Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

GoPro HD2 -info-

Ing74 (1)|23.11.2011 19:32
Zdravím.
Prosím zasvěcené o několik rad.
Mám novou GoPro2 a to jako svojí první kameru v životě!

1. je vztah mezi velikostí a kvalitou karty /tedy SDHC nebo mikro SDHC s adaptérem/
2. poraďte ověřenou kvalitní značku výrobce karet
3. mam raději koupit 2x 16 a nebo jen jednu 32 Mb /jsou třeba 32ky poruchové vice než 16ky/
4. poraďte program na zpracování /vím že to budu mít těžké, tak ať si to nedělám ještě složitější/


Khi a jeho "kouzla" s GoPro

[video=vimeo;12582828]http://vimeo.com/12582828[/video]
KU713 (64)|23.11.2011 20:02
Já bych volil :
Secure Digital SDHC SD3.0 32GB Class10 TRANSCEND (čtení, zápis až 20MB/s)
http://interlink.tsbohemia.cz/secure-digital-sdhc-sd3-0-32gb-class10-transcend-cteni-zapis-az-20mb-s-_d108164.html
nebo
Secure Digital SDHC SD3.0 16GB Class10 TRANSCEND (čtení, zápis až 20MB/s)
http://interlink.tsbohemia.cz/secure-digital-sdhc-sd3-0-16gb-class10-transcend-cteni-zapis-az-20mb-s-_d93770.html

Transcend je osvědčená značka a taky zřejmě nejprodávanější. A kup klidně tu 32 než 2x16 je to totiž jedno.

Software buď: Sony Vegas Pro 11 nebo Corel VideoStudio Pro X4 nebo Adobe Premiere nebo Edius nebo Avid, to už je na tobě. Já začal se Sony Vegas a už u toho zůstal, zkoušel jsem i ty ostatní, ale nakonec jsem zůstal jen u Sony Vegas a nic mě netrápí.
KrocanX (243)|25.11.2011 09:55
z osobni zkusenosti bych volil 2x16

se strihem je to trochu problem, ale kazdopadne ber neco novejsiho
tomasenkoslav (64)|10.4.2012 11:02
ty si uz asi "vybaveny" ale niekto dalsi mozno bude hladat odpovede.
no ja som tiez za 2x16. aj koli tomu, že v aprili 2012 zozenies 16GB SDHC Kensington 4 CLASS za 10 EUR kdežto 1x32GB za 20 EUR nedaš.

ja mam dve karty (16GB a 4GB) kensington SDHC class 4 a GoPRO nema problem s kompatibilitou. takže class 10 je koli kompatibilite z GoPRO asi zbytocne. ale je pravdou, ze ja mam GoPRO HERO ver.1
cameride (5)|10.4.2012 12:59
urcite 2x16 gb, jednu natacis, druhou muzes pripadne hned v terenu stahovat do ntb a kontrolovat.

urcite si s tim poradi adobe premiere cs5 (4 jeste nemela podporu), avid media composer a zrejme i sony vegas - to nemam ozkousene ale posledni verze vsech programu by s tim mely pocitat.

jako zacatecnik bys ale asi mel skocit po zakladnich programech jako je Adobe Premiere Elements 10, Avid Studio ci Pinnacle 14 - 15.
good luck :-)
tomasenkoslav (64)|10.4.2012 13:26
[QUOTE=cameride;405422]jako zacatecnik bys ale asi mel skocit po zakladnich programech jako je Adobe Premiere Elements 10, Avid Studio ci Pinnacle 14 - 15.[/QUOTE]
suhlasim

sony vegas myslim 9 ver. - mam doma, ten dokaze otvorit video z GoPRO
pas131 (37)|10.4.2012 14:26
Mám sice kameru Drift HD (GoPro znám také dobře), ale to je v tomto případě asi jedno...
SW mám jeden z těch levnějších - Sony Vegas Movie 11 Platinum - a mohu směle doporučit, pokud teda není v budoucnu zájem koupit nějaký plugin. To se dá ale vyřešit přechodem na verzi Pro (samozřejmě je tam sleva pro ty co už vlastní verzi Movie Studio) - právě proto jsem nezvolil Avid Studio (znám docela dobře PinnacleStudio 15, takže Avid by byl jednodušší na naučení - Sony Vegas není v češtině (anglicky neumím) a pracuje jinak, takže učit se znovu....

Už i verze Sony Movie Studio 11 umí pracovat s 50p a 60p a do formátu mp4 je takto i vyrenderuje, což je samozřejmě výhoda. A mám už vícekrát z vlastní zkušenosti ověřeno, že pokud vytvářím film z více zdrojů s různým rozlišením (SD, HD, ale i fullHD) a zároveň i různým fps v jednom filmu, včetně obrazů v obraze kde jeden záběr je nahrán 25fps a druhý 50 nebo 60fps, při následném renderu celého filmu do formátu Sony mp4, 1280x720 50p - vše pak hraje bez trhání krásně plynule, bez sekání, zadrhávání (i původně nahrané v 25fps...). Samozřejmě je ale rozdíl kvality obrazu v záběrech, které jsou nahrány v SD, HD a fullHD rozlišení.
Měl jsem původně obavu, že záběry nahrané v 25fps po renderu do 50p budou nekoukatelné, ale není nic znát. Vše plynulé.
Toť mé postřehy...
jutty (3)|8.8.2012 19:58
[QUOTE=pas131;405432]Mám sice kameru Drift HD (GoPro znám také dobře), ale to je v tomto případě asi jedno...
SW mám jeden z těch levnějších - Sony Vegas Movie 11 Platinum - a mohu směle doporučit, pokud teda není v budoucnu zájem koupit nějaký plugin. To se dá ale vyřešit přechodem na verzi Pro (samozřejmě je tam sleva pro ty co už vlastní verzi Movie Studio) - právě proto jsem nezvolil Avid Studio (znám docela dobře PinnacleStudio 15, takže Avid by byl jednodušší na naučení - Sony Vegas není v češtině (anglicky neumím) a pracuje jinak, takže učit se znovu....

Už i verze Sony Movie Studio 11 umí pracovat s 50p a 60p a do formátu mp4 je takto i vyrenderuje, což je samozřejmě výhoda. A mám už vícekrát z vlastní zkušenosti ověřeno, že pokud vytvářím film z více zdrojů s různým rozlišením (SD, HD, ale i fullHD) a zároveň i různým fps v jednom filmu, včetně obrazů v obraze kde jeden záběr je nahrán 25fps a druhý 50 nebo 60fps, při následném renderu celého filmu do formátu Sony mp4, 1280x720 50p - vše pak hraje bez trhání krásně plynule, bez sekání, zadrhávání (i původně nahrané v 25fps...). Samozřejmě je ale rozdíl kvality obrazu v záběrech, které jsou nahrány v SD, HD a fullHD rozlišení.
Měl jsem původně obavu, že záběry nahrané v 25fps po renderu do 50p budou nekoukatelné, ale není nic znát. Vše plynulé.
Toť mé postřehy...[/QUOTE]

Mohl bych se zeptat na kameru Drift HD? Hrozně se mi líbila, ale podle uživatelských videí na youtube a některých recenzí je obraz GoPro Hero2 o třídu lepší než u HD Drift, což bylo pro mne trochu zklamáním. Jak jste vy spokojen s videem z Drift HD, v porovnání s GoPro, které jak říkáte znáte dobře. Díky za odpověď, vybírání POV kamery je pro mě hrozný rébus.
pas131 (37)|24.10.2012 12:04
[QUOTE=jutty;419906]Mohl bych se zeptat na kameru Drift HD? Hrozně se mi líbila, ale podle uživatelských videí na youtube a některých recenzí je obraz GoPro Hero2 o třídu lepší než u HD Drift, což bylo pro mne trochu zklamáním. Jak jste vy spokojen s videem z Drift HD, v porovnání s GoPro, které jak říkáte znáte dobře. Díky za odpověď, vybírání POV kamery je pro mě hrozný rébus.[/QUOTE]

omlouvám se, hodně dlouho jsem tu nebyl... a už je možná pozdě...
Ano, obraz u GoPro je opravdu lepší, jestli o třídu nevím, ale lepší opravdu je. Nejvíc je to pravděpodobně poznat při záběrech mírně proti slunci a při přechodech ze stínu na slunce. Ale tím nechci říct, že by to bylo špatné. Pro mě jako amatéra je to úplně v pohodě. Kameru Drift jsem si vybral proto, že oproti GoPro:

- samozřejmě je o dost levnější když porovnám stejnou výbavu
- s tím souvisí to, že už v základu má náhled a dálkové ovládání (nevím ale jak je to momentálně u GoPro3-nezjišťoval jsem to)
- a tvar: rozhodně tak nevyčuhuje z přilby (ať už na cokoliv) a "překáží" mi méně než dříve používaná GoPro

Toť tři nejpodstatnější důvody, ještě poznámka k tomu náhledu - myslel jsem, že je to zbytečné, ale už mnohokrát jsem byl rád, že ho teď mám (a nemusím ho za dva tisíce a něco dokupovávat). Navíc teď už se prodává Drift HD jen za 5790Kč.
Má oproti GoPro mírně horší obraz (ale i tak výbornej), ale při té ceně bych do Driftu HD šel znovu.

ukázka z kamery Drift HD, pouze záběry z řídítek nebo z hrudníku, doporučuji přepnout na hd kvalitu, podrobnosti v dalších informacích u videa