Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Vegas - otevření videa staženého z ivysílání ČT

Mr.Scully (27)|8.12.2011 19:28
Pomocí výborného českého freeware Youtube Downloader jsem si stáhnul z archivu ivysilani ČT fotbalové zápasy Viktorky Plzeň. Rozlišení 1280x720, datový tok obstojný, poločas má asi 1.5 GB, takže celkem macek video :-) Jenže chtěl jsem to nějak prostříhat a Sony Vegas mi to naprosto odmítá otevřít. Píše klasickou hlášku "none of the files dropped on Vegas Pro could be opened". Vlastnosti videa jsou viz screenshot:

http://www.queenconcerts.com/tmp/avc1.jpg

Chybí mi ve Vegas nějaký kodek? Nebo má video chybný fourcc kód nebo tak něco? (Bohužel se v tomhle oboru moc nevyznám, spíš dedukuji z toho, co jsem v posledních dnech vygoogloval). Rozhodně se hodlám vyhnout jakékoliv konverzi/renderování (mám toho asi 60 GB).

Předem děkuji.
ai (2993)|8.12.2011 21:23
Verze vegasu , neni starsi ? Nebo je to stary znamy problem variabilniho frame rate ? Vypis z programku MediaInfo by mohl rict vic.
Mr.Scully (27)|8.12.2011 22:55
Mám Sony Vegas Pro 9.

ai - díky za tip. Zatím je tvůj příspěvek pro mě španělská vesnice, ale zkusím se tím prokousat :-)

Jinak tady je výpis z Mediainfo:

Hlavní
Celý název a cesta : F:\Video\Viktoria Plzeň\2011-2012 Champions League\12 - Milán doma\Liga mistrů UEFA; FC Viktoria Plzeň - AC Milán -- iVysílání -- Česká televize (1).mp4
Formát : Flash Video
Velikost souboru : 1,72 GiB
Duration/String : 1h 8mn
Celkový BitRate : 3 607 Kbps

Video
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : Baseline@L3.1
Format_Settings_CABAC/String : Ne
Format_Settings_RefFrames/String : 3 frame
CodecID : 7
Duration/String : 1h 8mn
BitRate_Nominal/String : 3 500 Kbps
Šířka : 1 280pixely
Výška : 720pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,021 fps
FrameRate_Original/String : 25,000 fps
Standard : NTSC
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.152

Audio
Formát : AAC
Formát/ : Advanced Audio Codec
Format_Profile : LC
CodecID : 10
Duration/String : 1h 8mn
Kanál(y) : 2 kanály
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48,0 KHz
Mr.Scully (27)|11.12.2011 01:00
Tak jsem nakonec rezignoval na nějaká obálky, fourcc kódy, h.264 kodeky nebo konfigurační soubory. Jsem ochotný to přerenderovat. Zkusil jsem Prism Video File Converted a Format Factory. JENŽE:

- Prism mi nějak pomrvil zvuk, že lehce jakoby přeskakuje
- Format Factory sice videa překonvertoval kvalitativně výborně, ale v Sony Vegas mi pro změnu nejde korektně otevřít zvuk - část zvuku se opakuje ve smyčce, část chybí úplně, část je správně. Prostě binec na druhou.

Zajímavé je, že u HD videí z archivu ČT se zdá, že je vše v pořádku. Ale u NĚKTERÝCH videí s horším rozlišením (řádově o měsíce starší archiv, kde už HD rozlišení není) se tohle stalo. V podstatě když to přeženu, tak video z pondělí mi funguje dobře a video z úterý (stejné rozlišení i kodeky i parametry, jen jiná velikost souboru) má rozhozený zvuk. Není tam třeba nějaký 2GB limit? To je tak jediné, co mě napadlo. Nebo nějaký tip na další jednoduché freeware enkodéry, které bych mohl vyzkoušet?