Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Odstranění CABAC z H.264

RaDim_ (128)|9.12.2011 18:21
Zdravím, nevíte někdo o nějakém programu, který by dokázal bez rekomprimace videa odstranit CABAC (resp. ho převést na CAVLC) z H.264 videa? Díky
vivid.sk (11472)|9.12.2011 20:26
Otazka znie, ci to bez rekomprimacie ide. Skor by som povedal, ze nie.
Pytkin (7947)|9.12.2011 22:28
tiez to tak vidim ..
RaDim_ (128)|10.12.2011 21:44
Pokud tomu správně rozumím, tak CABAC je jen druh bezztrátové komprese, která probíhá až po ztrátové kompresi (zaokrouhlení po DCT). Když se video dekomprimuje (přehrává), tak se nejdříve rozbalí data metodou CABAC a pak až se děje zbytek. Nebo tomu tak není? Takže v principu by neměl být problém to jen bezztrátově rozbalit a zase zabalit pomocí rychlejší CAVLC.
KamilZ (10277)|11.12.2011 07:42
Trochu slovíčkaření pro odlehčení: Ty si sám odporuješ :-). Když to budeš převádět do jiné komprese, tak se to bude vždy rekomprimovat (bez ohledu na to, jestli to bude bezztrátové nebo ne).

Proč to vlastně chceš převádět?
RaDim_ (128)|12.12.2011 00:52
Sorry, to jsem trochu špatně napsal. Samozřejmě jsem myslel převod bez "ztrátové komprese". Hodilo by se mi to k tomu, že přehrávat H.264 s CABAC je náročnější na procesor víc než když je bez CABAC (neboli s CAVLC). A někdy i celkem významně. Některá FullHD videa mám na svém notebooku problémy přehrávat, po převodu by to mělo být v pohodě. Ten převod by měl být z principu rychlejší, než to celé komplet rekomprimovat normálně znovu do H.264 a hlavně by nedošlo ke ztrátě kvality. Na druhou stranu by nárůst velikosti měl být dle teorie o cca 10%, což v mém případě není problém. CPU ano.