Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345
Zobrazené výsledky: 61 až 71 z 71

Téma: Reproduktorové kabely jaké koupit?

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    Co jsi nahrával do šikmých stop na VHS, že to byla předpokládám kvalitnější nahrávka, jak na Tape Deck, když mezi CD a Tape Deckem píšeš že nepoznáš rozdíl ?
    Půjčená CDčka . Měl jsem jen "kazeťák" a dobré video (koupené i kvůli tomu). Tapedeck jsem neměl.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Půjčená CDčka . Měl jsem jen "kazeťák" a dobré video (koupené i kvůli tomu). Tapedeck jsem neměl.
    Taky jsem využíval HI-FI VHS videorekordér i pro záznam pouze stereo zvuku. Odpojil jsem video vstup a pak stačil LP režim a nahrávka byla na úrovni highendového tape decku. No jo, ta analogová doba měla své kouzlo.

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    se zvukem hudebních stanic TMF a TMF9, které mívaly v letech okolo roku 2001,2002 v DVB-S zvuk mpeg s datovým tokem 320 kbps.
    ja asi viem, na čo si narážal, ale to je presne ten prípad, čo neznášam v súčasnom audiu : TMF malo zvuk " ladený " do písmena V ( predstav si nastavenie 3-pásm. EQ ) a to bol proste humus.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Půjčená CDčka .

.... a potom prisli na trh prve CD-R media a s nimi prve napalovacky. A skoncila doba kaziet a nahravania.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od milvon Zobrazit příspěvek
    parametre su urcite dolezite, tak ako pri vybere TV urcite pozerame na technicke parametre, tak aj pri vybere audio zariadenia je dobre pozerat na parametre, hlavne u zariadeni v nizsej cenovej hladine, ak budeme hovorit o high-end technike,v cenovej kategorii tisice eur, tak je jedno ci ma zariadenie skreslenie 0,0001 alebo 0,01,resp. frekvencny rozsah 5Hz-100kHz alebo 10Hz-30Khz a rozhoduje konecny zvukovy prejav, v kazdom pripade prave u drahsich pristrojoch byvaju tieto parametre detailne uvedene...
    to hej .. ale su aj parametre , ktore sa nedaju vyjadrit cislami .. a o tom stale hovorim .. ale to je jedno ..

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od jarino1978 Zobrazit příspěvek
    ja asi viem, na čo si narážal, ale to je presne ten prípad, čo neznášam v súčasnom audiu : TMF malo zvuk " ladený " do písmena V ( predstav si nastavenie 3-pásm. EQ ) a to bol proste humus.
    Kanál TMF a TMF9 co vím měl plný zvuk. Právě chybějící či ořezané "středy" mi vadí ze všeho nejvíc, takový zvuk bych nevychvaloval. Ale kdysi jsem četl, že některé pozemní rádiové stanice upravovali zvuk, aby se líbil posluchačům a preferovali proto danou stanici.

Registrace
    May 2009

Vsetky radia upravuju zvuk (ale este pred vysielacom). Pozorny posluchac vie rychlo rozoznat ktora stanica je naladena nielen na zaklade stylu, ale za zaklade zvuku. A niektore stanice ho maju nastaveny tak, ze sa stanica neda pocuvat vobec (Radio Expres, napriklad).

A pokial by to niekto skusal porovnat voci AudioCD, tak to je rozdiel neskutocny* (okrem toho, ze niektore [nemenovane] radia zvuk zrychluju , aby sa voslo viac hudby do hodiny, to len mala pikoska na zaver)

* na lacnych chrchlakoch moze mat niekto pocit, ze hudba hra z radia lepsie ako na originalnom nosici. Cim lepsi audio retazec, tym sa tento pocit rychlo vyraca a nastupuje pocit opacny.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 09-12-2011 v 15:48

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Vivid, jsi rychlejší, český rozhlas o tom píše na svých stránkách zde. Praktikujou to všechna rádia, jde jim třeba o to, aby rádio znělo co nejlépe na malých tranzistorácích a telefonech. Takže ořežou basy, výšky, zesílí střed a zmenší dynamiku a jinde je to pak neposlouchatelné.

Registrace
    May 2009

Ano.

Jedna vec je vsak kompresia. A subezne k tomu sa pouziva ekvalizacia, ktora ma vplyv na celkovy charaketer muziky (niektore radia to povazuju za svoje know-how - FUN Radio). Je vsak pravda, ze prave funradio bolo v uplnych zaciatkoch po revolucii jedno z tych, ktore vedel posluchac rozlisit ihned po preladeni podla "moderneho" zvuku).

updated: Aby si vsak niekto nemyslel, ze kompresia je vzdy nutne zla, je potrebna. Pretoze starsie nahravky maju inu uroven hlasitosti ako nove, je nutne zvuk upravovat, aby to hralo nejako "tak rovnako" (pozna to snad kazdy, ktory si doma pustal shuffle viac albumov, ze musel tocit hlasitostou pri zmene zanru). Ale teba najst rozumny kompromis a nastavit ju s mierou. Ako mi raz povedal jeden DJ - nie je kompresor - nie je muzika. Bez toho to nejde.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 09-12-2011 v 16:01

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

tak ale aj pan orban musi z niecoho zit ..

Nováček
    Registrace
    Feb 2017

Zdravím, nejsem si jistý, jestli jsem ve spávném tématu, ale hold mi již nic jiného nezbývá. Sháním informace ohledně reproduktorů do auta. Jak je vybírat? Našel jsem zatím stránky typu: http://www.auto-reproduktory.cz, a byl bych rád za jakékoli tipy a podělení se ze zkušenostmi. Jinak mám škodu fabii 1.2 )

Strana 5 z 5 PrvníPrvní ... 345

Podobná témata

1. Jaké koupit Přenosné DVD do auta se 2 LCD panely
    Od Horymir v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 13-08-2011, 14:50
  2. kabely
    Od lukyss v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 13-08-2009, 13:44
  3. Kabely FireWire