Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 71

Téma: Reproduktorové kabely jaké koupit?

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Zdravím všechny,
    chtěl bych Vás poprosit o radu, mám doma AVR Onkyo TX-SR508 a k tomu reprosoustavu MAGNAT Monitor Supreme Set 800.
    Zajímalo by mě jaké repro kabely byste mi doporučili. V obchodě mi doporučovali zakoupit kabely Jamo kabel 2,5mm (10m za 650 kč bez pošty). Já nevím, ale zdá se mi to zbytečně drahé, potřebuju tak 15-16metrů a nechce se mi dát dalších 1000kč za kabeláž.
    Tedy o menším průřezu než 2,5 mm asi ani nemá cenu uvažovat že? A co se týče značky? Jak až moc je rozdíl třeba mezi těmi Jamo a nějakém obyč. co se prodává na metráž, má to vůbec cenu řešit?
    Pořád se nemůžu rozhodnout, a tak uvítám nějaké další názory. Předem děkuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2011

U těchto levných repro bych si moc hlavu s kabely nelámal. Klidně bych použil kabely 1,5mm.

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Přesně tak, drahé kabely jsou zbytečné. Stačí bohatě 1,5 mm Třeba tyhle http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=885

Je tu pravidelně Avatar uživatele tesla15
    Registrace
    Mar 2010

Citace Původně odesláno od interfernet422 Zobrazit příspěvek
    Přesně tak, drahé kabely jsou zbytečné. Stačí bohatě 1,5 mm Třeba tyhle http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=885
    Co když dotyčný zjistí nevyhovující repro a v budoucnu tyto vymění? Bude kupovat další kabely? Osobně jsem ve svých možnostech volil to lepší za rozumnou cenu.

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Podle mě je to jen velký "bussiness". Četl jsem článek, jak v Brněnském HI-FI klubu dělali pokus s hudebníky s absolutním sluchem, jestli poznají rozdíl mezi drahými reprokabely a levnými dvojlinkami a nepoznali. Pokud chceš mít klid v duši, tak kup 2x2,5mm2, například tenhle : http://aukro.cz/repro-kabel-med-2-x-...964533585.html . Já tam kdysi koupil koupil zbytek na bubnu HAMMA 2x4mm2 za pár korun metr. Je to kvalitní kabel. Podle mě je důležitý jen průřez a čistota mědi. Čistotu mědi asi nezjistíš no a průřez je asi optimální mezi 2x1,5mm2 - 2x4mm2. Nějaké supertenké káblíky už jsou na poslech znát.

Nováček
    Registrace
    Jun 2009

Citace Původně odesláno od geronimoh Zobrazit příspěvek
    Podle mě je to jen velký "bussiness". Četl jsem článek, jak v Brněnském HI-FI klubu dělali pokus s hudebníky s absolutním sluchem, jestli poznají rozdíl mezi drahými reprokabely a levnými dvojlinkami a nepoznali. Pokud chceš mít klid v duši, tak kup 2x2,5mm2, například tenhle : http://aukro.cz/repro-kabel-med-2-x-...964533585.html . Já tam kdysi koupil koupil zbytek na bubnu HAMMA 2x4mm2 za pár korun metr. Je to kvalitní kabel. Podle mě je důležitý jen průřez a čistota mědi. Čistotu mědi asi nezjistíš no a průřez je asi optimální mezi 2x1,5mm2 - 2x4mm2. Nějaké supertenké káblíky už jsou na poslech znát.
    Tak nějak jsem si to myslel, nakonec jsem se rozhodl, že koupím 2x 2,5 mm2, zrovna ten co si sem postnul z aukra vypadá dobře, přesně něco takového chci koupit!

Díky všem za své názory!

Registrace
    Apr 2009

Podle mě je to jen velký "bussiness". Četl jsem článek, jak v Brněnském HI-FI klubu dělali pokus s hudebníky s absolutním sluchem, jestli poznají rozdíl mezi drahými reprokabely a levnými dvojlinkami a nepoznali. Pokud chceš mít klid v duši, tak kup 2x2,5mm2, například tenhle : http://aukro.cz/repro-kabel-med-2-x-...964533585.html . Já tam kdysi koupil koupil zbytek na bubnu HAMMA [COLOR=Red]2x4mm2[/COLOR] za pár korun metr. Je to kvalitní kabel. Podle mě je důležitý jen průřez a čistota mědi. Čistotu mědi asi nezjistíš no a průřez je asi optimální mezi 2x1,5mm2 - 2x4mm2. Nějaké supertenké káblíky už jsou na poslech znát.
    To s tím budeš svařovat?? Pokud nemá kilowattový výkon do beden tak stačí bohatě i ten 2×2,5 mm.

Registrace
    Nov 2009

To s tím budeš svařovat?? Pokud nemá kilowattový výkon do beden tak stačí bohatě i ten 2×2,5 mm.
    To vím, ale koupil jsem kdysi zbytek tohoto kabelu HAMA 2x4mm2 na bubnu nějak okolo 10 Kč/metr, no nekup to. Jako elektrikář vím, že čím větší průřez, tím menší odpor ... a s rezervou do budoucna

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2011

Podle mě je to jen velký "bussiness". Četl jsem článek, jak v Brněnském HI-FI klubu dělali pokus s hudebníky s absolutním sluchem, jestli poznají rozdíl mezi drahými reprokabely a levnými dvojlinkami a nepoznali.... .
    Tomu věřím. Já mám, myslím si dobré bedny. Tenkrát se prodávaly bez 100,- Kč za 50 tisíc. Infinity. Mám je připojené tlustými krátkými kabely bi-wiring. CD přehrávač Sony hi-end za 20 tis. se stabilizátorem otáček k zesilovači Sony stejné třídy. Teď proč to píšu. Testoval jsem CD a MP3 (dat. tok 192) a musel jsem se hodně červenat, že nemůžu poznat rozdíl.
    Pennywise až to zapojíš, připoj i nějaké obyčejné dráty a schválně vyzkoušej jaký je v těch kabelech rozdíl. Ať ti to někdo přepíná, abys nevěděl přes, které to hraje. Tipuju že na 50% poznáš rozdíl.

Registrace
    Nov 2009

Mě se dokonce stalo, že mi stažené CD v mp3 224 kbps znělo líp, než později koupené originál CD. A to jsem oboje pouštěl ze stejného DVD přehrávače.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Kanape Zobrazit příspěvek
    Tomu věřím. Já mám, myslím si dobré bedny. Tenkrát se prodávaly bez 100,- Kč za 50 tisíc. Infinity. Mám je připojené tlustými krátkými kabely bi-wiring. CD přehrávač Sony hi-end za 20 tis. se stabilizátorem otáček k zesilovači Sony stejné třídy. Teď proč to píšu. Testoval jsem CD a MP3 (dat. tok 192) a musel jsem se hodně červenat, že nemůžu poznat rozdíl.
    Pennywise až to zapojíš, připoj i nějaké obyčejné dráty a schválně vyzkoušej jaký je v těch kabelech rozdíl. Ať ti to někdo přepíná, abys nevěděl přes, které to hraje. Tipuju že na 50% poznáš rozdíl.
    Tak ono taky záleží co to je za nahrávku. Pokud je to nějaká sračka nebo dupárna, tak je mp3 od CD k nerozeznání. Bohužel najít dnes slušně nahranou desku mimo klasiku nebo jazz je dost umění. Rozhodně však netvrď, že třeba takový kvalitně nahraný desky jako třeba Dean Can Dance - Into the Labyrint atd., které se používají s oblibou v testování komponentů nerozeznáš mp3 192kbps od CD? To by si musel být nahluchlý. Mě osobně dlouhodobější poslech mp3 nebo rádia kvůli nižšímu bitrate dost leze na nervy.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Mě se dokonce stalo, že mi stažené CD v mp3 224 kbps znělo líp, než později koupené originál CD. A to jsem oboje pouštěl ze stejného DVD přehrávače.
    tie original kupene CD maju niekedy zalostnu kvalitu, ja som kupil davnejsie CD Metallica, kde na obale bolo uvedene, ze "Specialne vyrobene pre Ceskou republiku a Slovensko" a to je priserne nahrane CD...odvtedy sa takymto "specialitam" zdaleka vyhybam....

Registrace
    Apr 2009

Hrubé kvalitní kable ocení jen puristi a ti poslouchají na aparaturách v ceně automobilu střední či vyšší třídy. A samozřejmě hlavně z analogu, žádný digitál. Kvalita nahrávky může být sebelepší, ale je stále omezená nejméně vzorkovacím kmitočtem. Konverze do mp3 pak část informací odstraní. Jak se říká z h*vna bič neupleteš, kde není zvuková informace, tak ji reproduktor nemůže reprodukovat. Teorií na netu by se dalo najít určitě dost. Takže pro přehrávání mp3 pak skutečně stačí tkaničky

Registrace
    Nov 2009

Hrubé kvalitní kable ocení jen puristi a ti poslouchají na aparaturách v ceně automobilu střední či vyšší třídy. A samozřejmě hlavně z analogu, žádný digitál. Kvalita nahrávky může být sebelepší, ale je stále omezená nejméně vzorkovacím kmitočtem. Konverze do mp3 pak část informací odstraní. Jak se říká z h*vna bič neupleteš, kde není zvuková informace, tak ji reproduktor nemůže reprodukovat. Teorií na netu by se dalo najít určitě dost. Takže pro přehrávání mp3 pak skutečně stačí tkaničky
    Zatím jsem neměl možnost poslechnout si tak drahou aparaturu. Ovšem v Brněnském HI-FI klubu asi tu možnost měli a nikdo z hudebníků nepoznal rozdíl mezi drahými a velmi levnými kabely k reproduktorům. Zamysli se, co by mohl mít ten dražší kabel oproti levnému (berme stejný průřez) - jedině čistší měď s menším množstvím cizích kovů schopných zmagnetizování. Jenže elektrokabely jsou vyráběny z dost čisté mědi a taky mají nejvyšší výkupní ceny ve sběrných surovinách.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

[QUOTE=interfernet422;382671]Hrubé kvalitní kable ocení jen puristi a ti poslouchají na aparaturách v ceně automobilu střední či vyšší třídy.....

urcite, ale hrube kvalitne kable urcite nie su kable 2x2,5mm, to by som povedal je taky normalny zaklad, dat za kable 1000Kc je uplne normalne pri aparature za 20tis....ako si spomenul, "puristi" maju vyhraneny nazor aj na kabelaz a ak mas aparaturu za 300tis-500tis. tak cena kabelaze byva +-10pct z hodnoty komponentov

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Jaké koupit Přenosné DVD do auta se 2 LCD panely
    Od Horymir v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 13-08-2011, 14:50
  2. kabely
    Od lukyss v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 13-08-2009, 13:44
  3. Kabely FireWire