Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalita Made in lidová Čína

Ivo Mašek (10205)|25.11.2011 12:11
Po revizi v Číně létal airbus Air France bez třiceti šroubů
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/251548-po-revizi-v-cine-letal-airbus-air-france-bez-triceti-sroubu.html
Myslíte si, že v ostatním segmentu, a to třeba elektroniky (PC, TV, apod.) je to lepší? Já tedy nikdy tak naivní nebyl a pokud mohu, výrobkům z budovatelské lidové Číny se snažím vyhnout (neplést si z Tchaiwanem)
geronimoh (2327)|25.11.2011 18:45
Pak nemá být v Evropě nezaměstnanost, když i prohlídky AirBusů a Boeingů se dělají v Číně. Jinak kvalita výrobků v Číně je různá. Vyrábí se tam i spousta výrobků nejvyšší kvality. V USA jsem koupil botasky "Route 66" Made in China" za 10 USD a lepší a kvalitnější boty jsem nikdy neměl a už asi mít nebudu.
Ivo Mašek (10205)|26.11.2011 07:10
Teď jde o to, jestli to bylo ve skutečnosti "Made in people republik of China" (lidová Čína), nebo skutečně "Made in China" (Tchaiwan)
Tchaiwan má oficielní název "Čínská republika", ovšem kontinentální budovatelskokomunistická Čína má oficielní název "Čínská lidová republika". Tomu odpovídají (měli by odpovídat) označení na cedulkách výrobce. Je docela možné, že lidová Čína porušuje toto pravidlo (má snad dokonce formu "zákona" v mezinárodním měřítku), a uvádí falešný název svého státu.
Označení "made in P.R.China" jsem už několikrát viděl (takovýto výrobek je vyroben v lidové Číně)
geronimoh (2327)|26.11.2011 09:29
Podle mě z Číny. Tchaiwan mívá označení Made in Tchaiwan R.o.C. (Republic of China). Vem si, že se téměř všechny DVD přehrávače dělají v Číně, HILTI vyrábí v Číně atd. Pokud si výrobce hlídá kvalitu, tak ji dodrží i v Číně, pokud nehlídá, tak to stojí za houby i v Evropě, jako například první vozy Mercedes Vito vyráběné ve Španělsku. Museli vyměnit španělské vedení továrny za německé, aby z linky nelezli samé poruchové zmetky.