Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vzdialené prehrávanie videa v smyčke

tomvavro (2)|3.12.2011 13:29
Dobrý deň,

na tomto fóre som sa snažil nájsť riešenie jedného technického problému, avšak nepodarilo sa mi nájsť žiadny podobný príspevok, preto zakladám túto tému.

Chcel by som zrealizovať projekciu videa pomocou dataprojektora tak, aby video prehrávalo nejaké zariadenie schopné aktualizácie svojho (vysielaného) obsahu na diaľku a zároveň prehrávania videa v smyčke bez manuálneho nastavovania ako napr. na dvd prehrávači.

Ovládanie samotného projektora na diaľku je možné pomocou LAN (tj. zapnutie či vypnutie zariadenia...), takže s tým nie je problém - to zariadi špecializovaný software určený napr. na zapínanie a vypínanie projektoru v určitých časových intervaloch.

Rád by som sa preto spýtal skúsenejších, či nepoznajú prístroj (resp. nejaké technické riešenie), ktorý by dokázal po zapojení do elektrickej siete prehrávať svoj obsah dookola v smyčke. Tieto videá by som zároveň rád aktualizoval diaľkovo, takže zariadenie by malo zároveň fungovať ako servér, na ktorý možem ukladať alebo mazať videá pomocou prístupu na internet.


Konkrétne sa jedná o takúto situáciu: V jednej predajni so sídlom v mojom rodnom meste bude nainštalovaný projektor a projekčné plátno. Majiteľ predajne by rád na projekčnom plátne premietal katalóg produktov, vlastné reklamné spoty ... s tým, že projekciu budem zabezpečovať ja z druhého konca republiky - tj. projektor cez internet a IP adresu projektora dokážem zapnúť / vypnúť a keď mi majiteľ predajne dodá nové podklady, ktoré treba zapracovať do nového spotu, ja novo vytvorené video diaľkovo nahrám na zariadenie, ktoré je prepojené s projektorom a automaticky sa zaradí do smyčky... resp. majiteľ predajne bude chcieť nejaké video zrušiť - diaľkovo tento spot vymažem a zmeny sa prejavia v smyčke videostreamu.

Budem vďačný za akúkoľvek dobrú radu či tip.
Tom
KamilZ (10277)|3.12.2011 15:20
Malé PCčko http://www.alza.cz/pc-sestavy/mini-pc/18851862.htm + OS a k tomu pohledat vhodnou aplikaci, nebo nějakou primitivní nechat napsat (zřejmě by stačilo i jen nascriptovat v CMD/PowerShellu). Dálkově ovladatelné velmi komfortně přes RDP, případně to postavit na Linuxu.
Pytkin (7947)|3.12.2011 20:27
Tiez riesim taketo veci.. Streamujeme na internet rozne telvizie a podobnymi krabicami to prenasame kde treba.. Ak ti staci hdmi, co pri projektore bude OK si myslim, tak by som dal nvidiu ion.. To stoji cela krabica tak 100-200eur.. Na nu nahodit xbmc live.. Bud si na ten box spravis pristup cez openvpn.. Alebo si na nom spravis scripty, ktore si sami budu tahat z webu obsah.. Ak si kamarat s linuxm, tak ti to nebude robit ziadny problem..
ai (2993)|3.12.2011 20:46
Mit v te prodejne NAS, ze ktereho bude projektor cist a ty budes mit na nej zaroven pristup ?
Synology DS212j nebo starsi DS211j apod. , urcite tu je i nejake levnejsi NAS, mozna od WD apod.
Pytkin (7947)|3.12.2011 20:53
Nas je uplne zbytocny.. Staci 2.5" disk v tom prehravaci..
tomvavro (2)|3.12.2011 22:43
Ahoj!

Na úvod ďakujem za vaše reakcie a tipy, vážim si toho a zároveň sa na takomto špecializovanom fóre cítim tak trochu ako neandertalec... preto dúfam, že moje otázky alebo porozumenie vašich odpovedí nikoho neuráža :-)

Ak tomu rozumiem správne, možnosti sú 2:

1) nejaký mini pc, ktorý by mal dostatočnú grafickú kartu (napr. tú nvidea ion) s HDMI výstupom. Tento PC bude cez LAN pripojený k internetu, bude obsahovať program ako napr. xbmc live, ktorý dokáže v slučke prehrávať videá uložené na harddisku tohoto minipc. Podmienkou je stále zapojenie do elektrickej siete. Prístup na diaľku bude zabezpečený cez RDP

2) NAS server, ktorý je tak isto možné cez LAN aktualizovať na diaľku, prístup na diaľku podobne cez RDP. Pri tejto variante si neviem moc predstaviť prehrávanie videa...ten server sám obsahuje nejaký operačný systém či ovládač, ktorý by môj zámer dokázal realizovať?

Dôležité je tiež to prehrávanie chceného obsahu dookola bez manuálnych zásahov ako . prehrať ďalšie video, spustiť znova...

Ešte raz diky moc!
Pytkin (7947)|4.12.2011 00:43
ai asi myslel , ze projektor sam uz vie prehravat video .. takze mu podstrcis na siet NAS , z ktoreho to video bude hrat..

este by si mal napisat aky druh suborov chces prehravat ..
KamilZ (10277)|4.12.2011 07:02
Ad 1) - přesně tak
Ad 2) - jak píše Pytkin (projektor by musel sám umět přehrávat videa z NAS), ale tady bych viděl větší problémy s nějakou automatizací. Nehledě na to, že můžeš narazit na problémy s kompatibilitou přehrávaných souborů (PC Ti toho přehraje podstatně více, než projektor). Moc projektorů to umět nebude, většina projektorů má LAN/WiFi jen pro ovládání nebo přehrávání obrazu z PC bez nutnosti použití VGA/HDMI kabelu, případně přehrávání z USB.