Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 43

Téma: VD: Přichází čas 3D televizí?

Nováček
    Registrace
    Feb 2009

Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:

Přichází čas 3D televizí?

Stále více TV na trhu umí 3D obraz, ale ne vždy je tak kvalitní, jak bychom očekávali. Myslíte, že jejich čas už nadešel, nebo je teď pořízení 3D televize předčasné? Zvažujete její nákup, nebo ji už máte doma? Máte už zkušenosti s 3D brýlemi nebo s přehrávači? Zapojte se do diskuze!

Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

3D TV sice mám, ale 3D nepoužívám. Osobně si myslím, že současná 3D technologie nemá z komerčního hlediska šanci, protože težko předpokládat, že by nějaké filmové studio přeneslo těžiště své produkce do krátkometrážních TV filmů, protože těžko bez bolesti očí či hlavy se někdo dokáže déle jak hodinu na takový film dívat. Navíc jsem měl pocit, že "bezbrýlová" obrazovka mi "urve" oči hned.

V našich podmínkách považuji ceny 3D TV za přemrštěné, a např. u Samsungů jsou aktivní brýle pro celou rodinu tak drahé, že mnohdy (podle velikosti TV a typu brýlí) jejich celková cena tvoří třetinu až polovinu ceny celé TV.
    Naposledy upraveno uživatelem bastlir: 25-11-2011 v 00:24

Je tu pořád Avatar uživatele mirekv
    Registrace
    Mar 2004

Je to předčasné, vždyť není praktcky skoro žádná nabídka programů. Taky technologie je teprve v plenkách.

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Já 3D nemůžu. To mám vyzkoušené. Rozbolí mě hlava, oči a kdybych to měl tenkrát vydržet, tu produkci, do konce, tak se mi udělá i nevolno.
    Výrobci dost sázeli na velký trh v USA. Nepochodili - v USA nemají o 3D zájem. Takže nebudou penízky a tudíž bude problém s vývojem dopředu. Tedy nevím, co na tom extra vymýšlet. To 3D nebude (a ani nemůže) být skutečné 3D, které vidíme ve volné přírodě kolem nás. To umí pouze holograf (který má bonus navíc - umožní procházet skrz objekty.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

tiez ma 3D nebavi .. je to umela hmota .. dufam ze filmov bude ubudat .. nie pribudat

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

3D je hodně nafouklá marketingová bublina k oživení trhu s elektronikou. Nalákat lidi na srovnatelný zážitek co lze vidět v kině se moc nekoná. Už jen kvůli propastnému rozdílu v požitých technologiích. U pasivních 3D LG to lze brát jako takový bonus k TV, ale v případě Panasonic to výrobce dost cenově přestřelil. Sám vybírám teď nového nástupce po odcházející crt OTF 55 cm a po dilema LED x plazma jsem rozhodnut pro plazmu Panasonic. Než však příplácet za nepotřebné 3D, satelit a předražené brýle, tak mě přijde smysluplnější vrazit to do AV receiveru.

Nováček
    Registrace
    Jul 2011

Televizi jsem kupoval pred par mesici (LG 47LE8500), pred vyberem jsem zkousel obe technologie 3D obrazu, ale myslim ze jejich cas jeste nenastal. Pro me je 3D jen zbytecnost u ktere me rozboli hlava.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

suhlasim s ka-spelom .. radsej telku bez 3D a investovat to do MMC alebo zvuku ..

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Souhlasím s tím, že zatím je problém s využitím, protože filmů je málo. Koupil jsem před měsícem TV Samsung UE40D6750. Když je film dobře udělaný, tak 3D je pěkný požitek. Nesouhlasím s některými reakcemi diskutujících. Brýle k této televizi se dají koupit za 500 Kč. Jedny jsem měl u televize, takže další investice 1.000 Kč a koukáme se tři. Jsou bateriové, vydrží 70 hodin a stojí 2*15 Kč. Zatím každý kdo se u mě koukal, tak žádné problémy s bolestí očí neměl. Na druhou stranu nikdo ale nekoukal "hodinu". Každému se ale efekt 3D líbil. Asi se u nás nebudeme dívat každý den na 3D, ale občasné zpestření je příjemné. Taky nesouhlasím s příspěvkem, kde je psáno že je zbytečný satelitní tuner. Pořídil jsem kartu Skylink, kde je vysílání některých programů v HD. Funguje to dobře a obraz je perfektní. S normálním vysíláním se to nedá vůbec srovnávat. Já jsem moc spokojený.

Nováček
    Registrace
    Aug 2009

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    tiez ma 3D nebavi .. je to umela hmota .. dufam ze filmov bude ubudat .. nie pribudat
    To mi přijde hodně zpátečnicky názor. 3D nemám, ale věřím, že se technologie bude zlepšovat a jednou rozhodně prorazí. V podstatě to bude stejné jako při nástupu ozvučených nebo barevných filmů.

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Můj pohled: 3D na chvilku pro zpestření a k tomu prostorový zvuk, pak to nemá chybu. Nebo když přijde návštěva, tak jim člověk ukáže co TV umí. Kdyby ale TV 3D neměla, tak mi to až tak vadit nebude. Navíc mít na nose dvoje brýle (jedny „moje“ a druhé 3D) je trochu nepohodlné a delší pozorování 3D je pro mne taktéž únavné.

Problém je v tom, že TV (TX-P50GT30) jsem nekupoval pro 3D. Upřednostnil jsem jiné důvody. Na rozdíl třeba od řady G30, má GT lepší vzhled, matnější a černý panel (jiný filtr), jiné funkce a obrazově se mi zdála nej.

Prostě, když zákazník bude chtít tu lepší a vybavenější TV, tak k tomu dnes „dostane“ automaticky 3D ať chce, nebo ne. Co bude třeba za 5 let, se necháme překvapit.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

3D + 4k je momentálně budoucnost o tom žádná a nic s tím nenaděláme. Co se týče 3D zobrazovadel, tak rozhodně 3D plazma. Jednak panel 3D vs 2D je technologicky lepší (rychlejší "fosfór", nižší retenční čas buněk). 3D jsem viděl jak na PDP, tak na LCD. Koukal jsem. U PDP hlava nebolela, pěkné pokoukání. U LCD byly šmouhance a neostré hrany, obraz se mě nelíbil tak jak na PDP. Je to jen můj sujektivní dojem z obrazu.

Já však časem uvažuji o 3D spíše v projektoru kvůli velké uhlopříčce, kdy obraz pozorovatele obklopí. Protože jakákoliv momentálně dostupná TV s 3D z pozorovací vzdálenosti 4-6-9m je pro pěkný 3D vjem malá.

Pokud bych však musel momentálně vybírat TV, tak spíše 3D PDP než 2D PDP panel. Právě kvůli trochu odlišné konstrukci panelu a tím i lepším obrazu. Cenový rozdíl není zas tak velký.

Každopádně se momentálně do 3D nehrnu. Ale ta doba jednou přijde i když pravděpodobně to bude doba až nebude potřeba používat brýle.

Nováček
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Miloš77 Zobrazit příspěvek
    Taky nesouhlasím s příspěvkem, kde je psáno že je zbytečný satelitní tuner. Pořídil jsem kartu Skylink, kde je vysílání některých programů v HD. Funguje to dobře a obraz je perfektní. S normálním vysíláním se to nedá vůbec srovnávat. Já jsem moc spokojený.
    Já jsem nikde nepsal, že satelitní tuner je k ničemu. Sám ho mám a je to defakto jediná možnost HD příjmu TV vysílání. Jen jsem psal, že cenové navýšení díky satelitnímu tuneru je u tv dost vysoké vzhledem k možnostem těchto tunerů. Nehledě na většinou nutnost si ještě koupit modul pro Irdeto. Jestliže se dá koupit Dreambox 800 klon za cca 5000 Kč, který zastane i funkci MMC, tak fakt nechápu proč to kupovat s TV.
    Naposledy upraveno uživatelem ka-spel: 25-11-2011 v 15:09

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od Miloš77 Zobrazit příspěvek
    Souhlasím s tím, že zatím je problém s využitím, protože filmů je málo. Koupil jsem před měsícem TV Samsung UE40D6750. Když je film dobře udělaný, tak 3D je pěkný požitek. Nesouhlasím s některými reakcemi diskutujících. Brýle k této televizi se dají koupit za 500 Kč. Jedny jsem měl u televize, takže další investice 1.000 Kč a koukáme se tři. Jsou bateriové, vydrží 70 hodin a stojí 2*15 Kč. Zatím každý kdo se u mě koukal, tak žádné problémy s bolestí očí neměl. Na druhou stranu nikdo ale nekoukal "hodinu". Každému se ale efekt 3D líbil. Asi se u nás nebudeme dívat každý den na 3D, ale občasné zpestření je příjemné. Taky nesouhlasím s příspěvkem, kde je psáno že je zbytečný satelitní tuner. Pořídil jsem kartu Skylink, kde je vysílání některých programů v HD. Funguje to dobře a obraz je perfektní. S normálním vysíláním se to nedá vůbec srovnávat. Já jsem moc spokojený.
    mali sme tu 40" 8000cku samsung .. a to 3D je podla mna uplne na hovno .. z 5 ludi 5 povedalo , ze ich boli hlava z toho .. a satelitny tuner je absolutne peklo .. totalne nepohodlne ovladanie ..

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Citace Původně odesláno od RoPo Zobrazit příspěvek
    3D + 4k je momentálně budoucnost o tom žádná a nic s tím nenaděláme. Co se týče 3D zobrazovadel, tak rozhodně 3D plazma. Jednak panel 3D vs 2D je technologicky lepší (rychlejší "fosfór", nižší retenční čas buněk). 3D jsem viděl jak na PDP, tak na LCD. Koukal jsem. U PDP hlava nebolela, pěkné pokoukání. U LCD byly šmouhance a neostré hrany, obraz se mě nelíbil tak jak na PDP. Je to jen můj sujektivní dojem z obrazu.
    4K na doma? Tak to je sci-fi ještě na dlouho. Ale naděláme, když to lidi nebudou kupovat, tak se budou muset výrobcí více snažit a přijít s něčím novým, lepším. To co teď nabízejí je karikatura. Tou karikaturou 3D jsou i 3D projekce v multiplexech. 3D má smysl jedině v IMAXu.

Já však časem uvažuji o 3D spíše v projektoru kvůli velké uhlopříčce, kdy obraz pozorovatele obklopí. Protože jakákoliv momentálně dostupná TV s 3D z pozorovací vzdálenosti 4-6-9m je pro pěkný 3D vjem malá.
    Ano, taky bych o tom začal uvažovat. Ale nechci se nikoho dotknout, ale kdo má doma kinosál pro instalaci? Už vidím jak v paneláku ovčan vyhazuje nábytek, aby mohl promítat na stěnu 3D obraz.

Pokud bych však musel momentálně vybírat TV, tak spíše 3D PDP než 2D PDP panel. Právě kvůli trochu odlišné konstrukci panelu a tím i lepším obrazu. Cenový rozdíl není zas tak velký.
    V čem se odlišuje konstrukce panelu? Však je to stejný panel jen musí zobrazit více snímků. A proč platit za elektroniku pro 3D když je to na
    Každopádně se momentálně do 3D nehrnu. Ale ta doba jednou přijde i když pravděpodobně to bude doba až nebude potřeba používat brýle.
    Ano, velká projekce a bez brýlí, nebo v IMAXu.

Závěr: podle výrobců a obchodů ten čas přišel, podle technologie je to na nic. Děkuji, nechci.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. CS 6 prichazi
    Od SmirickyT v sekci Editace videa
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 10-06-2012, 21:00
  2. Final Cut 8 asi prichazi
    Od SmirickyT v sekci Editace videa
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 17-04-2011, 10:53
  3. Dotaz na televizi