Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Skylink-občasné zamrzávání obrazu u HD programů

sindy (77)|5.12.2011 10:57
Potřeboval bych radu zkušenějších, čerstvě příjímač Gosat GS7055Hdi a karta Skylink ICE a při sledování HD (HBO HD,Eurosport HD,Markíza HD) programů se mi na pár sekund v nepravidelných intervalech 3-5 min zamrzává obraz, úplně se neztratí, u SD se toto neděje. Signál mám 71 procent a kvalitu 84 procent - víc nejsem schopen naladit), rozvod veden po bytě zásuvkami a konektory jsem zkontroloval bez většího úspěchu a natáhl jsem i od paraboly sólo koax přímo do přijímače a problém se zamrzáváním se stejně objevoval, parabola je 85cm, stejně nastavená jako když jsem používal přijímač topfield na kterým jsem při stejně nastavený parabole měl lepší hodnoty signálu i kvality,bohužel to nebyl HD přijímač takže mi tam SD šli bez problému, konvertor je nějakej Monoblok Twin 0,3db,sice včera trošku foukalo, ale dneska jenom jemně prší tak bych vítr moc nepodezříval
, co s tím,na co se mám soustředit?, díky za případné rady.
bastlir (3245)|5.12.2011 11:01
Zkus nový firmware, popřípadě to zkus s jiným modulem.
golfLC (1941)|5.12.2011 11:11
Nevieme zatial verziu fw aku mas v prijimaci, ale ak tam máš starsiu ako "L04" tak stahuj tu http://www.tvdigitalne.cz/files/1214/GOSAT_GS7055HDi_L04.zip
Ako na to tu http://www.tvdigitalne.cz/files/1214/Instalace_software_7055.txt
sindy (77)|5.12.2011 11:15
[quote=bastlir;382504]Zkus nový firmware, popřípadě to zkus s jiným modulem.[/quote]
právě že přijímač jsem kupoval proto že je licencovaný Skylinkem a celkem si na něj nikdo nestěžoval, ještě mě napadá pozvat kamaráda s měřákem a zkusit doladit parabolu na co nejlepší hodnoty příp. dát lepší konverktor, včera večer jsem přes půl hodiny koukal na HBO HD a Eurosport HD a žádný problém/zamrzání/zásek tak nevím kde může být pes zakopán:-)
interfernet422 (1575)|5.12.2011 12:11
Toto parabolou určitě nebude. Pokud nepomůže aktualizovat fw, tak přijímač reklamovat.
golfLC (1941)|5.12.2011 12:15
[quote=sindy;382512]právě že přijímač jsem kupoval proto že je licencovaný Skylinkem a celkem si na něj nikdo nestěžoval, ještě mě napadá pozvat kamaráda s měřákem a zkusit doladit parabolu na co nejlepší hodnoty příp. dát lepší konverktor, včera večer jsem přes půl hodiny koukal na HBO HD a Eurosport HD a žádný problém/zamrzání/zásek tak nevím kde může být pes zakopán:-)[/quote]

A tá Verzia fw v prijimači? :-)-
sindy (77)|5.12.2011 13:29
[quote=golfLC;382526]A tá Verzia fw v prijimači? :-)-[/quote]
verzi fw ještě nevím, až přijdu dom z práce tak prověřím - že by orig. fw vykazoval takový problém?, případně že je to možný tak budu aktualizovat, ví někdo co se na novém fw zlepšilo?
golfLC (1941)|5.12.2011 14:26
Nieco podobné sa včera riešilo tu https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=30422

No vo veľa prípadoch na drahších sat. prijímačoch pri novom fw nie je poznámka čo podrobnne odstraňuje, vo väčšine prípadov je tam poznámka "všeobecné vylepšenia" čo pokrýva hádam všetky zistené chyby :-)-
A v prijímačoch zvyčajne býva jedna z prvých verzií od výroby, až testami sa zisťujú chyby, ktoré sú odstránené v nasledujúcich verziách. Inak ten link, čo som sem ohľadom fw dával, tak je ani nie mesiac starý ( z 9.11.2011 )
sindy (77)|5.12.2011 15:47
díky, ozkouším a dám vědět