Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic a jeho zvuk

1025 (6)|26.11.2011 13:54
ahoj
mám takový problém, zvuk z tv je v pořádku tak něco nahraju na hardisk panasonicu a když si to pustím z hardisku tak ten zvuk je hroznej a jako rezonuje, nevím kdy se to stalo , jsem dlouho takhle nic nenahrávala, nevíte čím to je? máte nějaké zkušenosti nebo nápady?
kabely jsem měnila
díky
geronimoh (2327)|26.11.2011 20:03
Nepoužívám televizor k nahrávání a zvuk na televizoru mám vypnutý, takže jen takový první nápad, že pro přehrávání nahraných pořadů je nastaven jiný "Režim zvuku" ( Menu - Zvuk - Režim zvuku - například Hudba, Řeč atd.). K nastavení zvuku je tam toho víc, je potřeba vyzkoušet, co ti vyhovuje. Ideální je pouštět zvuk z televizoru přes AV reciever + kvalitní reproduktory, nebo alespoň levnější varianta - například přes minivěž.
1025 (6)|27.11.2011 07:04
zajímavostí je ale že starší soubory které jsou na hardisku na dvd mají zvuk v pořádku

EDIT:
tak díky za radu, zatím to vypadá že to bylo tím že v tv bylo nastaveno PROSTOROVÝ ZVUK,
tak jsem dala VYPNUTO

prosím nevíte co to znamená ten prostorový zvuk , abych to nějak pochopila jak to funguje
děkuju
geronimoh (2327)|27.11.2011 12:54
[quote=1025;380587]

prosím nevíte co to znamená ten prostorový zvuk , abych to nějak pochopila jak to funguje
děkuju[/quote]

Něco o prostorovém zvuku : http://cs.wikipedia.org/wiki/Prostorový_zvuk

U televizoru se dvěma reproduktory se jedná pouze o simulaci prostorového zvuku. Skutečného prostorového zvuku lze dosáhnout minimálně se dvěma předními reproduktory a dvěma reproduktory zadními (efektovými). Navíc kromě aparatury musí být prostorový zvuk obsažen v přehrávaném videosouboru, nebo audiosouboru.
1025 (6)|27.11.2011 15:15
díky,
nevim proč to tv panasonic má, at je zapnutý nebo vypnutý prostový zvuk u tv tak jde zvuk z obou repráků a tv jich víc nemá
jinak jsem věděla že pokud má někdo domácí kino tak pro to aby měl prostorový zvuk ale proč to má tv to je stejně pro mě záhada
geronimoh (2327)|27.11.2011 15:31
Nevím co přesně se děje se zvukem při simulaci prostorového zvuku, ale už na mém prvním přenosném radiomagnetofonu z Tuzexu byla funkce "rozšířené stereo", která někdy dokázala zlepšit poslech hudby. Jenže ploché televizory mají celkově velmi slabý zvuk a z toho už se nedá nic vykouzlit.