Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Technika LCD19-243

warfery (31)|3.12.2011 22:49
Dnes jsem koupil do kuchyně tuto LCD. V Tescu jsem doposud nad výrobky Technika ohrnoval nos, ale tahle TV změnila můj názor.

Info z krabice:
- 18,5″ LCD TV (47 cm viditelná velikost obrazovky)
- HD Ready 720p
- Analogový a DVB-T hybridní tuner
- Integrovaný DVD přehrávač
- Vestavěné USB s funkcí nahrávání (DVB-T)
- Nízká spotřeba v pohotovostním režimu - méně než 1W
- Vypínač pro zapnutí/zapnutí
- Nicam stereo zvuk
- Jas 250 cd/m2
- Kontrast 1000:1
- Rozlišení 1366 x 768
- Teletext
- Jednoduché nastavení a autotuning
- Dálkové ovládání (včetně baterií)
- Vstupy: 1 x HDMI, 1 x VGA / PC, 1 x SCART, 1 x kompozitní / AV Video, Y Pb Pr (komponentní), 1 x L/R Phone Audio (pro kompozitní a komponentní video), 1 x USB
- Výstupy: 3,5mm audio, audio COAX
- Vhodné pro montáž na stěnu - VESA 100 x 100 mm
- Rozměry: 463 mm (Š) x 372 mm (V) x 178 mm (H)
- Hmotnost: 5,0 kg

Chvilku jsem si s tím hrál - kvalita LCD odpovídá cenové kategorii, na horní a spodní straně při černém pozadí znatelné podsvícení, při běžné scéně nepostřehnutelné. Pozorovací úhly solidní, jen z podhledu docela rychle tmavne.
DVB-T naladil všechny 3 dostupné MUXy. Líbilo se mi okamžité procházení programů šipkami nahoru a dolu, aniž by se měnil program - v infu se zobrazoval aktuální a následující pořad vybraného kanálu. Nelíbilo se mi čáslování kanálů - setřídit šly, ale jak změnit číslo jsem nezjistil - kanály se číslujou od 800.
USB rozeznalo 4GB flash i 250GB (FAT32) externí disk (v manuálu doporučují FAT32, NTFS nejspíš nefunguje). Z USB přehrává avi, mp3, wma (jiné formáty jsem nezkoušel, v manuálu nejsou vypsané).
DVD funguje bez problému, malinko je slyšet seekování, ale nic hrozného. Avi z DVD přehrává, akorát je jiné menu než pro USB - zobrazí méně znaků a je méně zdařilé.
Dálkové občas nezareguje, buď jsem nedomačknul tlačítko, nebo špatně zamířil.
Super vychytávka - je možné vypnout obrazovku a poslouchat jenom zvuk. Při zmáčknutí tlačítka na DO se opět rozsvítí.
Kvalita zvuku nic moc, některé polohy zní "plastově", ale dá se to.
Do kuchyně nebo na chalupu super koupě.
Někde jsem se dočetl, že TV Technika pro Tesco by měl dělat Samsung, ale nemám to potvrzené.
Jo a ještě cena: 2299 Kč!
golfLC (1941)|3.12.2011 22:53
[quote=warfery;382171].... že TV Technika pro Tesco by měl dělat Samsung, ale nemám to potvrzené.
Jo a ještě cena: 2299 Kč![/quote]

To neviem, ale dialkové pasuje, aj programovacie kody samsungu na univerzálnych diaľkových....
erik555 (776)|3.12.2011 23:33
[quote=warfery;382171]Dnes jsem koupil do kuchyně tuto LCD. V Tescu jsem doposud nad výrobky Technika ohrnoval nos, ale tahle TV změnila můj názor.

Info z krabice:
- 18,5″ LCD TV (47 cm viditelná velikost obrazovky)

Do kuchyně nebo na chalupu super koupě.
[/quote]
Moze byt, ale u mna v kuchyni 3,5x3,5m mam 32" a mensiu uhlopriecku by som nechcel.