Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Co byste si vybrali? Philips 46pfl9705h nebo Panasonic 50vt30

lastopia (92)|28.11.2011 10:47
pánové, mám možnost si vybrat z loňské ledky philips 46pfl9705 nebo letošní plazmy panasonic 50vt30 za řekněme stejnou cenu.

co byste brali vy?

teď mám lcd 32" philips 9603 z roku 2008. na ambilight jsem si zvykl, je to fajn. koukám 30 % na dvd/mmc, 30 % na sd programy, 30 % na hd programy.

sledovací vzdálenost je 4,5 metru. na telku koukají i děti. 3d pro mě nehraje roli.

bral bych philipse, protože jsem si na tu technologii zvykl. všichni mluví o černé na plazmě, ale mně osobně přijde, že plazma neumí bílou. takže při hokeji jezdí kluci po šedivým rybníku. porovnávám s plazmou panasonic x10, kterou mají rodiče.

jinak má subjektivně plazma opravdu lepší obrázek. blikání vnímám, ale víc mi vadí blikání normálních zářivek.

říkám si, že je škoda, že panasonic nemá ambilight, měl bych rozhodování jednodušší.


díky za vaše názory
erik555 (776)|28.11.2011 10:57
Fakt neviem, po tom co si tu opisal, ze ake odpovede ocakavas, ktore by ta mali nasmerovat k lepsiemu pre teba :)
Uffff, 4,5m na 32" TV? :D
lastopia (92)|28.11.2011 11:27
ve skutečnosti je to 4,6 m :) proto to chce něco většího než krabičku od sirek ...

pro moje rozhodování je názor ostatních vždycky zajímavej ... můj současnej status je zkreslenej tím, že koukám z velký dálky na malou lcd, která ve své době byla to nejlepší. a porovnávám s plazmou x10, která není zrovna etalon. jedno vím jistě: chce to změnu :)
eldorado09 (1441)|28.11.2011 11:44
A videl si spomínané telky naživo?
lastopia (92)|28.11.2011 12:07
[quote=eldorado09;380850]A videl si spomínané telky naživo?[/quote]

ano, viděl. 9705 už loni, vt30 několikrát. vedle sebe bohužel ne :(
Kanape (125)|28.11.2011 14:54
Na tu vzdálenost je i 50" dost málo. A za stejné peníze, pokud koupíš VT30 nebo i GT30, tak na tom 2x vyděláš.
1. Budeš mít větší obraz
2. Budeš mít kvalitnější TV
Podle mě není co řešit.
lastopia (92)|28.11.2011 15:12
[quote=Kanape;380866]Na tu vzdálenost je i 50" dost málo. A za stejné peníze, pokud koupíš VT30 nebo i GT30, tak na tom 2x vyděláš.
1. Budeš mít větší obraz
2. Budeš mít kvalitnější TV
Podle mě není co řešit.[/quote]
okay, děkuju za názor. bude to asi těžký loučení s philipsem, kterej mi ambilightem přirostl k srdci :)
eldorado09 (1441)|28.11.2011 15:22
Tiež som za VT30, ale 9705H je tiež veľmi kvalitný model... Ak nepotrebuješ 3D, uvažoval by som aj nad P50G30E.
lastopia (92)|28.11.2011 16:33
[quote=eldorado09;380872]Tiež som za VT30, ale 9705H je tiež veľmi kvalitný model... Ak nepotrebuješ 3D, uvažoval by som aj nad P50G30E.[/quote]
díky!

9705 je podle mých očí výbornej model, pro vt30 vlastně teď hraje větší velikost, překvapivě možná i multimediální funkce. g30 se mi nelíbí designem, ani obrazem. gt30 je na tom líp ... přesto jsem zúžil rozhodování jen na vt30 a 9705. pro philips hraje světlější bílá a ambilight ...

těžká volba, ale na světě jsou horší věci :)
erik555 (776)|28.11.2011 16:47
[quote=lastopia;380882]

těžká volba, ale na světě jsou horší věci :)[/quote]
Pre bohatych je vsetko malina :D Taky keby sa rozhodoval medzi tymito dvomi TV, tak kupi obidva a nebude si nic vycitat :D
lastopia (92)|28.11.2011 16:51
[quote=erik555;380886]Pre bohatych je vsetko malina :D Taky keby sa rozhodoval medzi tymito dvomi TV, tak kupi obidva a nebude si nic vycitat :D[/quote]

jsem rád, že jsem našel spřízněnou duši :)
xrenda (8)|28.11.2011 19:57
Taky jsem řešil jestli koupit Philips 46pfl9705h nebo Lg47lw570s a další varianta byla Samsung ue46d7000 (u plazmy vidím blikání tak jsem plazmu neřešil ) nakonec vyhrál Philips 46pfl9705h a nelituji překrásný obraz v HD a u signálu SD 1+ (TechniSat Digit ISIO S1 + Karta Skylink) TV sleduji z 3,5 m a žádný problém. Panel je matný žádné odlesky a to mám velice prosvětlený obývací pokoj. Nejsem odborník jsem jen uživatel, ale přesto bych ji koupil ještě jednou.
DSC03597.JPG DSC03604.JPG DSC03606.JPG DSC03607.JPG DSC03589.JPG DSC03598.JPG DSC03600.jpg
lastopia (92)|28.11.2011 20:39
báječný! přesně takovýho nadšenýho uživatele jsem potřeboval :) děkuju! děkuju i za ty obrázky. vidím, že se ikea hemnes hodí i k tomuhle philipsu, mám podobný řešení.

pořád si říkám, že ten ambilight má smysl, i když mi to moc lidí nevěří, na těch tvejch obrázcích je zase patrný, že je to fajn ... takže si udělám hezký vánoce s philipsem :)
Karel72 (428)|28.11.2011 20:44
Já si kvůli takovým efektům rači skočím na diskošku :-) Chci jen super obraz proto sem zvolil super 50VT30
Hmm (1739)|28.11.2011 20:56
Pro mě jasně ten Panák 50vt30. Na 4,6 m bys uživil i 55´(60-kou už bych si jist nebyl). Já koukám na PS50V10E z 2,5-3 m jako hlavní a na UE55D7000 ze 3,5 -4 m záložní. Ale pokud nejdeš po uhlopříčce a řešíš spotřebu, tak raděj ten menší Philips. Seš na LCD zyvklej, líbí se ti Ambilight a při sledování při jakémkoli přisvícení se i případný clouding razantně ztrácí. U Philipsu víš, do čeho jdeš a těžko Tě nějak nepříjemněji překvapí. Ale dost možná, že bys byl i z 50vt30 nadšenej, jen bych doporučoval neusínat u teletextu :-)
Valibook (239)|29.11.2011 06:59
[quote=lastopia;380836]všichni mluví o černé na plazmě, ale mně osobně přijde, že plazma neumí bílou. takže při hokeji jezdí kluci po šedivým rybníku. porovnávám s plazmou panasonic x10, kterou mají rodiče. [/quote]

Přepni si v prodejně na Game mode (normální teplota barev), pokud ti to nebude stačit tak Dynamický režim (chladné barvy) a odvolej ! Případně zadej do vyhledávače Panasonic Advanced settings a vypadnout ti obrázky s možnostmi pokročilého nastavení obrazu.

Zpět k tématu: Rozhodující v tvém případě bude umístění pokoje, v případě slunečních paprsků dopadajících do místnosti za denního sledování možnost stažení rolet.
Karel286 (73)|29.11.2011 10:25
[quote=lastopia;380836] všichni mluví o černé na plazmě, ale mně osobně přijde, že plazma neumí bílou. takže při hokeji jezdí kluci po šedivým rybníku. [/quote]

Těžko říci, kde se tento mýtus(?) bere. Platí to pro laciné, nebo starší plazmy? Když jsem TV vybíral, byl jsem na jedné straně informován na různých fórech uživateli přesně v tomto duchu, na druhou stranu v mnoha časopisech a odborných testech získával mnou vybraný model plazmy to nejvyšší hodnocení. Přiklonil jsem se k názoru odborníků, vlastnímu pohledu(!) a rozhodně nelituji. Mám pocit, že ten, kdo píše tyto poplašné zprávy, tak kvalitní a dobře nastavenou plazmu na vlastní oči asi neviděl. Musím ale poznamenat, že prezentace a nastavení plazmových TV je v mnoha obchodech (domácnostech) vysloveně trestuhodná.
Možnost pokročilého nastavení obrazu považuji u TV za zásadní (umí pouze vyšší řady). Zkrátka a dobře, bílou mám u GT30 opravdu vynikající. Pokud tam bílá tedy je. A to rozhodně není případ ledu na stadionu, kde se hraje hokej a stadion má již něco za sebou.
Kanape (125)|29.11.2011 11:28
[quote=Karel286;381033]Těžko říci, kde se tento mýtus(?) bere. Platí to pro laciné, nebo starší plazmy? Když jsem TV vybíral, byl jsem na jedné straně informován na různých fórech uživateli přesně v tomto duchu, na druhou stranu v mnoha časopisech a odborných testech získával mnou vybraný model plazmy to nejvyšší hodnocení. Přiklonil jsem se k názoru odborníků, vlastnímu pohledu(!) a rozhodně nelituji. Mám pocit, že ten, kdo píše tyto poplašné zprávy, tak kvalitní a dobře nastavenou plazmu na vlastní oči asi neviděl. Musím ale poznamenat, že prezentace a nastavení plazmových TV je v mnoha obchodech (domácnostech) vysloveně trestuhodná.
Možnost pokročilého nastavení obrazu považuji u TV za zásadní (umí pouze vyšší řady). Zkrátka a dobře, bílou mám u GT30 opravdu vynikající. Pokud tam bílá tedy je. A to rozhodně není případ ledu na stadionu, kde se hraje hokej a stadion má již něco za sebou.[/quote]

S tím nemůžu jinak, než souhlasit. Není jistě problém zvýšit kontrast a tu šedivou "přepálit" na bílou. Ale to známe už z fotografování, kdo ještě zažil černobílé fotky, kolik datailů (stupňů šedé) se ztrácelo ve vysoce kontrastní fotografii i když mnohým se taková fotka víc líbila.
Mám kamaráda, který když viděl poprvé Philips s ambilightem, tak z toho byl málem nemocný, chodil se na to dívat, fakt to chtěl koupit. Pak ho to samozřejmě přešlo, je rád, že má plazmu Panasonic a nějaký ambilight je mu ukradený. Ale proto to ti výrobci dělají, aby nějak zákazníka zaujali. Jak vidět, tak to funguje a dokonce to u některých převažuje nad zcela viditelnými nevýhodami.
xrenda (8)|29.11.2011 14:22
[quote=Kanape;381040]S tím nemůžu jinak, než souhlasit. Není jistě problém zvýšit kontrast a tu šedivou "přepálit" na bílou. Ale to známe už z fotografování, kdo ještě zažil černobílé fotky, kolik datailů (stupňů šedé) se ztrácelo ve vysoce kontrastní fotografii i když mnohým se taková fotka víc líbila.
Mám kamaráda, který když viděl poprvé Philips s ambilightem, tak z toho byl málem nemocný, chodil se na to dívat, fakt to chtěl koupit. Pak ho to samozřejmě přešlo, je rád, že má plazmu Panasonic a nějaký ambilight je mu ukradený. Ale proto to ti výrobci dělají, aby nějak zákazníka zaujali. Jak vidět, tak to funguje a dokonce to u některých převažuje nad zcela viditelnými nevýhodami.[/quote]

Škoda, že se tady rozvířila diskuze ohledně Atmosférickému přisvětlení Ambilight, ale já osobně kupoval TV skrz obraz a ne pro Ambilight .
lastopia (92)|29.11.2011 15:09
[quote=Karel72;380935]Já si kvůli takovým efektům rači skočím na diskošku :-) Chci jen super obraz proto sem zvolil super 50VT30[/quote]
nepopírám, že vt30 má super obraz, ale výbornej obraz má i 9705, ambilight je něco, co se musí zažít. diskoška je, s dovolením, něco jinýho :)


[quote=Hmm;380939]Pro mě jasně ten Panák 50vt30. Na 4,6 m bys uživil i 55´(60-kou už bych si jist nebyl). Já koukám na PS50V10E z 2,5-3 m jako hlavní a na UE55D7000 ze 3,5 -4 m záložní. Ale pokud nejdeš po uhlopříčce a řešíš spotřebu, tak raděj ten menší Philips. Seš na LCD zyvklej, líbí se ti Ambilight a při sledování při jakémkoli přisvícení se i případný clouding razantně ztrácí. U Philipsu víš, do čeho jdeš a těžko Tě nějak nepříjemněji překvapí. Ale dost možná, že bys byl i z 50vt30 nadšenej, jen bych doporučoval neusínat u teletextu :-)[/quote]
jsem absolutně přesvědčenej, že z vt30 můžu bejt nadšenej! 9705 je ale full ledka, takže clouding je už hodně potlačenej, dokonce bych řek', že není žádnej. snad "halo" efekt. ambilight je pro mě hlavně výrazná úleva pro oči a opticky zajímavej doplněk. a teletext? ten jsem snad čtyři roky neviděl :)


[quote=quapor;380969]VT30 + http://www.ebay.de/itm/Videocontroller-Ambilight-LED-Hintergrundbeleuchtung-/170489472806?pt=DE_TV_Martin&hash=item27b1f6e726
:-)[/quote]
díky za tip, ale ta cena je naprosto neuvěřitelná. věřím tomu, že číňani to umí za 50 euro. ale nikde jsem to neobjevil ...


[quote=Valibook;381015]Přepni si v prodejně na Game mode (normální teplota barev), pokud ti to nebude stačit tak Dynamický režim (chladné barvy) a odvolej ! Případně zadej do vyhledávače Panasonic Advanced settings a vypadnout ti obrázky s možnostmi pokročilého nastavení obrazu.

Zpět k tématu: Rozhodující v tvém případě bude umístění pokoje, v případě slunečních paprsků dopadajících do místnosti za denního sledování možnost stažení rolet.[/quote]

nezlob se, neodvolám. psal jsem, že srovnávám s plazmou dva roky starou panasonic x10. ano, je to entry level. ale taky jsem psal, že subjektivně vnímám bílou jako šedou. přepínat televizi do game modu v moment, kdy se budu dívat na něco, kde chci bílou, to mě přijde trošku zvláštní. ale věřím, že je to hlavně zvyk z přepálený bílý z lcd.

[quote=Kanape;381040]S tím nemůžu jinak, než souhlasit. Není jistě problém zvýšit kontrast a tu šedivou "přepálit" na bílou. Ale to známe už z fotografování, kdo ještě zažil černobílé fotky, kolik datailů (stupňů šedé) se ztrácelo ve vysoce kontrastní fotografii i když mnohým se taková fotka víc líbila.
Mám kamaráda, který když viděl poprvé Philips s ambilightem, tak z toho byl málem nemocný, chodil se na to dívat, fakt to chtěl koupit. Pak ho to samozřejmě přešlo, je rád, že má plazmu Panasonic a nějaký ambilight je mu ukradený. Ale proto to ti výrobci dělají, aby nějak zákazníka zaujali. Jak vidět, tak to funguje a dokonce to u některých převažuje nad zcela viditelnými nevýhodami.[/quote]
mám s ambilightem čtyřletou zkušenost, je to příjemnej efekt, na kterej jsem si zvykl. tenkrát jsem si televizi nekupoval kvůli tomu. a rozhodně v tom nehrál roli marketing. je to asi tak, že někdo má v autě radši automat, někdo manuál. mně ambilight vyhovuje maximálně. ale dokážu se ho vzdát. nemá to nic společnýho se "zcela viditelnými nevýhodami".
ovšem velkou roli taky hraje fakt, že na televizi koukám z velký dálky. a ta krabička od sirek se s ambilightem jeví jako větší :)

chci poděkovat všem za názory
Hmm (1739)|29.11.2011 17:05
[quote=lastopia;381063]... 9705 je ale full ledka, takže clouding je už hodně potlačenej, dokonce bych řek', že není žádnej. snad "halo" efekt. ambilight je pro mě hlavně výrazná úleva pro oči a opticky zajímavej doplněk. a teletext? ten jsem snad čtyři roky neviděl :)[/quote]Tak teletext dává zabrat plazmám, tam je retence na tmavém pozadí pak malou chvíli vidět. Nevím co myslíš full Ledkou, zda jde o zadní (smart) LED, ale já jsem se špičkovým modelem Samsungu D7000 bohužel dopadl takto (obrázek v odkazu), kdyby to nebyla záložní TV za poměrně dobrou cenu, ale měl to být hlavní TV miláček, asi bych byl hodně zklamanej ....
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=380927&postcount=21
lastopia (92)|29.11.2011 17:17
[quote=Hmm;381086]Tak teletext dává zabrat plazmám, tam je retence na tmavém pozadí pak malou chvíli vidět. Nevím co myslíš full Ledkou, zda jde o zadní (smart) LED, ale já jsem se špičkovým modelem Samsungu D7000 bohužel dopadl takto (obrázek v odkazu), kdyby to nebyla záložní TV za poměrně dobrou cenu, ale měl to být hlavní TV miláček, asi bych byl hodně zklamanej ....
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=380927&postcount=21[/quote]

vím, co dělá teletext s plazmou. ale ttx opravdu nevyužívám. díky :)

samsung ani ve svejch nejvyšších modelech nemá plný led podsvícení, vždycky v rámečku. jenže tenhle philips 9705 má podsvícení pod panelem, takže u něj ke cloudingu nerovnoměrným podsvícením nedochází. objevuje se u něj "halo" efekt. kdy na hodně tmavým pozadí se zobrazí třeba bílý titulky. kolem nich se může objevovat drobná záře. ale podle recenzí je to jen při pohledu z ostrejch úhlů.

spíš by mě zajímalo, jestli koukáš na ty svoje telky nějak v pravidelným rytmu. nevadí ti, přechod mezi technologiema? mám tím na mysli, že třeba koukáš na fotbal na plazmě, pak jsi přinucenej koukat na fotbal na lcd. pozoruješ výrazný změny?
Hmm (1739)|29.11.2011 18:32
[quote=lastopia;381089]spíš by mě zajímalo, jestli koukáš na ty svoje telky nějak v pravidelným rytmu. nevadí ti, přechod mezi technologiema? mám tím na mysli, že třeba koukáš na fotbal na plazmě, pak jsi přinucenej koukat na fotbal na lcd. pozoruješ výrazný změny?[/quote] Na to mám Sama příliš krátce (doslova pár dní). Bral jsem ho jako druhou TV, aby byla lehká (na skříně) a co nejméně žravá (přecejen druhou větší plazmu ....), aby byla velká, vybavená a přesto cenově přijatelná, a taky trochu kvůli tomu, že na HDTVtestu psali, že Sam má lepší analog než Panák (ale asi tehdy srovnávali jen plazmy). Mě ale teče zatím jen právě analog z obecní sítě, a ten je mizerný na obou a viditelně lepší na plazmě, LCD pozorovatelně maže. Za DVB-T zatím nefullHD bych musel připlatit stovku měsíčně, což se mi zatím nechce, stahuju všechno z internetu, na TV vysílání skoro nekoukám, snad právě ten fotbal, už skoro ani zprávy ani politiku. SATtuner je v obou, ale zatím nemám schválenou parabolu, kvůli hyzdění fasády. HD zdrojový materiál je výborný na obou TV, u méně kvalitního (AVI rip z DVD či z TV) je lepší obraz z SD karty Panáka než z USB Sama, Panák je ostřejší, a má méně šumu a přepočtových map. Oba se pak nelepí na byť SD signál z multipřehrávače (toho u Sama zatím nemám). Ta kvalita přímo z USB mě u Sama spíš zklamala, ani menší MKV nejsou nic excelentního. Jenže Philips, pokud taky napřímo přehrává, to může mít zase jinak a při připojení přehrávače je to zase o kvalitě dodávaného signálu z něj. Ale obecně Panák lepší Sama, nevím jak by to bylo ve srovnání s Philipsem. Ale plazma je přes dva roky stará, dnes to bude asi lepší. Když šel kupovat brudr LCD Samsung, šel do showroomu Samsung, prodavač mu převedl plazmu i LCD (nevím na jakém zdroji signálu, ale jistě ne analogu) a shodli se, že hráči fotbalu jsou lepší na plazmě (ostřejší obrysy a lépe viditelná čísla dresů) a odešel s tím, že koupí plazmu. Ale to už bylo také před více jak dvěma roky, dnes jsou LCD možná o kus dál, třeba stejně dobré jako plazmy u slušného signálu, ale ten já zatím nemám (kromě toho nejlepšího MKV a BR), takže to neposoudím. U horšího signálu však vyhrává starší plazma nad novějším EDGE LED LCD. A je to Panák kontra Sam, u LG a Philipsu to může být jinak.
lastopia (92)|29.11.2011 21:51
díky za vyjádření. na hd materiál mám popcorn, takže u něj asi ještě zůstanu. nehledám televizi, která umí přehrávat sama mkv apod. v zásadě je pro mě důležitý, aby mi plazma nevadila. ze zkušenosti vím, že lcd mi vyhovuje. a plazma, kterou jsem pozoroval delší čas, byla pravděpodobně o dost horší kvality než vt30. u lcd vím, že nikomu v rodině nevadí. o plazmě to říct o všech členech rodiny říct neumím.

půjdu do nějakýho elektro shopu, kde mají vt30 a zkusím na ní hodinu civět. a vezmu s sebou asi i děti ... to bude, pane, vejlet :)
Kanape (125)|30.11.2011 13:27
[quote=lastopia;381172]díky za vyjádření. na hd materiál mám popcorn, takže u něj asi ještě zůstanu. nehledám televizi, která umí přehrávat sama mkv apod. v zásadě je pro mě důležitý, aby mi plazma nevadila. ze zkušenosti vím, že lcd mi vyhovuje. a plazma, kterou jsem pozoroval delší čas, byla pravděpodobně o dost horší kvality než vt30. u lcd vím, že nikomu v rodině nevadí. o plazmě to říct o všech členech rodiny říct neumím.

půjdu do nějakýho elektro shopu, kde mají vt30 a zkusím na ní hodinu civět. a vezmu s sebou asi i děti ... to bude, pane, vejlet :)[/quote]

Tak to přeji hodně štěstí. Já když jsem obvolával obchody, kde bych se mohl podívat na VT30, tak všichni svorně říkali "bohužel, nemáme ji na prodejně, je jedině na odjednávku". Možná někde v Praze, třeba v Showroomu Panasonicu. Ale kdo má jezdit přes 300 km, že? Po několika měsících jsem to vzdal (to už byla i cena zajímavá) a VT30 objednal. Poprvé jsem ji vlastně viděl, až když jsem ji vybalil z krabice. Nelituji koupě, mám totiž jednoduchý vkus - spokojím se tím nejlepším.
lastopia (92)|1.12.2011 08:46
[quote=Kanape;381346]Tak to přeji hodně štěstí. Já když jsem obvolával obchody, kde bych se mohl podívat na VT30, tak všichni svorně říkali "bohužel, nemáme ji na prodejně, je jedině na odjednávku". Možná někde v Praze, třeba v Showroomu Panasonicu. Ale kdo má jezdit přes 300 km, že? Po několika měsících jsem to vzdal (to už byla i cena zajímavá) a VT30 objednal. Poprvé jsem ji vlastně viděl, až když jsem ji vybalil z krabice. Nelituji koupě, mám totiž jednoduchý vkus - spokojím se tím nejlepším.[/quote]

tvůj vkus respektuju :) philips 9705 je podle řady recenzí (stejně jako vt30 mezi plazmami letos) nejlepší lcd roku 2010 ...