Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jdou vložit titulky při encod do mpeg1/2

ujoGrgaPitic (11)|1.5.2004 23:41
Ahoj, jsem opravdu neznalý věci takže se omlouvám jestli to je triviální dotaz. Když encoduju pomocí TMPGEnc 2.51 třeba z DivX do formátu (mpeg1, 2) aby mi to zvládnul můj stolní přehrávač, je možné k tomu nějakým způsobem zapakovat i titulky ? Díky moc za odpověď.
clee (6592)|2.5.2004 00:48
nooo vpalit primo do obrazu jdou pres virtualdub+textsub a frameserverem do enkoderu ale lepsi je vyuzit externich titulku a pridat je az pri authoringu...


EDIT: jo externi titulky samozrejme jen pro DVD, pokud chces delat VCD nebo SVCD tak jedine vpalit...
AleK (814)|2.5.2004 04:48
koukni sem
ujoGrgaPitic (11)|2.5.2004 08:39
díky oběma, ten návod na borcovi je celkem vyčerpávající, to se zase vyvztekám :-) jednodušeji to asi nejde co ? , btw. je hodně znát na kvalitě to převedení do svcd ?
Siggi (48)|2.5.2004 09:18
[quote=clee]
EDIT: jo externi titulky samozrejme jen pro DVD, pokud chces delat VCD nebo SVCD tak jedine vpalit...[/quote]

Aj pre SVCD ide urobit externe titulky. \/ Standard SVCD to umoznuje, len bohuzial nie kazdy stolny player si s tym vie poradit. Treba to mat vyskusane. Ak robis SVCD programom DVD2SVCD tak si tam mozes vybrat az z dvoch formatov ext. titulkov. :-R :-)
René (17)|2.5.2004 10:15
[quote=ujoGrgaPitic] btw. je hodně znát na kvalitě to převedení do svcd ?[/quote]

Pokud necháš dostatečně vysoký datový tok tak i jako SVCD budeš mít obraz stejný jako u toho původního. Nastav třeba 2000 kbps a uvidíš jestli se ti kvalita líbí a když tak zvedni datový tok (kbps) ale u SVCD maximálně na 2600 kbps.
mirekv (7169)|2.5.2004 13:56
Do SVCD stačí natvrdo vypínatelné titulky (i s hlediska kompaktibility). Titulky ve VDubu je rychlejší dělat Textsubem, což je filtr do VDubu. Vstupní formát je .sub (.txt stačí přejmenovat na .sub, .srt stačí načíst do Subtitletools a uložit jako .sub). Ostatní podle návodu AleKa.
ujoGrgaPitic (11)|2.5.2004 17:38
mirekv: jak říkám jsem v tomhle úplně mimo, jak se tam tedy dají dát natvrdo vypínatelné titulky ? dík
mirekv (7169)|2.5.2004 18:52
Teď čtu po sobě tu blbost :OO ,když natvrdo, tak pochopitelně nevypínatelné. Vypínatelné (bez záruky) umí DVD2SVCD, jak psal Siggi, tento soft jsem však nezkoušel.
ujoGrgaPitic (11)|2.5.2004 22:20
no ať natvrdo nebo ne (asi jsem natvrdlej) jak se to tam teda dá jednodušeji přidat ještě jednou dík za trpělivost :-)
Siggi (48)|2.5.2004 22:33
[quote=ujoGrgaPitic]no ať natvrdo nebo ne (asi jsem natvrdlej) jak se to tam teda dá jednodušeji přidat ještě jednou dík za trpělivost :-)[/quote]

Nic neries. Pouzi spominany DVD2SVCD tam len nastavis co chces, a program vsetko urobi za teba. Aj tie titulky. Len musis mat nainstalovany TMPEGEnc alebo CCE. Ja som takto urobil asi 150 zaloh filmov do SVCD a kvalita bola viac ako vyborna. Vacsina bola na 2CD len extremne dlhe filmy ako napr. Titanic na 3CD :BB:
ujoGrgaPitic (11)|3.5.2004 22:07
Siggi: tak teď už budu vypadat jako úplnej blb, ale nedá se nic dělat, - když to udělám v tom dvdsvcd tak mi to do adresáře movie nahraje asi giga a půl dat a byla to dvacetiminutova futurama, kterej z těch souborů je ten správnej, a je to jenom jeden soubor nebo víc ? dík
Siggi (48)|4.5.2004 15:52
Ak si robil SVCD tak tam mas image CD pod nazvom CD_Image_File_CD1.cue a CD_Image_File_CD1.bin. To uz len vypalis napr programom CDRWIN. Ak to nahodou vyslo na viac ako jedno CD tak tam budes mat dalsie subory s vyssim poradovym cislom _CD2 atd.
Dalej tam mas jednotlive mpg subory, tolko isto ako Bude pocet CD. Volaju sa tusim takto nejako "bbmpeg_muxed_file00.mpg". Tieto mozes pouzit na svoj vlastny mastering SVCD napr v NERO alebo VCDEASY alebo TSCV. Este by si tam mal najs aj nezmuxovany video a audio file. Nazvy mislim su odvodene od pouziteho koderu. Ja som pouzival CCE a volal sa takt nejako "Encoded_Video_CCE_PAL.mpv" (video) a audio "Extracted_audio_1.wav" Neviem ci som ti odpovedal dostacujuco, ale ak nie ozvi sa ce "ss" alebo e-mail. Nazdar a vela uspechov.