezmu li film ktery jez byl upraven a prohnan MKVToolem se zapnutym odstranovanim hlavicek a tento prozenu stejnym nastrojem podruhe, tak podle me nemuzu preci zavest tyto hlavicky znovu jen tim ze je tentokrat nenecham odstranit (uvazuju li ze uz tam nejsou). Je to tak a nebo se pletu a nastroj toto skutecne dokaze a po prohnani filmu timto se hlavicky opet "obnovi"? (ptam se proto, ze mi se to nepovedlo resp nemelo to na plynulost obrazu zadny vliv tak bud to neni zdroj problemu, nebo delam neco zle a nebo toto proste neni mozne)

2) mate nejakou vlastni zkusenost ve smyslu reseni tohoto problemu u teto rady televizi? To ze se s tim spousta lidi setkala je mi jasne uz z toho co jsem si tu precetl me spis zajima jestli nekdo dosel nejakeho kloudneho reseni.

Je mi lito invetsovat do nejakeho MM centra, jestlize mam k dispozici TV ktera mi umoznuje prehravani filmu v mkv formatu primo z disku. Usetrim tak nekolik tisic a dalsi "krabicku" v obyvaku.

Myslim si ze tento problem si zaslouzi vlastni topic a doufam ze tim nikoho nenastvu byt uz se to v nekolika jinych tak nejak resi. Chtel jsem jeden kde by se sesly rady vyhradne k tomuto problemu aby to bylo prehledne. Diky vsem za kazdy kloudny postreh.
JM_ (353)|10.12.2011 11:08
[quote=Muflik;383551]
Posledni reseni jake jsem zkousel byl tip od mistniho uzivatele slarta, jehoz oduvodneni problemu bylo nasledujici a sice ze za ono neprijemne zasekavani muze polozka "Header removal compression" ktera byla aktivni pri vytvareni mkv souboru (napr v MKVToolNix). Jako reseni se nabizelo odpovidajici film prohnat programem znovu s touto zalozkou zakazanou. Nyni mi vyvstavaji dve otazky prvni je laicka vzhledem k tomu ze nemam prilis zkusenosti s ripovanim videji a jejich ruznymi upravami.

1) Vezmu li film ktery jez byl upraven a prohnan MKVToolem se zapnutym odstranovanim hlavicek a tento prozenu stejnym nastrojem podruhe, tak podle me nemuzu preci zavest tyto hlavicky znovu jen tim ze je tentokrat nenecham odstranit (uvazuju li ze uz tam nejsou). Je to tak a nebo se pletu a nastroj toto skutecne dokaze a po prohnani filmu timto se hlavicky opet "obnovi"?

[/quote]

Jde o tzv. BEZZTRATOVOU kompresi. Víc na téma "Header Compression And The Side Effects" je třeba tady:
http://www.mediasmartserver.net/2010/08/09/mkv-mania-header-compression-and-the-side-effects/
geronimoh (2327)|10.12.2011 11:15
Muflik : na tomto fóru toho bylo už popsáno hodně o tom, že žádný televizor nepřehraje všechny typy souborů. Televizor je zobrazovací zařízení. Přehrávání souborů si vyřeš připojením TV k PC, nebo MMC.
KOCOUR65 (653)|10.12.2011 11:22
dalsi chytrak ktery krade film a pak se jeste verejne chlubi ze mu nefunguje
geronimoh (2327)|10.12.2011 12:04
[quote=KOCOUR65;383559]dalsi chytrak ktery krade film a pak se jeste verejne chlubi ze mu nefunguje[/quote]

Měl by jsi se napřed vyspat z páteční opičky a pak teprve psát do fóra. O kradených filmech tu píšeš jen ty.
Muflik (20)|10.12.2011 12:24
[quote=geronimoh;383557]Muflik : na tomto fóru toho bylo už popsáno hodně o tom, že žádný televizor nepřehraje všechny typy souborů. Televizor je zobrazovací zařízení. Přehrávání souborů si vyřeš připojením TV k PC, nebo MMC.[/quote]

Ano i toto je reseni ale verim tomu ze je cesta jak minimalizovat mnozstvi takto "neprehratelnych" filmu. A treba ji nekod zna a podeli se o zpusob jaky pouziva. MMC je reseni elegantni a jiste to je jasne o tom se nepru jen je to investice v radech tisicu a bedynka navic kterou si muzu usterit a dokud nevyzkousim ruzne moznosti a nezjistim ze opravdu MMC je jedinym resenim tak radeji zkusim levnejsi varianty :) byt trochu krkolomnejsi.
Muflik (20)|10.12.2011 12:26
[quote=KOCOUR65;383559]dalsi chytrak ktery krade film a pak se jeste verejne chlubi ze mu nefunguje[/quote]

K tomu ti snad reknu jen tolik, ze vetsina filmu co sleduji nebo chci sledovat neni sehnatelna na BR (ne snadno) max na DVD nosici. Nesirim filmy ani je neposkytuji nikomu dalsimu. Platim televizni poplatky, chodim do kina takze i tomu filmovemu prumyslu neco vracim. Jen proste kdyz si chci uzit nejaky film opravdu kvalitne tak sahnu po mkv a je. Mysli si co chces. Ale mam to tak.
ka-spel (68)|10.12.2011 13:52
Na TX-P46G30E jsem zkoušel tento mkv a taky nepodporován. Jinak doporučuji soft mediainfo http://mediainfo.sourceforge.net/cs Pro pamětníky taková aktualizovaná náhrada tehdejšího GSpot http://www.headbands.com/gspot/

General
Unique ID : ...
Complete name : ...
Format : Matroska
Format version : Version 2
File size : ... GiB
Duration : ...
Overall bit rate : 1 656 Kbps
Writing application : Lavf52.39.0
Writing library : Lavf52.39.0

Video
ID : 1
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Simple@L1
Format settings, BVOP : No
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Codec ID : V_MPEG4/ISO/ASP
Codec ID/Info : Advanced Simple Profile
Duration : ...
Width : 640 pixels
Height : 480 pixels
Display aspect ratio : 4:3
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 30.000 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Compression mode : Lossy
Writing library : Lavc52.36.0
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Audio
ID : 2
Format : AAC
Format/Info : Advanced Audio Codec
Format profile : LC
Codec ID : A_AAC
Duration : ...
Channel(s) : 2 channels
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 44.1 KHz
Compression mode : Lossy
Language : English
Default : Yes
Forced : No

Nemůže to být 30.000 fps?
Muflik (20)|10.12.2011 14:13
Nejsem tet u PC ale zkusim pka kouknout na film ktery mi nejde zda je taky 30fps... a kdyztak srazit FPSkaco to udela
interfernet422 (1575)|10.12.2011 14:30
[quote=Muflik;383573]Ano i toto je reseni ale verim tomu ze je cesta jak minimalizovat mnozstvi takto "neprehratelnych" filmu. A treba ji nekod zna a podeli se o zpusob jaky pouziva. MMC je reseni elegantni a jiste to je jasne o tom se nepru jen je to investice v radech tisicu a bedynka navic kterou si muzu usterit a dokud nevyzkousim ruzne moznosti a nezjistim ze opravdu MMC je jedinym resenim tak radeji zkusim levnejsi varianty :) byt trochu krkolomnejsi.[/quote]
Můžeš s tím nesouhlasit, můžeš s tím bojovat, můžeš zkoušet a to je tak všechno, co proti tomu můžeš udělat. Pokud chceš skutečně přehrát všechno bez onanie s překopáváním videa v PC, tak jiné řešení než MMC (HTPC) zatím není.
ka-spel (68)|10.12.2011 16:39
[quote=interfernet422;383594]Můžeš s tím nesouhlasit, můžeš s tím bojovat, můžeš zkoušet a to je tak všechno, co proti tomu můžeš udělat. Pokud chceš skutečně přehrát všechno bez onanie s překopáváním videa v PC, tak jiné řešení než MMC (HTPC) zatím není.[/quote]

Přesně tak. Bohužel se nedá obrazově kvalitní tv koupit bez kopy těchto nedodělaných multimediálních volovinek (přehrávač nepřehrávač, internet neinternet, skype jen předraženou kamerou výrobce). Hodně lidem by v pohodě stačil i holý panel pokud mají satelit, AV zesák s repro a MMC nebo noťas k tomu.
Muflik (20)|6.1.2012 09:42
Tak je to jak jste rikali.... po vsech peripetiich a testech, zkouskach menit ruzne parametry jsem stejne dosel zaveru ze jedinym resenim je skutecne MMC... drbat se s kazdym filmem x krat a to jeste bez zaruky toho ze se doberu uspesneho konce me uz nebavi :) Proto v dohledne dobe kupuju MMC po procteni forka jsem ve stejne ritce jako s TV protoze kazd yma svuj osobity nazor a co se jednomu libi a ocenuje to tak druhy to zatracuje :) Muj vyber je Xtreamer ale SW nikoliv novy model. Starsi se mi jednak jevi lepsi co do obsahu a zpracovani ale hlavne od vetsiny lidi jsem si precetl na SW vesmes pozitivni reakce kdezto na SW2 vesmes negativni a to hlavne k vuli FW. Tak snad budu spokojeny.
patriot (227)|6.1.2012 19:01
Tohle jsem kdysi našel na tomto fóru, osobně se s těmi poznatkami ztotožňuji:


------------------------------------------------------------------------
To bych taky rád věděl, ale metodou pokusů jsem částečně dospěl k tomuto:
Před stahováním MKV se podívejte do media info na položky,
Format_Profile:
Format_Settings_RefFrames/String:

Televize skoro na 100% přehraje vše kde je Format_Profile: High@L4.1 a Format_Settings_RefFrames/String: 4 frame.
Tak na 50% přehraje High@L4.1 a 5 frame.
Téměř nikdy nepřehraje High@L4.1 a 6 a více frame.
Nikdy nepřehraje High@L5.1 a více.
Dále třeba nepřehraje video s popisem:
Formát: MPEG-4 Visual
Format_Profile: Advanced Simple@L5
Format_Settings_BVOP/String: Ano
Format_Settings_QPel/String: Ne
Format_Settings_GMC/String: 0 warppoint
Format_Settings_Matrix/String: Default (H.263)
CodecID: XVID
/: XviD
-------------------------------------------------------------------
Hmm (1739)|6.1.2012 20:35
[quote=Muflik;383573]MMC je reseni elegantni a jiste to je jasne o tom se nepru jen je to investice v radech tisicu a bedynka navic kterou si muzu usterit a dokud nevyzkousim ruzne moznosti a nezjistim ze opravdu MMC je jedinym resenim tak radeji zkusim levnejsi varianty :) byt trochu krkolomnejsi.[/quote]Nevím jak nové Panáky, ale u V10E mi přehrávání z karty dává VIDITELNĚ HORŠÍ výsledky, než když to pustím přes Tvixe 7000A. Obraz je evidentně neostřejší a barvy přesaturované. Protože je to ale typ bez USB co neumí MKV, mohu to porovnat jen u AVI. Jenže to samé vidím u Sama D7000, tam je avičko přímo z USB ještě horší než z karty Panáka (neostré, flekaté, obraz "dýchá") a ani některé matrjošky nejsou nic moc (vzhledem k fullHD kontejneru), jiné dostatečně velké a tudíž s dobrým datovým tokem už jsou opravdu dobré. Tím chci říci, že pro kvalitu obrazu (patřičně kvalitní) MMC rozhodně význam má, protože ho prezentuje na vyšší kvalitativní úrovni než TV, kde je přímé přehrávání jen doplňkovou funkcí. A myslím, že by spíš mělo jít o co nejlepší dosažitelný obraz a ne o jednu krabičku navíc (ostatně nemusí to být krabička, ale třeba klasický 43cm komponent jako třeba DUNE). Navíc ti patrně nejde o co nejlepší zvuk, nebo ho vyvádíš z TV do AV receiveru? A HD audio? Já jedu přes USB/SDcard jen seriály (nejde-li zrovna třeba o Game of Thrones s 5.1) a filmy, kde mi o zvuk nejde (neakční komedie, politická dramata atd.). A ještě u MMC ty luxusní možnosti úpravy titulků velikost/font/barva, případně i umístění. Ale každému dle osobních priorit co jeho jest. Někdo má rád holky, druhý zase vdolky, že ?