Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: špatný zvuk HBO HD z AZBox Elite HD přes DENON AVR-1602

Neregistrovaný (0)|1.12.2011 17:17
Tazatel: Marek

Znění dotazu: V případě sledování kanálu HBO HD je reprodukovaný zvuk trhaný, téměř neslyšitelný, u ostatních HD kanálů je zvuk bez chyb.

Na přijímači nastaveno:
Zvuk: Czech_AC3(S)
Default Audio Format: Dolby Digital
Dolby Digital: RAW (v případě nastavení PCM je slyšitelný zvuk, ale není DIGITAL na receiveru, pouze Dolby Surround Pro Logic II))
DTS: PCM
AAC: PCM
Other: PCM
Dolby Digital Mode: Line Mode

Na TV nastaveno:
Zvuk - Dig. audio výstup - Automaticky

Na receiveru:
AUTO detekce vstup. signálu

Díky moc za radu.. ;-)

Technika, které se dotaz týká: přijímač AZBox Elite HD
televizor LG 50PK760
zesilovač Denon AVR-1602

přijímač propojen HDMI kabelem do TV, pak optickým kabelem do zesilovače
jito (999)|1.12.2011 17:28
Proč neposíláš rovnou zvuk z sat.přijímače do recieveru optikou nebo koaxem?
Neregistrovaný (0)|1.12.2011 17:36
[quote=jito;381654]Proč neposíláš rovnou zvuk z sat.přijímače do recieveru optikou nebo koaxem?[/quote]

receiver bohužel ještě nemá HDMI, pouze koax a optiku.. koaxem jde do receiveru dvd-přehrávač, optiku jsem zvolil pro tv
jito (999)|1.12.2011 17:47
Na zkoušku kde je problém,připoj sat.přijímač optikou do recieveru.
Pokud by to fungovalo,tak slučovač optiky existuje.
Neregistrovaný (0)|1.12.2011 17:52
[quote=jito;381662]Na zkoušku kde je problém,připoj sat.přijímač optikou do recieveru.
Pokud by to fungovalo,tak slučovač optiky existuje.[/quote]

vyzkoušeno, bohužel bez úspěchu.. výsledek byl stejný :-( známý ještě říkal cosi o kodeku pro vysílání HBO, že by mohl být jiný, než ostatní kanály?!
jito (999)|1.12.2011 18:07
Pokud ti to dělá pouze tento program-předpokládám Skylink,tak zkontroluj správnou identifikaci naladěné CZ stopy-tedy tzv.Audio PID.Tento program jí má 4167
Víc ti asi bohužel neporadím....
Neregistrovaný (0)|1.12.2011 18:13
[quote=jito;381664]Pokud ti to dělá pouze tento program-předpokládám Skylink,tak zkontroluj správnou identifikaci naladěné CZ stopy-tedy tzv.Audio PID.Tento program jí má 4167
Víc ti asi bohužel neporadím....[/quote]

díky moc.. jdu na to ;-)
interfernet422 (1575)|1.12.2011 20:48
Marku jaký máš v Azboxu firmware? Bohužel s těmi firmwary co jsou aktuálně k dispozici se nedají dělat žádné zázraky.
A jaký je zvuk přímo z reproduktorů TV?
Neregistrovaný (0)|1.12.2011 20:58
[quote=interfernet422;381700]Marku jaký máš v Azboxu firmware? Bohužel s těmi firmwary co jsou aktuálně k dispozici se nedají dělat žádné zázraky.
A jaký je zvuk přímo z reproduktorů TV?[/quote]

firmware tam je, ikdyž není aktuální, ale poslední aktualizace prý upravuje jen prohlížeč Youtube.. zvuk z tv je ok, žádné trhání, výpadky jako z Denonu
interfernet422 (1575)|1.12.2011 21:32
No moc jsi toho nenapsal. Očekával jsem konkrétní verzi fw. Poslední použitelný oficiální fw je verze 0.9.4890 všechny další mají s RAW zvukem, hlavně DTS problémy.
Pokud ti přímo z TV jde zvuk v pořádku, tak bych viděl problém spíš na TV.
Jaký je zvuk, když optikou propojíš přímo azbox s denonem a Dolby Digital přepneš na PCM?
Neregistrovaný (0)|1.12.2011 21:53
[quote=interfernet422;381720]No moc jsi toho nenapsal. Očekával jsem konkrétní verzi fw. Poslední použitelný oficiální fw je verze 0.9.4890 všechny další mají s RAW zvukem, hlavně DTS problémy.
Pokud ti přímo z TV jde zvuk v pořádku, tak bych viděl problém spíš na TV.
Jaký je zvuk, když optikou propojíš přímo azbox s denonem a Dolby Digital přepneš na PCM?[/quote]

konkrétní verze firmwaru je 0.9.5308, nastavení zvuku je viz. první můj příspěvek
pokud propojím přímo azbox s denonem a přepnu DD na PCM, tak je výsledný zvuk pouze Dolby Surround Pro Logic II
pokud propojím přímo azbox s denonem a přepnu DD na RAW, tak se zvuk seká, není skoro slyšitelný
v obou případech obraz ok
interfernet422 (1575)|1.12.2011 22:08
[quote=Neregistrovaný;381724]konkrétní verze firmwaru je 0.9.5308, nastavení zvuku je viz. první můj příspěvek
pokud propojím přímo azbox s denonem a přepnu DD na PCM, tak je výsledný zvuk pouze Dolby Surround Pro Logic II
pokud propojím přímo azbox s denonem a přepnu DD na RAW, tak se zvuk seká, není skoro slyšitelný
v obou případech obraz ok[/quote]
Nejrychlejší řešení je přenout DD na PCM.
Ještě můžeš zkusit dát jiný fw. Já mám v Elite 0.9.4890, který je známý jako nejlepší pro DTS zvuk.

Škoda že Opensat pohřbilo skvělý kus hardware (Azbox) neschopností dodat odpovídající firmware.
Neregistrovaný (0)|1.12.2011 22:16
[quote=interfernet422;381729]Nejrychlejší řešení je přenout DD na PCM.
Ještě můžeš zkusit dát jiný fw. Já mám v Elite 0.9.4890, který je známý jako nejlepší pro DTS zvuk.

Škoda že Opensat pohřbilo skvělý kus hardware (Azbox) neschopností dodat odpovídající firmware.[/quote]

jasně, nej řešením je toto přepnutí na PCM.. škoda, že pak není Digital zvuk do beden, ale "jen" osekaný Dolby ProLogic..
zvláštní ale je, že u jiných programů (tuším FilmBox HD) to jelo ok?!
další možnost je teda změna fw.. jelikož mám nejčastější zdroj zvuku ze sat. programů, zvolil bych nej fw pro DD - nenašla by se někde verze? ;-) předem moc díky..
interfernet422 (1575)|1.12.2011 22:31
Zkus ten 0.9.4890
Nejvíce info k Azboxům u nás je asi ve foru http://forum.satdigitalne.cz/viewforum.php?f=76
Neregistrovaný (0)|1.12.2011 22:36
díky moc, zkusím se tam mrknout..