Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prevod DVD do MPEG2

Tacho (12)|25.11.2011 15:10
Potreboval by som poradiť ako previesť DVD na ktorom sú súbory Vob, Ifo, BUP do jedného súboru MPEG2. Potrebujem to z toho dôvodu aby som mohol DVD preniesť na externý HDD a video pozerať v TV cez DVBT prijímač, ktorý prehráva len MPEG2. Malo by to byť čo najjednoduchšie, lebo nejaký zvlášť velký odborník nie som.
StD (8612)|25.11.2011 15:28
Předpokládaje, že jde o nechráněné DVD a jde o domácí videonahrávky, pak vložím placku do mechaniky v PC, otevřu DVDDecrypter, zvolím v Settings -- > IfoMode -->Options "nedělit po 1 GB", tzn. "File Splitting = none"; načtu DVD, vyberu hlavní film a za nějaké 3-4 minuty je na disku jeden (1) VOB. Zavřu Decrypter a v TotalCommanderu přejmenuji koncovku souboru z *.VOB na *.MPG. Hotovo.

Jinak všeliké kopírování, rozmnožování a pozměňování cizích děl chráněných copyrightem trestné jest!!! \\/
arkij (540)|25.11.2011 15:36
[quote=Tacho;380215]Potreboval by som poradiť ako previesť DVD na ktorom sú súbory Vob, Ifo, BUP do jedného súboru MPEG2. Potrebujem to z toho dôvodu aby som mohol DVD preniesť na externý HDD a video pozerať v TV cez DVBT prijímač, ktorý prehráva len MPEG2. Malo by to byť čo najjednoduchšie, lebo nejaký zvlášť velký odborník nie som.[/quote]

Taky Ti pomůže DVD Shrink - navolíš v možnostech - nerozdělovat soubory VOB na 1GB části a vyexportuješ jeden VOB, ten přejmenuješ na mpg a máš hotovo. Velikost DVD si nastav tak, aby Ti to nekomprimovalo a můžeš si případně navolit i jakou zvukovou stopu chceš zachovat.

Jinak jak píše StD:)
Pytkin (7947)|25.11.2011 16:11
shrink je trosku na hovno v tom , ze ked nechas zvukovu stopu cislo 5 , tak ju neprecisluje na 1 , ale ostatne ako 5 .. potom s tym maju niektore programy problem .. ale prehravac by to snad mal prehrat ok ..
arkij (540)|25.11.2011 18:51
[quote=Pytkin;380232]shrink je trosku na hovno v tom , ze ked nechas zvukovu stopu cislo 5 , tak ju neprecisluje na 1 , ale ostatne ako 5 .. potom s tym maju niektore programy problem .. ale prehravac by to snad mal prehrat ok ..[/quote]

To máš sice pravdu ale Tacho to chce co nejjednodušší a pokud mu to ten přehrávač vezme, tak by to mohl používat, já jsem s tím zatím problém neměl.

Ten DVDDecrypter je samozřejmě taky cesta.
Tacho (12)|25.11.2011 19:03
Ďakujem Vám za radu, funguje to, len problém je v tom že film je rozdelený na dve alebo viacej častí takže aj výsledných MPEG súborov je tiež viac, takže film alebo video je tiež delené na dve alebo viac častí. Treba použiť nejaký ďalší program na spojenie časti videa alebo sa dá nejak nastaviť DVD decrypter. V nastavení som zvolil "nedelit po 1 GB". Ešte k Vášmu upozorneniu o kopírovaní DVD, to samozrejme viem, ale pokial som dobre informovaný tak pre vlastnú potrebu si môžem spraviť kópiu napríklad na HDD, len to nesmiem ďalej šíriť alebo sa mýlim?
geronimoh (2327)|25.11.2011 19:14
Zkus ty části spojit v Total Commanderu. Asi jsi ale něco nastavil špatně, protože výsledný soubor by měl být jeden v celku. Já tedy nepoužívám DVDDecrypter, takže s nastavením neporadím. Používám DVDFab a převod je vcelku jednoduchý. I když se to nemá, umí i chráněné DVD disky.
StD (8612)|25.11.2011 19:54
[quote=Tacho;380274]Ďakujem Vám za radu, funguje to, len problém je v tom že film je rozdelený na dve alebo viacej častí takže aj výsledných MPEG súborov je tiež viac, takže film alebo video je tiež delené na dve alebo viac častí. Treba použiť nejaký ďalší program na spojenie časti videa alebo sa dá nejak nastaviť DVD decrypter. V nastavení som zvolil "nedelit po 1 GB". Ešte k Vášmu upozorneniu o kopírovaní DVD, to samozrejme viem, ale pokial som dobre informovaný tak pre vlastnú potrebu si môžem spraviť kópiu napríklad na HDD, len to nesmiem ďalej šíriť alebo sa mýlim?[/quote]

Ve výsledku musí vypadnout jeden VOB, jestli ne, něco máš špatně nastaveno nebo se jedná o nějaký seriál se samostatnými PGC pro každý díl.

No a co k tomu kopírování - k tomu ti mohu napsat jen totéž, co tvrdí každý distibutor na obalu media. Povoluje pouze přehrávání v soukromí. Jakákoli jiná činnost je trestná a jde o nedovolené nakládání s dílem v rozporu s licenčním ujednáním, se kterým souhlasíš zakoupením díla v originálním obalu.
KamilZ (10277)|25.11.2011 21:22
[quote=Tacho;380274]Ešte k Vášmu upozorneniu o kopírovaní DVD, to samozrejme viem, ale pokial som dobre informovaný tak pre vlastnú potrebu si môžem spraviť kópiu napríklad na HDD, len to nesmiem ďalej šíriť alebo sa mýlim?[/quote]
U nás je to takový blázinec. Jestli to dobře chápu, tak si můžeš udělat kopii pro vlastní potřebu, ale musí být beze změny, stejná jako originál (včetně ochran). Takže nechráněný film si zkopíruješ, ale chráněný ne, protože se při kopírování odstraní ochrana a tím bys porušil zákon.
StD (8612)|25.11.2011 21:52
[quote=KamilZ;380298]U nás je to takový blázinec. Jestli to dobře chápu, tak si můžeš udělat kopii pro vlastní potřebu, ale musí být beze změny, stejná jako originál (včetně ochran). Takže nechráněný film si zkopíruješ, ale chráněný ne, protože se při kopírování odstraní ochrana a tím bys porušil zákon.[/quote]

A zase další, co míchá "hrušky s jablky" - nepleť do toho autorský zákon. Já celou dobu mluvím o licenčním ujednání a jeho porušení... Máš snad na obalu napsáno, že si smíš udělat kopii pro vlastní potřebu? Nikolivěk.

[COLOR="DarkRed"]Příklad:[/COLOR]
Je legální pořídit si záznam filmu XY z veřejně dostupné produkce TV a ten si pro svou soukromou potřebu uložit na digitální medium. Řeší autorský zákon.
Je ilegální pořizovat jakékoli kopie téhož filmu XY šířeného distributorem na originálním DVD. Řeší licenční ujednání o nakládání s dílem.
KamilZ (10277)|25.11.2011 22:03
StD (8612)|25.11.2011 22:10
...to je přesně ta gumová nejednoznačnost právníků (bod 3.2). Jisté je, že distributoři si píší licence "jako na software" a ten ti dokonce ani neprodávají, ale jen za úplatu půjčují k užívání. P.S. Tou "občanskoprávní cestou" je míněn Občanský zákoník, nikoli Autorský zákon, trestní stíhání se vztahuje na rozmnožování a další prodej za úplatu...
:BB:
Upozorneni_DVD.jpg
bastlir (3245)|26.11.2011 00:22
Myslím, že se tazatel nemohl dočkat, až mu někdo poradí, že by to vlastně neměl dělat. :D
StD (8612)|26.11.2011 08:43
Když to jasně nenapíšeme, dopustíme se veřejného návodu ke spáchání trestného činu a budeme "spolupachateli"... :p
Tazatel se pak bude moci vymlouvat:
"...však mi to na TVF napsali, že to tak mohu udělat..."

Proto je to nutné takto uvádět na pravou míru, aby se vlk nažral a koza zůstala celá, jak je v Kocourkově zvykem. :cool:
Tacho (12)|28.11.2011 23:32
Postupoval som podla návodu StD - voby hlavného filmu som načítal do DVD Decrypter, po premenovaní v Total Commanderi mi vznikly dva MPG súbory asi preto že film je rozdelený na dve časti. Tieto časti som spojil v Combi Movie do jedného súboru MPG. teraz vznikol problém so zvukom. V PC film prehrajem bez problémov, ale DVB-t prijímač ho prehraje bez zvuku. Zistil som že zvuk je DVD Dolby Digital 5.1, takže by som ho potreboval previesť do MPEG2 aby bol prehratelný v DVB-t prijímači. Nejaké zložité návody som čítal, ale ja by som potreboval niečo jednoduché, najlepšie pomocou nejakého free programu.
StD (8612)|29.11.2011 00:20
Ad 1) ;):p:cool:
Ad 2) :eek: Jednoduše a free - BeSweet GUI

A pořiď si lepčí HW/SW, aby jsi nemusel podobné akrobacie znehodnocující výsledek provádět častěji. \\/
666dia (476)|29.11.2011 07:58
podle mně jde o DVD 9, dělaný Fusionem, nebo nějakým jiným softem, proto mu nejde ten zvuk....
řešení je, ale je složitější...
buď se to musí reautorovat, nebo VIDChangerem přepsat čísla z druhé vrstvy na pokračující čísla z vrstvy první....(např. první vrstva končí VobId 1, CellId 12 a druhá začíná V2 C1, tak přepsat na V1 C13 atd.)
StD (8612)|29.11.2011 08:37
Zvuk mu nejde proto, že ten jeho zázrak DVB-T settopbox, na kterém to chce přehrávat, nemá Dolby dekoder... ;)
Tacho (12)|29.11.2011 14:54
[quote=StD;381011]Ad 1) ;):p:cool:
Ad 2) :eek: Jednoduše a free - BeSweet GUI

A pořiď si lepčí HW/SW, aby jsi nemusel podobné akrobacie znehodnocující výsledek provádět častěji. \\/[/quote]

To je my jasné že keby som kúpil nejaký multimediálnny alebo dvd prehrávač tak by som tieto akrobacie nemusel robiť, snažím sa využiť to čo je doma, aj preto že DVD napalujem a pozerám velmi málo takže nové HW zariadenie by bolo málo využité. Skušal som BeSweet GUI ale nejde mi to. Keď tam načítam celý film už premenovaný na MPG a spustím konverziu AC3 to MP3 tak program napíše Cant Find File, neviem kde robím chybu.
666dia (476)|30.11.2011 23:01
[quote=StD;381027]Zvuk mu nejde proto, že ten jeho zázrak DVB-T settopbox, na kterém to chce přehrávat, nemá Dolby dekoder... ;)[/quote]
píše, že má film rozdělenej na dvě části, první hraje v pohodě, druhá ne...
nebo jsem to špatně pochopil...?
Tacho (12)|30.11.2011 23:54
[quote=Tacho;381060]To je my jasné že keby som kúpil nejaký multimediálnny alebo dvd prehrávač tak by som tieto akrobacie nemusel robiť, snažím sa využiť to čo je doma, aj preto že DVD napalujem a pozerám velmi málo takže nové HW zariadenie by bolo málo využité. Skušal som BeSweet GUI ale nejde mi to. Keď tam načítam celý film už premenovaný na MPG a spustím konverziu AC3 to MP3 tak program napíše Cant Find File, neviem kde robím chybu.[/quote]

Nevie nikdo poradiť ako by som mal postupovať, kde robím chybu?
Ďakujem.
Tacho (12)|1.12.2011 00:05
[quote=666dia;381497]píše, že má film rozdělenej na dvě části, první hraje v pohodě, druhá ne...
nebo jsem to špatně pochopil...?[/quote]

Film je rozdelený na dve časti , v počítači ide zvuk normálne v obidvoch častiach, v DVB-T prijímači nejde zvuk ani v jednej časti. Problém bude zrejme v DVB-t prijímači kde píšu v návode že prehráva video MPEG2, audio MP3.
Pytkin (7947)|1.12.2011 00:13
asi nevie dolby digital zvuk .. uz si pozeral aky zvuk je v tom mpegu ?
StD (8612)|1.12.2011 01:27
[quote=Tacho;381060]...Skušal som BeSweet GUI ale nejde mi to. Keď tam načítam celý film už premenovaný na MPG a spustím konverziu AC3 to MP3 tak program napíše Cant Find File, neviem kde robím chybu.[/quote]
A načítáš jen demultiplexovaný zvuk ac3 z toho mpegu? Nikoli celé video! A mimochodem, výstup chceš MP2 (Mpeg1 Layer2)!

[quote=666dia;381497]píše, že má film rozdělenej na dvě části, první hraje v pohodě, druhá ne...
nebo jsem to špatně pochopil...?[/quote]
To by musel být hodně sprzněný DL, aby to nenačetl Decrypter v jednom kuse, ale ve dvou částech... To spíše u tazatele tuším příčinu v HDD formátovaném na FAT32...

[COLOR="DarkOrange"]@Pytkin:[/COLOR] Píše to v postu #15, že má DD 5.1, nebuď líný číst to od začátku...:OO
Tacho (12)|1.12.2011 16:14
Video som načítal celé, čo som si hneď myslel že je chyba, no oddeliť zvuk od videa a potom to zasa spojiť neviem. Jednoducho sa v tom začínam ztrácať, a asi to nechám tak. Ten HDD na ktorom video prehrávam je formátované na NTFS a napríklad klipy z Youtube prehráva normálne. Škoda že nieje nejaký program ktorý by všetky tieto operácie zvládol naraz, to znamená previesť súbory VOB na MPG, spojiť časti filmu do jedného súboru, previesť zvuk DD 5.1 do MP2.
StD (8612)|1.12.2011 16:27
[quote=Tacho;381629]Video som načítal celé, čo som si hneď myslel že je chyba, no oddeliť zvuk od videa a potom to zasa spojiť neviem. Jednoducho sa v tom začínam ztrácať, a asi to nechám tak. Ten HDD na ktorom video prehrávam je formátované na NTFS a napríklad klipy z Youtube prehráva normálne. Škoda že nieje nejaký program ktorý by všetky tieto operácie zvládol naraz, to znamená previesť súbory VOB na MPG, spojiť časti filmu do jedného súboru, previesť zvuk DD 5.1 do MP2.[/quote]

...si to představuješ jak Hurvínek válku. A ještě myslet za tebe by někdo mohl, ne?! :p
Pytkin (7947)|1.12.2011 23:56
no sak nehra dolby digital .. ved to je jasne od zaciatku ..
Pytkin (7947)|2.12.2011 00:30
STD : tebe original zajebava ?

chlapci ja tu na to prdim .. ja sa tu snazim niekomu radit , a som za kokota .. pricom sa tu riesi banalna vec , s ktorou sme sa hrali pred 5 rokmi ..
Pytkin (7947)|2.12.2011 09:08
[quote=Tacho;381060] Skušal som BeSweet GUI ale nejde mi to. Keď tam načítam celý film už premenovaný na MPG a spustím konverziu AC3 to MP3 tak program napíše Cant Find File, neviem kde robím chybu.[/quote]

mozno je problem v tom spojeni .. skusal si tam nacitat kazdu cast zvlast ?
ak to nejde v besweet, tak si to mozes previest na WAV .. napriklad mozes pouzit VirtualDub-MPEG2 s AC3 pluginom .. obe veci najdes tu http://home.comcast.net/~fcchandler/stable/

s wavu potom spravis MP2 pomocou TMPGEnc .. http://www.tmpgenc.net/en/download.html .. v nom potom urobis v menu TOOLS demux a mux s novym MP2 zvukom ..
666dia (476)|6.12.2011 21:36
[quote=StD;381636]
Původně odesláno od Tacho
Video som načítal celé, čo som si hneď myslel že je chyba, no oddeliť zvuk od videa a potom to zasa spojiť neviem. Jednoducho sa v tom začínam ztrácať, a asi to nechám tak. Ten HDD na ktorom video prehrávam je formátované na NTFS a napríklad klipy z Youtube prehráva normálne. Škoda že nieje nejaký program ktorý by všetky tieto operácie zvládol naraz, to znamená previesť súbory VOB na MPG, spojiť časti filmu do jedného súboru, previesť zvuk DD 5.1 do MP2.

...si to představuješ jak Hurvínek válku. A ještě myslet za tebe by někdo mohl, ne?! :p[/quote]
takových programů je...jen používat hlavu...např. Format Factory...
666dia (476)|6.12.2011 21:39
[quote=StD;381522]A načítáš jen demultiplexovaný zvuk ac3 z toho mpegu? Nikoli celé video! A mimochodem, výstup chceš MP2 (Mpeg1 Layer2)!


To by musel být hodně sprzněný DL, aby to nenačetl Decrypter v jednom kuse, ale ve dvou částech... To spíše u tazatele tuším příčinu v HDD formátovaném na FAT32...

[/quote]

není zprzněný DL je to tím, co jsem napsal...přesnou příčinu jsem popsal výše....jedna část jede, druhá ne...ať napíše, co je to za DVD....
Tacho (12)|7.12.2011 00:32
[quote=666dia;382927]není zprzněný DL je to tím, co jsem napsal...přesnou příčinu jsem popsal výše....jedna část jede, druhá ne...ať napíše, co je to za DVD....[/quote]

Je to originálne DVD Patrícia Janečková, normálne zakúpené v obchode, takže pochybujem o tom že by tam bolo niečo zprzněné. Ide mi len o to aby sa to dalo prehrať aj na druhom televízore cez DVB-t prijímač. Program Format Factory som nainštaloval, je síce v Češtine ale pomocník je po Anglicky, takže sa snažím zistiť nejaký postup ako DVD dostať do MPG s MP2 zvukom pomocou tohoto programu, ak by niekto vedel poradiť ako to spraviť bol by som rád.
666dia (476)|7.12.2011 01:07
"Program Format Factory som nainštaloval, je síce v Češtine ale pomocník je po Anglicky, takže sa snažím zistiť nejaký postup ako DVD dostať do MPG s MP2 zvukom pomocou tohoto programu, ak by niekto vedel poradiť ako to spraviť bol by som rád."

to si děláš srandu...?

Tacho (12)|10.12.2011 00:05
[quote=666dia;382961]"Program Format Factory som nainštaloval, je síce v Češtine ale pomocník je po Anglicky, takže sa snažím zistiť nejaký postup ako DVD dostať do MPG s MP2 zvukom pomocou tohoto programu, ak by niekto vedel poradiť ako to spraviť bol by som rád."

to si děláš srandu...?

[/quote]

Srandu si nerobím, samotné spustenie programu mi problémy nerobilo, ale samotné nastavenie videa pre laika nie je až tak samozrejmé. Z rôznich tých formátov, kontainerov, dátových tokov mám guláš, napríklad som to prekonvertoval tak, že sa to prehrávalo rýchlejšie ako má. Ďakujem za radu, už je to ako má byť aj keď kvalita videa je horšia ako originál no pozerať sa to dá.
666dia (476)|10.12.2011 20:38
Tacho
nevím, ale nemusíš mě citovat, zvlášť když reaguješ na příspěvek hned nad tebou...
víš, to je takové nepsané, možná i psané pravidlo (nečetl jsem pravidla)...většinou, pokud chci napsat něco konkrétní osobě, dám ji do záhlaví, aby bylo jasné komu píšu...
chápu, že máš v hlavě guláš z kontejnerů, různých formátů atd., na to jsou tam ty berličky v podobě různě přednastavených formátů, kvalita se dá udělat totožná, ale to je mimo tvoje chápání....
s obdivem se k tobě skláním, že se ti to nakonec povedlo, já prohrál sázku, páč jsem si vsadil, že nee...překvapils, takže mi dlužíš jedno Euro...

P.S.: posílat mi ho nemusíš, ještě bych musel odvést Kalouskovi desátek a to se mi nechce...
chápu, že nevíš, kdo to je...to je jeden blb v Česku, co rozděluje svým známým moje prachy....