Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

stabilní artefakt při digitalizaci pomocí Leadtek Winfast TV2000 expert

Aidamer (2)|4.12.2011 14:40
Zdravím, snažím se převést staré VHSky s rodinným videem do digitální podoby. Chtěl bych k tomu použít postarší TVkartu Leadtek Winfast TV2000 expert - a mám její nejaktuálnější (nejméně staré) ovladače.
Bohužel se mi jak ve VirtualDubu tak v PVR2 (software dodávaný ke kartě) uplně dole na videu ukazuje podivně blikající proužek vysoký tak 1/30 výšky obrazu. A to ať už přes kompozitní vstup připojím analogovou kameru nebo VCR. Nastavil jsem něco špatně? je signál nějak rušený?

Díky za odpověď

Aidamer

PS:Zajímavé je, že když přes tentýž kompozitní vstup připojím tv-výstup digitálního foťáku, ten pruh patrný není.

Specifikace: Windows 7, Leadtek Winfast TV2000 expert, WinFast PVR2, VirtualDub 1.9
geronimoh (2327)|4.12.2011 15:32
Ten pruh je v pořádku. Ten je standartně na výstupu z VHS videorekordéru. Jen není normálně vidět, protože televizor zobrazuje z analogových vstupů mírně ořezaný obraz (u HDMI se dá nastavit, neořezaný se nazývá "přesné skenování"). Já pokud zdigitalizovanou nahrávku přenesu do PC, ořezávám zaznamenané video o několik řádků po všech stranách v programu Avidemux.
Aidamer (2)|4.12.2011 20:42
Díky za vysvětlení, lámal bych si s tím hlavu ještě kdovíjak dlouho. Avidemux vypadá moc pěkně.