Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UE37D6000 - audio výstup

hkstaripraha (20)|1.12.2011 22:24
Mám konkrétní dotaz k televizoru Samsung UE37D6000. Už se to tady vícekrát probíralo, ale nikde jsem nenašel přesnou odpověď, už to někdo prakticky vyzkoušel? Tento model nemá analogový výstup zvuku(cinch) a má jen digitální optický výstup(S/PDIF) a sluchátkový výstup. V příslušenství je dodáván adaptér SCART (redukce z mini na klasický konektor). Je zapojen na SCARTu i zvukový stereofonní výstup(na PIN 1-výstup R, PIN3-výstup L, PIN4-zem)? Jde my o připojení redukce SCART-CINCH k analogovému domacímu kinu.
lukasbc (9)|2.12.2011 08:06
Mám 6530 a hned drhý den po přivezení jsem to zkoušel:
na TV čučím ze satelitu přes SCART, když dám do bedniček zvuk přímo ze satelitu,tak se to "hádá" s TV-je tam pár milisekund rozdíl a dělá to tak hnusnou ozvěnu. TAkže jsem potřeboval ten audio výstup vytáhnou z těch uvedených pinů.
Rozdělal jsem scart kabel a na ty piny 1,3,4 přidal cinche. Bohužel zvuk z nich nejde.
Ale nevím jestli to je pouze tím, že když to bere vstup ze SCART (EXT.) tak tam nepouští zvuk-možné to je. Možná že u DVB-T příjmu to zvuk pustí - jinak by byly k hovenu všechny video/dvd rekordery. Můj problém to však neřeší.
JEdná možnost je trvalý výstup na sluchátka. A po záruce si myslím že TV otevřu a L/R + zem vytáhnu ze sluchátkového výstupu s tím že se nebude vypínat(jak po zastrčení jacku) interní zvuk v TV. Ovšem jestli to není ošetřeno také softwarově-že tam ten zvuk TV nepustí(do sluchátek) dokud není seplý/rozeplý ten spínač v tom jacku.
POkud má někdo nějakou zkušenost také se rád přiučím.
golfLC (1941)|2.12.2011 08:33
Ak budes mat zapnuté repro TV na nejaku uroven, vzdy sa Ti to bude hadat (opozdenie zvuku), jedina moznost je stiahnut audio TV na nulu a nechat hrat len externé repro....
Mam tak v spalni zapojene repro Logitech Z-4 pripojene k STB audio vystupu. Do STB pripojeny audio vystup z WD TV live, po prepnutí na ext. vstup na STB ide cez repro zvuk WD-cka, cez HDMI video do TV. Obrazovo nie je badatelne opozdenie zvuku, len pri súčasnom zapnutí aj repro TV, kde to trochu počuť je.
hkstaripraha (20)|5.1.2012 21:33
[quote=hkstaripraha;381736]Mám konkrétní dotaz k televizoru Samsung UE37D6000. Už se to tady vícekrát probíralo, ale nikde jsem nenašel přesnou odpověď, už to někdo prakticky vyzkoušel? Tento model nemá analogový výstup zvuku(cinch) a má jen digitální optický výstup(S/PDIF) a sluchátkový výstup. V příslušenství je dodáván adaptér SCART (redukce z mini na klasický konektor). Je zapojen na SCARTu i zvukový stereofonní výstup(na PIN 1-výstup R, PIN3-výstup L, PIN4-zem)? Jde my o připojení redukce SCART-CINCH k analogovému domacímu kinu.[/quote]
Odpovídám si na svůj dotaz, připojil jsem do TV vstupu EXT.(přes adaptér SCART) prodlužovací redukci (1xScart - 5xScart), zapojil DVD a VHS přehrávač a redukci scart / 3xcinch (obousměrná, přepínatelná In/Out) a na všem funguje jak vstupní i výstupní cesta signálu. Kamera při zapojení AV cinch konektory přenáší video/audio do TV a při přepnutí IN/OUT na redukci, tak lze i nahrát TV signál(audio/video) do kamery. Jde přenést jen 480i a stereo zvuk, ale potvrzuji, že můj adaptér SCART má zapojeny vstupní i výstupní audio piny. Zvuk z TV je mírně časově posunut oproti výstupu zvuku z EXT. výstupu. Toto zpoždění lze napravit v TV nastavením synchronizací zvuku(0-250ms).
visper (270)|5.1.2012 22:30
Má to ale drobnou chybičku. Na scartu je výstup audio jen z DVB-T tuneru. Není tam zvuk z přehrávání disku, z HDMI ani ze sítě. Na optickém výstupu je všechno.
bastlir (3245)|7.1.2012 02:54
[quote=hkstaripraha;381736]Mám konkrétní dotaz k televizoru Samsung UE37D6000. Už se to tady vícekrát probíralo, ale nikde jsem nenašel přesnou odpověď, už to někdo prakticky vyzkoušel? Tento model nemá analogový výstup zvuku(cinch) a má jen digitální optický výstup(S/PDIF) a sluchátkový výstup. V příslušenství je dodáván adaptér SCART (redukce z mini na klasický konektor). Je zapojen na SCARTu i zvukový stereofonní výstup(na PIN 1-výstup R, PIN3-výstup L, PIN4-zem)? Jde my o připojení redukce SCART-CINCH k analogovému domacímu kinu.[/quote]

Už se tu vše zkoušelo a jak píšou kolegové - mimo optiky ti zbývá jen sluchátkový výstup, který je však celkem kvalitní a dynamický.
erik555 (776)|7.1.2012 09:20
[quote=lukasbc;381773]Mám 6530 a hned drhý den po přivezení jsem to zkoušel:
na TV čučím ze satelitu přes SCART, když dám do bedniček zvuk přímo ze satelitu,tak se to "hádá" s TV-je tam pár milisekund rozdíl a dělá to tak hnusnou ozvěnu. [/quote]
To ako poniektori fungujete? Mat externe repro a este k tomu pusteny zvuk v TV? To som teda nezral :D Hadam niekto takto cumi na TV pri zapojenom AV receiveri 5.1 a k tomu este zapnute stereo na TV :D :D :D
visper (270)|7.1.2012 10:01
Já jsem si koupil převodník z optiky na 2 cinche.
geronimoh (2327)|7.1.2012 10:16
[quote=erik555;389434]To ako poniektori fungujete? Mat externe repro a este k tomu pusteny zvuk v TV? To som teda nezral :D Hadam niekto takto cumi na TV pri zapojenom AV receiveri 5.1 a k tomu este zapnute stereo na TV :D :D :D[/quote]

Ono u těch dnešních placek je te nesmysl, ale když jsem sledoval projekční televizor s kvalitním zvukem a nebylo potřeba nastavit zpoždění zvuku na AVR, tak jsem pouštěl také zvuk přes AVR i TV současně, protože výsledek zvukový zážitek byl lepší. Na LCD i na plazmě mám zvuk stažený na nulu a pouštím ho jen přes AVR.
hkstaripraha (20)|7.1.2012 22:04
visper: Souhlasím s tebou, že z praktického využití je ten audio výstup ze vstupu EXT. na TV k ničemu a jen audio výstup - digitální optika (kvalita ve zvuku) a sluchátkový výstup (jen stereo) jsou upotřebitelné.

visper: Uvažuji také o převodníku z optiky na domácí kino Genius HT 5.1 (přes vstup konektor miniDIN 9pin), nechci ztratit ten 5.1 zvuk a tak uvažuji o jednotce Sharkoon X-Tatic Sound Control Unit. Komunikoval jsem už s lidmi, kterým to funguje a jsou spokojeni.
hkstaripraha (20)|9.11.2013 21:21
Má někdo zkušenosti s tímto převodníkem FiiO D03K TAISHAN - http://www.alza.cz/fiio-d03k-taishan-d419215.htm#popis
vivid.sk (11472)|9.11.2013 21:27
[QUOTE=hkstaripraha;472285]Má někdo zkušenosti s tímto převodníkem[/QUOTE]
Skusenosti mas na stranke cca 12:
http://www.alza.cz/fiio-d03k-taishan-d419215.htm#recenze
KamilZ (10277)|9.11.2013 21:30
Ta udávaná ztráta výšek v diskuzi od vivid.sk je krásně vidět: http://thomas.orgis.org/div/fiio_d03k/
bastlir (3245)|9.11.2013 23:44
Já tenhle krám mám v šuplíku. Zkrátím to .... to je už lepší připojit zesilovač ke sluchátkovému výstupu a jet přes analog.
Jelikož scart nelze úplně použít, opravdu nezbývá, než si pořídit aktivní repro s optickým vstupem (což však považuji za zoufalost), nebo AVR. Vše už tu o tomto bylo napsáno a vyzkoušeno.
Pak už jen po uplynutí záruky bastlit na základní desce TV.
vivid.sk (11472)|10.11.2013 00:02
[QUOTE=bastlir;472295]. to je už lepší připojit zesilovač ke sluchátkovému výstupu a jet přes analog.[/QUOTE]
Ale to tiez nemoze byt ziadna slava - ak sa bavime o zvukovej kvalite. Ten vystup je uz zosileny a nieje urceny ako vstup do zosilnovaca.
Samozrejme, pokial chce mat niekto riesenie, pri ktorom vyzaduje len funkcnost - toto postaci.
bastlir (3245)|10.11.2013 00:10
No ano, samozřejmě, ale proti TV reprákům je lepší už cokoliv. Je pravda, že s AVR přes optiku si zvuk opravdu užívám.