Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Televizory (CRT, LCD, PDP): rušení signálu fénem

Neregistrovaný
    Guest

Tazatel: Dimness

Znění dotazu: Dobrý den, v televizi mi vypadával signál pravděpodobně kvůli zapnutému fénu ve vedlejší místnosti. Chtěl bych se zeptat jeslti to může nějak poškodit televizi a jakým způsobem přesně fén ruší signál. Děkuji za odpověď.

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Televizi přímo nepoškodí, jen naruší její sledování. Ve fénu je nejspíš v háji odrušovací kondenzátor, nebo jsou ve špatném stavu uhlíky. Nejlepší bude svěřit fén odborníkovi, servisu nebo sběrnému dvoru.

Případně zkusit použít ferity na napájecí kabel televize.

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Neregistrovaný Zobrazit příspěvek
    Tazatel: Dimness

Znění dotazu: Dobrý den, v televizi mi vypadával signál pravděpodobně kvůli zapnutému fénu ve vedlejší místnosti. Chtěl bych se zeptat jeslti to může nějak poškodit televizi a jakým způsobem přesně fén ruší signál. Děkuji za odpověď.
    Samozřejmě s fénem něco je, o tom asi není pochyb a vzhledem k dnešním cenám se jej ani nevyplatí opravovat. Jenže to bych považoval především za varování, že váš el. rozvod vyžaduje revizi. "Nekope" náhodou manželku pračka apod.?

Moderátor Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Apr 2004

Elektrický rozvod může být naprosto v pořádku. Pokud není přístroj odrušen, což ovšem přímo nařizuje norma, tak je holt problém.
    Perlička: Kdysi jsem jezdil na Podkarpatskou Rus (dnes na Ukrajině). Vedle domu, kde jsme bydleli, byla dost rušná silnice a po každém průjezdu jakéhokoli vozu (tam normu na odrušení v té době neměli) se nám "zkroutil a rozkmital" obraz na TV (ještě samozřejmě CRT).

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Elektrická instalace bude nejspíš v pořádku. Mě někdy ruší signál z pozemního televizního vysílání můj mobil, nebo pokud ulicí projede nějaký mladý šílenec na malém motocyklu s krátkou "fajkou" na svíčce. Naštěstí to nemá vliv na satelitní příjem Problém bude ve fénu.

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Elektrický rozvod může být naprosto v pořádku. Pokud není přístroj odrušen, což ovšem přímo nařizuje norma, tak je holt problém.
    Perlička: Kdysi jsem jezdil na Podkarpatskou Rus (dnes na Ukrajině). Vedle domu, kde jsme bydleli, byla dost rušná silnice a po každém průjezdu jakéhokoli vozu (tam normu na odrušení v té době neměli) se nám "zkroutil a rozkmital" obraz na TV (ještě samozřejmě CRT).
    No tos nemusel jezdit tak daleko, to bývalo i u nás. To se eliminovalo směrovýma anténama s vysokým ziskem.

Jenže u nových digitálních TV jsem se s tím ještě nesetkal a to dokonce ani na chalupě, kde je slabý signál a po dešti jiskřící trafačka.

Registrace
    Apr 2009

Pánové nechci být hnidopych, ale od příspěvku 2 se tazatel nic nového nedozvěděl...

Je tu pořád Avatar uživatele geronimoh
    Registrace
    Nov 2009

Citace Původně odesláno od interfernet422 Zobrazit příspěvek
    Pánové nechci být hnidopych, ale od příspěvku 2 se tazatel nic nového nedozvěděl...
    Ono taky není co dodat, pravděpodobně za to může fén, jehož oprava se nevyplatí, spíš koupit nový ...

Nováček
    Registrace
    Nov 2011

Rušení bylo způsobeno fénem, už máme nový ale ještě by mě zajímalo jak přesně to televizi ruší, když je vadný odrušovací kondenzátor? A neměla by televize být sama o sobě odrušená?

Registrace
    Apr 2009

Nebudu rozepisovat teorie, studijní materiál je třeba na fyzweb.cz - koukni.
    Naposledy upraveno uživatelem interfernet422: 28-11-2011 v 21:42

Registrace
    Apr 2009

Příklad z praxe je v přiloženém youtube, koukejte od 2:20 jak Miloš Kopecký upraví fén

Podobná témata

1. Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 20-09-2012, 16:50
  2. Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 22-06-2010, 18:40
  3. Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 16-04-2007, 22:27
  4. Rušení signálu na kabelovce -Winfast EXPERT
    Od Miran25 v sekci SW pro TV karty
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 15-04-2007, 20:58
  5. Rušení signálu (FlyTV)