Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: VD: Přichází čas 3D televizí?

25.11.2011 12:37
RedakceTímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"] Přichází čas 3D televizí? [/SIZE]Stále více TV na trhu umí 3D obraz, ale ne vždy je tak kvalitní, jak bychom očekávali. Myslíte, že jejich čas už nadešel, nebo je teď pořízení 3D televize předčasné? Zvažujete její nákup, nebo ji už máte doma? Máte už zkušenosti s 3D brýlemi nebo s přehrávači? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní , stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
25.11.2011 01:20
bastlir3D TV sice mám, ale 3D nepoužívám. Osobně si myslím, že současná 3D technologie nemá z komerčního hlediska šanci, protože težko předpokládat, že by nějaké filmové studio přeneslo těžiště své produkce do krátkometrážních TV filmů, protože těžko bez bolesti očí či hlavy se někdo dokáže déle jak hodinu na takový film dívat. Navíc jsem měl pocit, že "bezbrýlová" obrazovka mi "urve" oči hned.

V našich podmínkách považuji ceny 3D TV za přemrštěné, a např. u Samsungů jsou aktivní brýle pro celou rodinu tak drahé, že mnohdy (podle velikosti TV a typu brýlí) jejich celková cena tvoří třetinu až polovinu ceny celé TV.
25.11.2011 07:57
mirekvJe to předčasné, vždyť není praktcky skoro žádná nabídka programů. Taky technologie je teprve v plenkách.
25.11.2011 08:52
Ivo MašekJá 3D nemůžu. To mám vyzkoušené. Rozbolí mě hlava, oči a kdybych to měl tenkrát vydržet, tu produkci, do konce, tak se mi udělá i nevolno.
Výrobci dost sázeli na velký trh v USA. Nepochodili - v USA nemají o 3D zájem. Takže nebudou penízky a tudíž bude problém s vývojem dopředu. Tedy nevím, co na tom extra vymýšlet. To 3D nebude (a ani nemůže) být skutečné 3D, které vidíme ve volné přírodě kolem nás. To umí pouze holograf (který má bonus navíc - umožní procházet skrz objekty.
25.11.2011 09:42
Pytkintiez ma 3D nebavi .. je to umela hmota .. dufam ze filmov bude ubudat .. nie pribudat :)
25.11.2011 12:35
ka-spel3D je hodně nafouklá marketingová bublina k oživení trhu s elektronikou. Nalákat lidi na srovnatelný zážitek co lze vidět v kině se moc nekoná. Už jen kvůli propastnému rozdílu v požitých technologiích. U pasivních 3D LG to lze brát jako takový bonus k TV, ale v případě Panasonic to výrobce dost cenově přestřelil. Sám vybírám teď nového nástupce po odcházející crt OTF 55 cm a po dilema LED x plazma jsem rozhodnut pro plazmu Panasonic. Než však příplácet za nepotřebné 3D, satelit a předražené brýle, tak mě přijde smysluplnější vrazit to do AV receiveru.
25.11.2011 01:09
arf_soulTelevizi jsem kupoval pred par mesici (LG 47LE8500), pred vyberem jsem zkousel obe technologie 3D obrazu, ale myslim ze jejich cas jeste nenastal. Pro me je 3D jen zbytecnost u ktere me rozboli hlava.
25.11.2011 02:59
Pytkinsuhlasim s ka-spelom .. radsej telku bez 3D a investovat to do MMC alebo zvuku ..
25.11.2011 03:11
Miloš77Souhlasím s tím, že zatím je problém s využitím, protože filmů je málo. Koupil jsem před měsícem TV Samsung UE40D6750. Když je film dobře udělaný, tak 3D je pěkný požitek. Nesouhlasím s některými reakcemi diskutujících. Brýle k této televizi se dají koupit za 500 Kč. Jedny jsem měl u televize, takže další investice 1.000 Kč a koukáme se tři. Jsou bateriové, vydrží 70 hodin a stojí 2*15 Kč. Zatím každý kdo se u mě koukal, tak žádné problémy s bolestí očí neměl. Na druhou stranu nikdo ale nekoukal "hodinu". Každému se ale efekt 3D líbil. Asi se u nás nebudeme dívat každý den na 3D, ale občasné zpestření je příjemné. Taky nesouhlasím s příspěvkem, kde je psáno že je zbytečný satelitní tuner. Pořídil jsem kartu Skylink, kde je vysílání některých programů v HD. Funguje to dobře a obraz je perfektní. S normálním vysíláním se to nedá vůbec srovnávat. Já jsem moc spokojený.
25.11.2011 03:18
Prying[quote=Pytkin;380143]tiez ma 3D nebavi .. je to umela hmota .. dufam ze filmov bude ubudat .. nie pribudat :)[/quote]

To mi přijde hodně zpátečnicky názor. 3D nemám, ale věřím, že se technologie bude zlepšovat a jednou rozhodně prorazí. V podstatě to bude stejné jako při nástupu ozvučených nebo barevných filmů.
25.11.2011 03:28
Karel286Můj pohled: 3D na chvilku pro zpestření a k tomu prostorový zvuk, pak to nemá chybu. Nebo když přijde návštěva, tak jim člověk ukáže co TV umí. Kdyby ale TV 3D neměla, tak mi to až tak vadit nebude. Navíc mít na nose dvoje brýle (jedny „moje“ a druhé 3D) je trochu nepohodlné a delší pozorování 3D je pro mne taktéž únavné.

Problém je v tom, že TV (TX-P50GT30) jsem nekupoval pro 3D. Upřednostnil jsem jiné důvody. Na rozdíl třeba od řady G30, má GT lepší vzhled, matnější a černý panel (jiný filtr), jiné funkce a obrazově se mi zdála nej.

Prostě, když zákazník bude chtít tu lepší a vybavenější TV, tak k tomu dnes „dostane“ automaticky 3D ať chce, nebo ne. Co bude třeba za 5 let, se necháme překvapit.
25.11.2011 03:45
RoPo3D + 4k je momentálně budoucnost o tom žádná a nic s tím nenaděláme. Co se týče 3D zobrazovadel, tak rozhodně 3D plazma. Jednak panel 3D vs 2D je technologicky lepší (rychlejší "fosfór", nižší retenční čas buněk). 3D jsem viděl jak na PDP, tak na LCD. Koukal jsem. U PDP hlava nebolela, pěkné pokoukání. U LCD byly šmouhance a neostré hrany, obraz se mě nelíbil tak jak na PDP. Je to jen můj sujektivní dojem z obrazu.

Já však časem uvažuji o 3D spíše v projektoru kvůli velké uhlopříčce, kdy obraz pozorovatele obklopí. Protože jakákoliv momentálně dostupná TV s 3D z pozorovací vzdálenosti 4-6-9m je pro pěkný 3D vjem malá.

Pokud bych však musel momentálně vybírat TV, tak spíše 3D PDP než 2D PDP panel. Právě kvůli trochu odlišné konstrukci panelu a tím i lepším obrazu. Cenový rozdíl není zas tak velký.

Každopádně se momentálně do 3D nehrnu. Ale ta doba jednou přijde i když pravděpodobně to bude doba až nebude potřeba používat brýle.
25.11.2011 04:00
ka-spel[quote=Miloš77;380216]Taky nesouhlasím s příspěvkem, kde je psáno že je zbytečný satelitní tuner. Pořídil jsem kartu Skylink, kde je vysílání některých programů v HD. Funguje to dobře a obraz je perfektní. S normálním vysíláním se to nedá vůbec srovnávat. Já jsem moc spokojený.[/quote]

Já jsem nikde nepsal, že satelitní tuner je k ničemu. Sám ho mám a je to defakto jediná možnost HD příjmu TV vysílání. Jen jsem psal, že cenové navýšení díky satelitnímu tuneru je u tv dost vysoké vzhledem k možnostem těchto tunerů. Nehledě na většinou nutnost si ještě koupit modul pro Irdeto. Jestliže se dá koupit Dreambox 800 klon za cca 5000 Kč, který zastane i funkci MMC, tak fakt nechápu proč to kupovat s TV.
25.11.2011 04:14
Pytkin[quote=Miloš77;380216]Souhlasím s tím, že zatím je problém s využitím, protože filmů je málo. Koupil jsem před měsícem TV Samsung UE40D6750. Když je film dobře udělaný, tak 3D je pěkný požitek. Nesouhlasím s některými reakcemi diskutujících. Brýle k této televizi se dají koupit za 500 Kč. Jedny jsem měl u televize, takže další investice 1.000 Kč a koukáme se tři. Jsou bateriové, vydrží 70 hodin a stojí 2*15 Kč. Zatím každý kdo se u mě koukal, tak žádné problémy s bolestí očí neměl. Na druhou stranu nikdo ale nekoukal "hodinu". Každému se ale efekt 3D líbil. Asi se u nás nebudeme dívat každý den na 3D, ale občasné zpestření je příjemné. Taky nesouhlasím s příspěvkem, kde je psáno že je zbytečný satelitní tuner. Pořídil jsem kartu Skylink, kde je vysílání některých programů v HD. Funguje to dobře a obraz je perfektní. S normálním vysíláním se to nedá vůbec srovnávat. Já jsem moc spokojený.[/quote]

mali sme tu 40" 8000cku samsung .. a to 3D je podla mna uplne na hovno .. z 5 ludi 5 povedalo , ze ich boli hlava z toho .. a satelitny tuner je absolutne peklo .. totalne nepohodlne ovladanie ..
25.11.2011 05:09
interfernet422[quote=RoPo;380227]3D + 4k je momentálně budoucnost o tom žádná a nic s tím nenaděláme. Co se týče 3D zobrazovadel, tak rozhodně 3D plazma. Jednak panel 3D vs 2D je technologicky lepší (rychlejší "fosfór", nižší retenční čas buněk). 3D jsem viděl jak na PDP, tak na LCD. Koukal jsem. U PDP hlava nebolela, pěkné pokoukání. U LCD byly šmouhance a neostré hrany, obraz se mě nelíbil tak jak na PDP. Je to jen můj sujektivní dojem z obrazu.[/quote]
4K na doma? Tak to je sci-fi ještě na dlouho. Ale naděláme, když to lidi nebudou kupovat, tak se budou muset výrobcí více snažit a přijít s něčím novým, lepším. To co teď nabízejí je karikatura. Tou karikaturou 3D jsou i 3D projekce v multiplexech. 3D má smysl jedině v IMAXu.

[quote=RoPo;380227]Já však časem uvažuji o 3D spíše v projektoru kvůli velké uhlopříčce, kdy obraz pozorovatele obklopí. Protože jakákoliv momentálně dostupná TV s 3D z pozorovací vzdálenosti 4-6-9m je pro pěkný 3D vjem malá.[/quote]
Ano, taky bych o tom začal uvažovat. Ale nechci se nikoho dotknout, ale kdo má doma kinosál pro instalaci? Už vidím jak v paneláku ovčan vyhazuje nábytek, aby mohl promítat na stěnu 3D obraz.

[quote=RoPo;380227]Pokud bych však musel momentálně vybírat TV, tak spíše 3D PDP než 2D PDP panel. Právě kvůli trochu odlišné konstrukci panelu a tím i lepším obrazu. Cenový rozdíl není zas tak velký.[/quote]
V čem se odlišuje konstrukce panelu? Však je to stejný panel jen musí zobrazit více snímků. A proč platit za elektroniku pro 3D když je to na :-k
[quote=RoPo;380227]Každopádně se momentálně do 3D nehrnu. Ale ta doba jednou přijde i když pravděpodobně to bude doba až nebude potřeba používat brýle.[/quote]
Ano, velká projekce a bez brýlí, nebo v IMAXu.

Závěr: podle výrobců a obchodů ten čas přišel, podle technologie je to na nic. Děkuji, nechci.
25.11.2011 06:39
NeregistrovanýTechnologie 3D zobrazování dosud není zvládnutá, takže o nákupu 3D televize rozhodně neuvažuju. Nicméně v příštím roce je u mě aktuální nákup nové úsporné televize s LED podsvícením a tunerem pro normu DVB-T2.
25.11.2011 07:05
geronimohMě ze sledování 3D na Panasoniku VT20 bolí oči a hlava a ani mě to moc nebere. Záběry z vesmíru, nebo z přírody jsou ve 3D úžasné, ale jinak mě to nenadchlo. Nejsem ochotný dívat se na televizor s brýlemi. Navíc vystačím s kvalitním 2D obrazem a kvalitním zvukem. Pak už jen kvalitní obsah a nemám co řešit. Kdyby se při případné reklamaci nemusely 3D brýle vracet, tak je hned prodám.
25.11.2011 08:12
KamilZJá zatím beru 3D jako "nutné zlo", protože hodně TV s rozumnými parametry se dělá jen se 3D. Jinak mám zatím názor, že 3D mě začne zajímat v pasivní variantě s 4K, což stejně bude znamenat kompletní výměnu celé linky a myslím, že nás to v nejbližším roku/dvou nečeká, zatím nejsou ani náznaky.

Čekal jsem, že se současné 3D rozšíří hlavně do her (tam se dá 3D jednoduše spočítat, na rozdíl od (hraného) filmu), ale zatím také nic moc.
26.11.2011 06:27
NeregistrovanýMám oční vadu, nemám prostorové vidění, takže pro mne je 3D zbytečné. Kolega v práci je také fanda do spotřební elektroniky, ale říkal, že nosit ještě další brýle k TV, tak to nemusí. A po 3D přijdou asi pachové TV, ne ? Svět je rozežraný a majitelé firem už nevědí, jak lidi obrat o peníze.
26.11.2011 08:16
Pupak2Pokud mluvíme o 3D technologii obecně, pak si dovolím připomenout 3D videoprojektor. Na rozdíl od TV do úhlopříčky 60" je 3D projekce na 280mm plátně s kvalitním pj opravdu zážitek. Není to na každodenní dívání na tři filmy,ale občas a s kvalitním materiálem je to určitě příjemné zpestření.
Bohužel své negativum tu sehrává dost omezený výběr kvalitních 3D filmů. Všechny ty tzv. 3D pecky poslední doby jsou z hlediska 3D paskvily a jediný opravdový 3D trhák Tintin je zatím jen v kinech.
Pokud se filmaři nauči 3D správně používat, pak si určitě svůj okruh diváku najde, ale zatím to umí jen málokdo.
26.11.2011 08:19
bastlir[quote=Pupak2;380495]Pokud mluvíme o 3D technologii obecně, pak si dovolím připomenout 3D videoprojektor. Na rozdíl od TV do úhlopříčky 60" je 3D projekce na 280mm plátně s kvalitním pj opravdu zážitek. Není to na každodenní dívání na tři filmy,ale občas a s kvalitním materiálem je to určitě příjemné zpestření.
Bohužel své negativum tu sehrává dost omezený výběr kvalitních 3D filmů. Všechny ty tzv. 3D pecky poslední doby jsou z hlediska 3D paskvily a jediný opravdový 3D trhák Tintin je zatím jen v kinech.
Pokud se filmaři nauči 3D správně používat, pak si určitě svůj okruh diváku najde, ale zatím to umí jen málokdo.[/quote]

Jen asi my, majitelé 3D TV nejlépe víme, že to je úplně na ho... Ale máme to. :-)
26.11.2011 09:01
RossiDZ meho "pohledu" jsem rad, ze 3D technologie stoji za prd.... Od prvniho dne kdy se 3D TV dostala na pult si rikam, ze toto bude zrejme jedina "placka" kterou si pri pristim upgrade neporidim. Odmitavy postoj nema koreny v systemu jako takovem, lec bohuzel s jednim okem toho moc z 3D neuvidim, tedy uvidim - budu sledovat 1/2 3D - kua jak to vypada ??? :D:D
Mno a prave proto, abych neresil takovato dilema, zadna 3D u nas v obyvaku nebude, leda ze by mi manzelka tu druhou 1/2 3D dovypravela ... :o
26.11.2011 09:01
Ivo MašekTak je mi jasný, že až moje TV odejde (ale je to SHARP, takže to bude hodně dlouho trvat :-)B-)), tak na našem trhu neseženu nic kloudného bez 3D, i když to nebudu používat.
26.11.2011 10:00
Pupak2Já jsem si tím prošel taky.Prvotní nadšení, vysřízlivění, zavržení. Pak jsem viděl pár špičkových 3D pj a zase jsem 3D vzal na milost, i když jen jako takové zpestření. Ono je opravdu pár žánrových věcí, které ve 3D vypadají na plátně úchvatně. Kdo viděl virtuální svět Allana Grossmana, tak ví o čem mluvím. To je doslova spirituální zážitek.
26.11.2011 10:35
dallas6mam Panasonic 46 VT20 kupoval som ho hlavne kvoli kvalite zobrazenia 2D , 3D beriem ako bonus
nerobi mi problem pozriet si cely film v 3D ale vzhladom na malo filmov co stoja za to v 3D pozeram ho len raz za cas, podla mna 3D je naozaj pre 1 film a zazitok z neho /ak tam efekty stoja za nieco/
urcite nie na bezne sledovanie tel. stanic.
27.11.2011 03:02
NeregistrovanýSoučasné "3D" je pouhá stereoskopie, jinak vynikající na zkažení očí, bolesti hlavy a podobně. Zkoušel jsem v Datartu s aktivními brýlemi. Koupil jsem nedávno TV, která má vše kromě "3D", analog, DVB-T, C, S, S2, Apps, Net, DLNA, obyčejný a pohybový ovladač ... Až bude holovize promítaná v pokoji, to bude jiná :)
27.11.2011 10:30
NeregistrovanýU 3D nevidim zadny problem a bude lip...kdyz prijdou bezbrylove tv.Mam Playstation3,127cm plazmu C7000 Samsung,poustim na tom blu-ray prirodopisne a akcni filmy,hry a zazitek je naprosto fantasticky.....zadne blikani,zadna velka unava,vydrzim i cely den se divat na 3D hry...pak je unava oci ale ta je prirozena po tolika hodinach,bryle taktez zadny problem....jsou lechke a pohodlne,vyborne se na to diva a je to nadhera jak vam zraloci plavou v obyvaku nebo ten realnejsi pocit ze tam ste ,v pripade nejaky hry......nemam z 3D sebemensi problem,nerozumim lidem co na to furt remcaji :).....pristi rok planuji vetsi Samsung plazmu,150cm minimalne,cim vetsi tim lip...u 127cm je ten 3D prozitek lepsi kdyz se divam z 2 metru,jinak kreslo mam 3 metry od tv a je to taky dobry.....pri fullhd obsahu a fullhd tv muzete sledovat na vzdalenost 3metru az 195cm velkou tv a myslim,ze to je pravda http://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1229341535........zpet ke 3D,ono i to propojeni blu-ray prehravac a tv musi byt pres kvalitni hdmi kabel,rozdil mezi kablem za 200,500,1000 a mezi kablem za 1500 az 2500 je obrovsky,nekdo to propojeni prumernym nebo dokonce nejakou rezavou zizalou a pak se divi ze obraz je takovy jaky je
U te tv co mam,prece jen se obcas vyskytujou duchy,rozdvojene hrany u 3D ale to meli i panasonic plazmy ikdyz asi o chlup mensi...zjistil sem,aspon podle mne,ze zalezi na samotne kvalite natoceni toho filmu nebo proste prevedeni do 3D at uz filmu nebo hry,nektere zabery byly krasne ostre,at uz blizke nebo vzdalene zabery ....ale jine zas rozdvojene,taky bud blizke/vzdalene....a taky samozrejme na kvalite tv....myslim ze kvalitni 3D tvori z poloviny dobre udelane 3D a z druhe poloviny kvalitni 3D tv plus hdmi kabel.....jestli 3D ledky tak jedine ty drahe,u levnejsich uz to 3D tak nestiha,takze zbyvaji plazmy...nejlepsi jsou panasonic,na druhem samsung...a lg bych se vyhnul,spatna uroven cerne,celkovy obraz slabsi,kvalita a 3D obraz bude taky nejspis slabsi,kdyz pouzivaji jeste infra propojeni bryli z tv.... jini vyrobci presli na mnohem mene choulostive bluetooth propojeni
Lg pasivni jsem mel moznost vyzkouset u ledky 105cm nebo tak nejak,rychly sceny trhane ale tady zrejme byla vina samotneho filmu no nevim a hlavne jsem videl jasne polovicni rozliseni,,obraz byl hrubsi...proste pasivni 3D musite sledovat z dvakrat tak vetsi vzdalenosti jako ledku nebo plazmu z aktivnim 3D.....osobne ja bych do toho nesel,neudelalo to na mne nejaky lepsi dojem,zustanu u aktivni plazmy
dekuji za pozornost :)
27.11.2011 02:47
wladasSamotnu 3D zobrazovaciu technologiu uz povazujem na urovni. Problem je ale v tom, ze nieje co pozerat :)
Film s kvalitnymi 3D efektmi je hadam len Avatar. Mozno sa najde este par dalsich ale ziadna slava.
Bol som v poslednom obdoby viac krat v kine na 3D filme (skor z donutenia) ale je to na nic.
Jediny zmysel ma IMAX, to je kvalita na urovni.
28.11.2011 06:56
maveguninterfernet422

reaguji na tvůj příspěvek:

´´Ano, taky bych o tom začal uvažovat. Ale nechci se nikoho dotknout, ale kdo má doma kinosál pro instalaci? Už vidím jak v paneláku ovčan vyhazuje nábytek, aby mohl promítat na stěnu 3D obraz.´´Já bydlím v paneláku a není problém mít doma kinosál.

28.11.2011 07:14
Ivo MašekČlověče, to je dobrý :-) To se mi líbí.
29.11.2011 12:14
wladasluxus
ako je riesenie okno? da sa sledovat aj cez den?
29.11.2011 06:13
mavegun[quote=wladas;381009]luxus
ako je riesenie okno? da sa sledovat aj cez den?[/quote]

ano sleduju i přes den. Napřed žaluzie a pak zatáhnu černé závěsy co jsou vidět po stranách oken. Jsou spec. nepropouštějíci světlo. Takže mám i přes den tmu jak v jeskyni kde není vidět před sebou natažená ruka.
4.12.2011 11:38
zattymůj názor na 3D....absolutně mne to nezajímá..je to blbost....je pravdou že ji mám doma ale užitek téměř nulový...jediné co kladu za obrvoské plus je nutný vývoj panelu a jeho součastí (proceserů atd.)...panely udělaly za posledních 5let obrovskou cestu k téměř dokonalosti a nejvýkonější 3D televize jsou toho důkazem...nějakou budoucnost to mít bude ale velmi pomalou stejně jako BD disky, bejbybůmů jako byly cd a následně dvd disky už nikdy nenastanou....
5.12.2011 12:21
wladass tymi bejbybumami by som si nebol taky isty, mozno budeme prekvapeny
5.12.2011 12:41
zattynebudem
5.12.2011 01:41
bastlir[quote=zatty;382439]nebudem[/quote]

A znáš to pořekadlo. "Nikdy neříkej nikdy"? :-)

Když se podíváme do historie, tak vlastně film také vznikl na základě "chyby lidského oka". Jenže u 3D je problém v tom, že se na to nedá déle koukat a také není vývoj tak bouřlivý, jako byl při zrodu kinematografie.
5.12.2011 01:50
wladas@bastlir
bol si niekedy v IMAX-e? odporucam...tam je 3D efekt neskutocne paradny a vobec to nezatazuje oci
5.12.2011 09:28
zattypořekadlo znám,

doba je jiná, vše je vymyšleno a jen se to vylepšuje...nevidím nic v budoucnu co by mne fakt mělo nadchnout jako první barevná televize,či formát DVD...bohužel 3D není masivně podpořeno ničím krom páru reklam na filmy či sem tam telku.....bům by byl kdyby kdyby pri příchodu 3D vysílalo alespon 50% stanic tento formát v HD kvalitě a obyčejný člověk měl k němu přístup...ještě před 2 lety stál základní BD-player okolo 4,5tis. standart 6tis...dneska je to od 1700kč...polovina lidí co si zde žádá o radu nové TV nemá BD player ale má či bude mít 3D telku....v tom je tem problém proč to není bům..obyč. člověk má 0 dostupnost a neví o tom a nebude vědět dokud se to masově nerozšíří
5.12.2011 11:00
interfernet422Mít tak IMAX doma ... to by byla paráda :)

A za barákem elektrárnu, protože projektor má v sobě dvě 15kW lampy. Takže hodina koukání a spotřeba 30 kWh. Na jejich stránkách je hodně dalších informací, koukněte - http://www.imaxpraha.cz.
Tohle aby uměla placatá televize v pokoji je ještě dlouho nereálné...
5.12.2011 10:26
wladas:D pekny vykon
mala kogeneracka v pivnici, vytapela by barak a stihala by tu spotrebu elektriny utiahnut :P

skoda ze v Bratislave pred dvoma rokmi zrusili IMAX :(
5.12.2011 10:46
interfernet422Poprvé v IMAXu jsem byl právě u vás v Bratislavě - na Space Station 3D, skvělý zážitek. Jak to, že vám IMAX zrušili?
5.12.2011 10:49
bastlir[quote=wladas;382450]@bastlir
bol si niekedy v IMAX-e? odporucam...tam je 3D efekt neskutocne paradny a vobec to nezatazuje oci[/quote]

:D koukám na něj z okna. :D Všimni si, že ty filmy jsou jen hodinové. Naposledy jsem byl na těch Mumiích a před koncem mně už z toho bylo blbě, že jsem si musel sundat brýle. Ale podívaná to tedy byla!

[quote=Zatty] .....doba je jiná, vše je vymyšleno a jen se to vylepšuje...nevidím nic v budoucnu co by mne fakt mělo nadchnout jako první barevná televize,či formát ....[/quote]

Hmm, to máš bohužel pravdu.
5.12.2011 10:56
wladas@interfernet422
tazko povedat...tipujem to na maly zaujem

@bastlir
ked som ja chodil do IMAXu tak boli len 40minutove :)
ono je to o doooooost zlozitejsie natocit nez klasicky film

http://www.mobilmania.sk/bleskovky/kino-orange-imax-v-bratislave-skoncilo/sc-4-a-106418/default.aspx
sakra to je viac nez dva roky, nejak ten cas leti :D