Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Asus O!Play Mini Plus - síťový obsah do oblíbených?

JosefV (3)|24.11.2011 07:12
Čerstvě jsem se stal majitelem tohoto přehrávače. Splňuje vše to, co jsem od něj očekával. Tj. snadné přehrávání z USB / sítě (i když ... viz dále). a hlavně kvůli absenci větráku a také protože má optický výstup. Spousta starých audio CD již vypadává, a tak jsem chtěl něco, do čeho připojím úložiště s FLACy. Bohužel jako naprostá většina ostatních neumí gapless playback - tedy mezi skladbami je malá pauza, což při poslechu dvou prolínajících se písní ruší.
Zařízení je opravdu velmi malé a hlavně se naprosto vůbec nehřeje, což mě ve srovnání s (i v standby) topícím SAT technisat moc těší.
Často jsem četl stížnosti na dálkový ovladač, kromě toho, že je má horní stranu z lesklého plastu, mu nemohu nic vytknout. Rychlost reakcí výborná, rychlost menu i náhledů videa přístroje také skvělá. HD demo Samsung oceanic načte, hraje ale místy jsou vidět artefakty. Ale to je opravdu 40Mbit extrém, vše ostatní naprosto v pohodě. Co je ale úplně super a přitom o tom nikde nepíší je to, že sám zvládne přehrát zálohu video DVD. Nemyslím iso, ale adresářovou strukturu. Takže vezme prostě první soubor "video_ts.ifo" a jede. Jen v nastavení výstupu audia do optiky jsem musel nastavit místo LPCM surový RAW, aby šel ven vícekanálový signál. Do TV pak jde samozřejmě stereo.

Když připojíte flash disk s adresářem "AutoPlay", tak se sám začne přehrávat jeho obsah - super pro děti, když chtějí pustit nějakou pohádku. Připojené úložiště také asus sám proskenuje a roztřídí do Audio a Video položek, řekněme odkazů, v hlavním menu. A zde musím zmínit první nelogičnost. Přes správce souborů lze procházet jak připojená zařízení, tak nasdílené složky v síti. Nepodařilo se mi ovšem přijít na způsob, jak dostat videa/adrsáře do oblíbených položek v menu. Musím tak pokaždé jít do file managera, proskenovat sít a proklikat se na nasdílený obsah. Chci ho prostě dostat do hlavní nabídky a složky video...jak?
peterk (4)|1.12.2011 10:30
Bohužel nemůžu poradit s vaším problémem..., ale chtěl jsem poděkovat za shrnutí zkušeností. Chystám se, že si tento kousek pořídím a je dobré moct si přečíst nějaké reálné zkušenosti... Díky!
JosefV (3)|2.12.2011 08:10
Ještě dodám jeden pozitivní postřeh. Pokud spustíte video, které jste předtím nedokoukali, zařízení nabídne přehrávání v daném místě. Platí i pro soubory na síti. Výborně je zpracována nabídka youtube, po přihlášení se lze snadno přistupovat ke svým oblíbením playlistům.
Paul Nordcore (23)|28.12.2011 15:25
Nazdar JosefV chcem si kúpiť NAS THECUS N2200 http://www.alza.sk/thecus-n2200-d257881.htm a plus do ďalšej izby prehrávač Asus O!Play Mini Plus.

Chcem sa spýtať či si vyriešil ten problém ,,síťový obsah do oblíbených?,, A hlavne budem v tom NAS mať 2x 2tb disky skoro plné (hlavne MKV + pár Divx) koľko to trvá to preskenovanie a roztriedenie do video - audio položiek a či po vypnutí a spätnom zapnutí prehrávača a prehrávania s NAS serveru musí prebehnúť to preskenovanie súborov .... A hlavne či s Nas Servera bez problémov v MKV sa dajú prepínať zvukové stopy a funguje pretáčanie filmového obsahu vpred a v zad ...