Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nerozhodnost pri vybere Smart LED TV

5ulo (9)|30.11.2011 23:26
Vlastnosti: 32"-40", wifi, nahravanie na USB
Potesi: DVB-S tuner, matny displej
Cenovy strop: 600 EUR

Kupujem telku po cca 10 rokoch na aspon dalsich par rokov. Sledovat sa budu prevazne bezne TV programy a asi 20-30% casu DVD, USB, filmy zo siete z home serveru (DLNA, ts). A kedze som spekulant, nenahneval by som sa, ak by tv dokazala prehravat aj streamovane video http://xxx.xxx.xxx.xxx:8000 vo formate ts.
TV bude vo vzdialenosti 2-2,5 m. Kedze je obyvacka dost presvetlena, bolo by fajn mat matny displej, alebo displej s absorbciou odleskov, cize asi nie zrkadlo Samsung :)

Kedze je tolko znaciek a tolko modelov, tazko sa mi vybera, no zatial mi najlepsie z toho vychadza Philips. Vedomosti predavacov v obchodoch su male a svojimi neodbornymi kecami sa mi snazia nanutit vsakovaky suvix, pripadne nemaju o niektorych funkciach TV ani sajnu a sami to na mieste studuju.

Prikladam nejake kusky, ktore sa mi ako-tak pozdavaju, no budem rad, ak mi odporucite aj inu znacku, ine modely. Predsalen ste tu viac od fachu :)

Philips 37PFL6606H
http://www.hej.sk/televizory-audio-video/obchod/1388202/philips/philips-37pfl6606h/?kampan=257

PHILIPS 32PFL7406H
http://www.hej.sk/televizory-audio-video/obchod/1506974/philips/philips-32pfl7406h/?kampan=257

Philips 40PFL6626H
http://www.nay.sk/philips-40pfl6626h-12/d-294189/

Vdaka!
Peto
Pytkin (7947)|30.11.2011 23:30
ja by som si kupil plazmu panasonic , ked chces sledovat hlavne tv vysielanie ..
garb7 (1189)|30.11.2011 23:40
[quote=Pytkin;381502]ja by som si kupil plazmu panasonic , ked chces sledovat hlavne tv vysielanie ..[/quote]

Přesně tak P42G30 za pouhých 15000,-
interfernet422 (1575)|30.11.2011 23:46
Souhlasím s předřečníky, kup plazmu ať nemusíš řešit ptákoviny jako clouding atd.
Wifi je na nic, kabel je lepší, DVB-S je lepší mimo v stb a tam řešit i nahrávání. A pro přehrávání buď MMC, nebo v ext. sat stb.
Pytkin (7947)|30.11.2011 23:47
jo jo .. ta by mohla byt .. P50G25 som doporucil susedom v lete .. a velka spokojnost je s nou ..

ono hlavne 2-2.5m je dost blizko, aby si videl na 42" telke , ako nekvalitne nase televizie vysielaju .. i ked HD sa uz celkom rozbieha .. ked uz aj markiza vysiela HD :) i ked na markize zase neni nic , co by sa dalo pozerat :D
Valibook (239)|1.12.2011 00:50
Pokud budeš v tuto roční dobu chodit z práce po 16 hodině 30 minutě, kup jednoznačně plazmu.

@Pytkin
I u loga JOJ se na satelitu občas objevuje značka HD, ale dokud to tak nebude vysílat i Skylink, znamená to pouze, že obsah byl vyroben nativně v HD.
Pytkin (7947)|1.12.2011 08:52
Valibook : no do kablovky to zrejme J@J dava v HD .. ale na skylinku zatial nie su .. a o to nam vesnicanum predevsim jde :)
eldorado09 (1441)|1.12.2011 09:13
Panasonic TX-P42G30E
bastlir (3245)|1.12.2011 10:52
Na TV se dívám ze stejné vzdálenosti a mám 46" (viz dole). Jak jsi přišel na to, že Samy jsou zrcadla? :-) Pokud se díváš na nějaké vyběhlé typy, pak asi ano. Ale abych se vrátil k názvu vlákna - SMAT pokud nebudeš mít, za čas tě to bude asi štvát, ale budeš-li ho mít, přijdeš na to, že některé funkce či vlastnosti ti jsou na prd.
Ačkoliv mě tu asi majitelé plasmovek ukamenují :D, já bych už do této technologie ze známých důvodů nešel, protože ji považuji za technologii, která již vyčerpala maxima svých možností a jak už je vidět i na cenách, je to spíš výprodejní záležitostí. Jak jsi se tu na fóru mohl již dočít, tak v USA se již objevuje laserová technologie, takže asi i LED půjde brzy do kopru.
5ulo (9)|1.12.2011 12:18
Vdaka za nazory. Prvotne bol napad Plazma, ale upustil som od nej. Dost vnimam to blikanie pri svetlom obraze. Stacilo mi, ze tak blikal klasicky CRT, nemusi to robit aj nova telka. Nechcem vediet, co to bude robit, ak na to napojim hernu konzolu a budem hrat hokej, ci nebodaj ho sledovat :)
wifi riesim z dovodu, ze router je na opacnom konci bytu. Smart je fajn z dovodu, z ak chce napr. tatko pozerat youtube, nech sa lubi, moze. On je na PC gramblavy, no na telku vie byt majster ;)
K tym samsungom a zrkadlam.. no asi mam tu smolu, ze vsade, kam pridem, su samsungy ako zrkadla. Funkcne sa mi pacia, no tie odlesky nemozem prekusnut.
DVB-S som bral naozaj len ako vyhodu, aby sa nemuseli stale prehadzovat ovladace. Chybat mi nebude.
@Valibook a v lete budem kvoli telke chodit domov o 22.00? :))))
eldorado09 (1441)|1.12.2011 12:32
Bohužiaľ blikanie tiež vnímam (preto mám LCD).

Matný displej a DVB-S majú LCDčká napr. Philips 40PFL6606K, LG 42LV570S.
AmatérRobert (58)|1.12.2011 16:24
Keď som kupoval Samsung UE40D6100 tiež som mal trochu obavu z odleskov. V praxi sa mi táto obava nepotvrdila. Obraz býva vo väčšine prípadov jasnejší ako by bol jas odleskov, a preto odlesky vôbec nevidím ani cez deň, ani večer pri svetle žiarovky, jedine môže byť vidieť priamy odlesk svetelného zdroja pri nevhodnom natočení TV. A pod 40" by som nešiel ani pri uvedenej pozorovacej vzdialenosti.
Radom01 (109)|1.12.2011 17:03
Tak, tak LED-LCD má cluding, Plazma zase blikanie. A aj keď je Panasonic asi najlepšia voľba čo sa týka plazmy (vďaka Pioneeru), tak má aj jednú chybu a tou je najväčšie blikanie zo všetkých renomovaných značiek. Aj napriek tomu keby som si musel vybrať plazmu, tiež si vyberiem Panasonic. No a pokiaľ ide o mňa, radšej pretrpím clouding ktorý vidno len občas, ako sa pozerať na neustále blikanie. Tak že ja som jednoznačne pre LED-LCD. (aj čo sa týka vykreslenie obrazu, detailov)
theo2 (119)|1.12.2011 17:33
Na tomhle foru miluju to, ze na dotaz "ktery LCD ?" je nejcastejsi odpoved plazma Panasonic. Ja uz se bojim napsat dotaz na cyklo-forum "ktery crossovy kolo?" aby mi tam nedoporucili plazmu Panasonic :-)
Hmm (1739)|1.12.2011 18:43
[quote=Radom01;381647]Tak, tak LED-LCD má cluding, Plazma zase blikanie. .... Tak že ja som jednoznačne pre LED-LCD. (aj čo sa týka vykreslenie obrazu, detailov)[/quote]Tak kdo vidí blikání, má to víceméně jasný. S tím vykreslováním obrazu a detailů to vidím přesně opačně (doma), možná to nemám dokonale nastavené, ale že by se to překlopilo nepředpokládám. S nebezpečím cloudingu jsem počítal, přesto jsem tím humusem byl nepříjemně překvapen. Ale zase je fakt, že je viditelně rušivý jen při nočním sledování tmavých scén (horory, sci-fi). Nicméně pokud tazatel ví, že plazmu nerad, pak je asi zbytečné ji nabízet jako vhodnější řešení.
5ulo (9)|1.12.2011 21:17
Cloudingu sa nebojim, resp. ten stravim skor ako blikanie. No bol som sa dnes este poobzerat po predajniach este raz.. schvalne som si chvilku posedel pred Panasonic plazmami, no des a hruza blikanie. Skoda no, lebo inak bol obraz fakt krasny.
Padol mi do oka jeden LG a Sharp, no skoncil som pri modeli Philips 40PFL6606K a bolo vymalovane. Nadherny obraz.. predajca mi nevedel povedat, ci je tam moznost nahravania, siel browsovat na net a sam uznal ze je dobre nadupany vlastnostami. Mimochodom nahravanie ma (podla oficialnych dokumentov na stranke Philips)

http://www.hej.sk/televizory-audio-video/obchod/1388199/philips/philips-40pfl6606k/

idem objednavat :) Vam dakujem za nazory, vazim si ich.
Pytkin (7947)|2.12.2011 00:07
[quote=theo2;381656]Na tomhle foru miluju to, ze na dotaz "ktery LCD ?" je nejcastejsi odpoved plazma Panasonic. Ja uz se bojim napsat dotaz na cyklo-forum "ktery crossovy kolo?" aby mi tam nedoporucili plazmu Panasonic :-)[/quote]

pockaj .. tema neni kery LCD .. ale kery LCD na sledovanie TV vysielania .. a na to je odpoved , ze kup si plazmu .. lebo je to tak ..

inak za seba musim povedat , ze mne strasne vadi , ako je na LED LCD obraz vymalovany .. a blikanie plazmy .. to vidno vzdy ? alebo len niekedy ? ja som si to u susedov nikdy nevsimol ..
Hmm (1739)|2.12.2011 00:28
[quote=Pytkin;381752]... mne strasne vadi , ako je na LED LCD obraz vymalovany .. [/quote] Pod to se podepíšu. A jsem rád, že blikání nevidím. A ani nepříjemný clouding (na plazmě).
5ulo (9)|2.12.2011 10:54
[quote=Pytkin;381752] .. a blikanie plazmy .. to vidno vzdy ? alebo len niekedy ? ja som si to u susedov nikdy nevsimol ..[/quote]

Vidno ho najmä pri bledom obraze. Najviac je to citit, ked je obrazovka uplne biela. Je to klasicke blikanie ako pri CRT telke. Nie kazdy ho vnima, takisto ako nie kazdy dokaze vnimat 3D. Ja mam na to blikanie oci asi vytrenovane.
Pytkin (7947)|2.12.2011 11:06
5ulo : ok.. takze pri bielom obraze .. skusim sa na to niekedy zamerat , ked budem u susedov .. ono moze byt aj rozdiel v paneloch nie ? ze niektory model to robi , a iny nie .. ci ? je to vlastnost technologie ?
bastlir (3245)|2.12.2011 11:21
[quote=5ulo;381587]Vdaka za nazory. Prvotne bol napad Plazma, ale upustil som od nej. Dost vnimam to blikanie pri svetlom obraze. Stacilo mi, ze tak blikal klasicky CRT, nemusi to robit aj nova telka. Nechcem vediet, co to bude robit, ak na to napojim hernu konzolu a budem hrat hokej, ci nebodaj ho sledovat :)
wifi riesim z dovodu, ze router je na opacnom konci bytu. Smart je fajn z dovodu, z ak chce napr. tatko pozerat youtube, nech sa lubi, moze. On je na PC gramblavy, no na telku vie byt majster ;)
K tym samsungom a zrkadlam.. no asi mam tu smolu, ze vsade, kam pridem, su samsungy ako zrkadla. Funkcne sa mi pacia, no tie odlesky nemozem prekusnut.
DVB-S som bral naozaj len ako vyhodu, aby sa nemuseli stale prehadzovat ovladace. Chybat mi nebude.
@Valibook a v lete budem kvoli telke chodit domov o 22.00? :))))[/quote]

Když máš router na opačném konci bytu, tak to bych upustil od wifi tím spíš. Naopak ten kabel se "dá" nainstalovat inteligentně. Ale na to brzy přijdeš nejspíš sám. Již tu toho bylo o problémech s wifi hodně napsáno.
Ty odlesky :-) ..... mám matnou 46" "plachtu" (viz dole) a jak se dívám, tak se dívám, žádné odlesky nehází. Tedy mám na mysli, že když je zapnutá. Když je panel vypnutý, v každém se logicky musí něco odrážet. Nicméně se před ní určitě neoholíš. :D
Sám nemám TV ještě ani rok a vlastně jsem tehdy také stál před rozhodnutím, jakou zvolit technologii, formát a doplňky.
Nejdříve jsem navštívil specializované obchody, abych si udělal rámcový přehled, podíval se, které značky jsou vyprodané a které tam stojí a také se zeptal na subjektivní názory prodavačů. Mimochodem převládal názor "Když LED, tak Sama" (avšak nekomentuji). Lákala mě cena a dostupnost LG. Jenže pak jsem navštívil pár "bláznů" s plazmami a LCD od Sony a moc se mi jejich TV líbily, jenže u plazmy mě vyděsila teplota jejich okolí a někdy i ventilátory. Z PC vím, že ventilátor dříve nebo později=problém. Pak jsem navštívil synovce s LED Samem a nebylo co řešit. Pravda, dnes bych už asi netrval na 3D. :-)
Pytkin (7947)|2.12.2011 11:35
no nie som fanda 3D .. ale ak by som si vyberal podla 3D , tak by som siel urcite radsej do LG .. i ked trosku to ma pomale ovladanie .. Samsung je fajn .. mali sme tu 8000cku .. tam ma zase brutalne rozculoval ten DVB-S tuner .. ziadne nejake rozumne clenenie do skupin a podobne .. dost chore ovladanie .. rozhodne by som si radsej kupil satelitny primac ..
5ulo (9)|2.12.2011 14:08
[quote=bastlir;381797]
Ty odlesky :-) ..... mám matnou 46" "plachtu" (viz dole) a jak se dívám, tak se dívám, žádné odlesky nehází. Tedy mám na mysli, že když je zapnutá. Když je panel vypnutý, v každém se logicky musí něco odrážet. Nicméně se před ní určitě neoholíš. :D [/quote]
Ved preto som pisal, ze Samsung by som moc nerad bral, lebo je leskly. Ty mas matny. Presiel som vsetky specializovane obchody s TV u nas, ale nenatrafil som na jediny samsung s matnou plochou. Vsetko boli zrkadla.
co sa wifi tyka, pokrytie mam ok. I na opacnej strane mam signal plny. Kazdopadne som si povedal, ze ak, tak porieism nejaku mini AP a kablom to potiahnem do TV

@Pytkin
myslim, ze je to, ako si napisal, vlastnost technologie ;)
obor (147)|5.12.2011 23:56
[quote=Pytkin;381793]5ulo : ok.. takze pri bielom obraze .. skusim sa na to niekedy zamerat , ked budem u susedov .. ono moze byt aj rozdiel v paneloch nie ? ze niektory model to robi , a iny nie .. ci ? je to vlastnost technologie ?[/quote]
Najlepsie zachytis ocami blikanie pri perifernom videni. Cize musis pozerat nie priamo na obrazovku ale tesne vedla nu, napr, na hranu TV tak, a bokom vidis to blikanie. Kazdy je citlivy na to inac.
Ja to tiez vnimam a vadi mi to, preto som nebral PANAKA plazmu , ale LG, vsak vidis dole aku, pri 99% casu sledovania TV to blikanie na tejto plazme nevnimam. Ine to je pri prepojeni s PC, tam to blikanie uz vidno stale.
ondra_t (68)|6.12.2011 09:51
"Kedze je obyvacka dost presvetlena"

jestli je to hodně světlá místnost, tak LED LCD bude mít míň odlesků, neboť má značně vyšší jas než Plazmy. Samsungy jsou opravdu lesklé, ale u LEDky by to nemuselo vadit.
Hmm (1739)|6.12.2011 16:37
[quote=obor;382770]Najlepsie zachytis ocami blikanie pri perifernom videni. Cize musis pozerat nie priamo na obrazovku ale tesne vedla nu, napr, na hranu TV tak, a bokom vidis to blikanie. Kazdy je citlivy na to inac.
Ja to tiez vnimam a vadi mi to, preto som nebral PANAKA plazmu , ale LG, vsak vidis dole aku, pri 99% casu sledovania TV to blikanie na tejto plazme nevnimam. Ine to je pri prepojeni s PC, tam to blikanie uz vidno stale.[/quote]A u Panáka jsi to vnímal, jen kdyžs koukal periferně mimo TV ? :-) Nebo ti teda blikal Panák jako takovej ? To by mě zajímalo, z jakého důvodu by měl Panák blikat víc ....
krokous72 (3)|6.12.2011 23:55
[quote=5ulo;381713]Cloudingu sa nebojim, resp. ten stravim skor ako blikanie. No bol som sa dnes este poobzerat po predajniach este raz.. schvalne som si chvilku posedel pred Panasonic plazmami, no des a hruza blikanie. Skoda no, lebo inak bol obraz fakt krasny.
Padol mi do oka jeden LG a Sharp, no skoncil som pri modeli Philips 40PFL6606K a bolo vymalovane. Nadherny obraz.. predajca mi nevedel povedat, ci je tam moznost nahravania, siel browsovat na net a sam uznal ze je dobre nadupany vlastnostami. Mimochodom nahravanie ma (podla oficialnych dokumentov na stranke Philips)

http://www.hej.sk/televizory-audio-video/obchod/1388199/philips/philips-40pfl6606k/

idem objednavat :) Vam dakujem za nazory, vazim si ich.[/quote]


Mohl by ji prosím vyzkoušet jestli umí nahrávat z DVB-S? Například LG 37LV570S to umí pouze z DVB-T.
KRAJICcz (1)|14.1.2012 10:19
No a pokud zvolíš plazmu, která je v akci na obrazovce určitě lepší, nezapomeň si pořádně navýšit zálohy na energii
bavorak (1494)|14.1.2012 13:28
Co mate furt s tou spotrebou, ved rozdiel na spotrebe moze byt za 5 hodin denne max 0,5kW co je snad 2 ceske koruny, tak naco to riesit, ked sa obraz paci .....
geronimoh (2327)|14.1.2012 14:22
Plazma si veme 40 - 50W navíc ( u úhlopříček 42 - 46" ), dle nastavení. Z toho se dělá díra do rozpočtu, ale kde kdo klidně zapne na AV Recieveru HDMI-CEC, aby mu jel ARC a ušetřil jeden optický káblík a AV Reciever mu pak bere ve StandBy 30W navíc. Spotřebu PC 200-500W neřeší skoro nikdo. :rolleyes: