Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tmpgenc a časté kritické selhání

Tnet (31)|31.3.2005 21:54
Zkouším Tmpgenc Xpress3 a Plus 2.5 (2.5 poseldní verze). Oba dva mi prostě někdy odmítají renderovat. Vypadává to naprosto nahodile. často po nějaké době renderování se úloha přeruší - error. Jindy ale funguje. Objevují se hlášky:
Stream error ...
File xxx is not supported file format
Celý spadne
Kousne se
A dokonce se mi ve win XP objevila 2x modrá obrazovka s krytickým selháním systému!!!!

Používám BATCH frotnu protože toho mám vždy víc najednou. PC mi funguje jinak naprosto bezvadně, bez virů a jindy problém nemám. Mám Geforce 440 MX VIVO 128. A pro upřesnění provádím vždy převod z DV do Mpeg 1 nebo 2.
Napadlo mě, že to má souvislost s tím, že jsem měl puštěnej program na střih nebo přehrávač... ale nevim. Možná mi nikdo neporadí, ale přece třeba jo. Díky moc.
mirekv (7169)|1.4.2005 09:36
Tnet
Nepřehřívá se procák? Rendering zatěžuje na 100%
stayman (12393)|1.4.2005 10:53
To vypada na spraseny system (jak SW tak asi aj HW) :-(
Tnet (31)|1.4.2005 10:57
Mam teplomer na procesoru. Nikdy jsem extra zvyseni nepozoroval. Ale vsechno je mozny...

Dalsi souvisejici chyba je myslim to ze mi Tmpgenc 2.5 odmita renderovat Mpeg2 + PCM audio, nebo layer 1 audio. Pripada mi to spis jako by nemel pristup ke kodekum, ale takovy zakladni kodeky... Proste blbne.
AleK (814)|1.4.2005 12:11
zkusil bych přeinstalovat ty programi ale chtělo by to na čistej systém aby se vidělo čím to je
lacc (45)|1.4.2005 21:53
Alebo skončilo free obdobie a treba si ho zakúpiť?
Tnet (31)|2.4.2005 20:16
Čistý systém možná vyzkouším, ale je to časově náročný hledat rozdíl. Vypozoroval jsem, že nejčastěji mi to hlásí při načtení souboru (DV), že není správný formát( a podobně) a nenačte.
Proto možná program spadne když ve frontě dokončí jeden soubor a chce načíst další část fronty.

Lze nějak ověřit zda je kodek pro DV video v pořádku? Vůbec nevím odkud pochází. Vzpomínám si, že mi občas padal i editor při zpracování, možná ze stených důvodů.
Whitejoker (616)|3.4.2005 21:57
Nainstaluj si DV kodek od Mainconceptu (může být i demo) a pak pověz.
Tnet (31)|12.4.2005 16:38
Tak dal jsem tam mainconcep DV codec. Jenže jak poznat že funguje? Podle mě to vůbec nejde. Na Foru mainkonceptu se teto otazce vesele vyhnuli od roku 2004 nic neodpovedeli.

Tedy jak nahradit micorsoft DV kodek????
Whitejoker (616)|14.4.2005 20:42
[quote=Tnet]Jenže jak poznat že funguje? [/quote]
Že to nebude psát "stream error" při použití TMPGEnc :-E.