Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výmena Magio SAT za niečo s HDMI... (SkyLink, CS Link)

RoStaSR (27)|23.11.2011 15:20
Dobrý deň, chcel by som poradiť s výmenou satelitného prijímača Mágio SAT od Slovak telekomu za niečo iné, keďže mi bude končiť viazanosť a už nemám záujem platiť za programy, ktoré nemám poriadne ani kedy pozerať.

Moja predstava je takáto:
Pôvodný Mágio SAT zameniť za jeden s 2 tunermi, keďže manželka rada nahráva. Nie je ale podmienka, môžu to byť 2 samostatné prijímače s nahrávaním a do druhej miestnosti ďalší prijímač s podporou nahrávania (iba 1 tuner)...

Od paraboly mám zvedené 3 koaxiály zo 4 portového konvertora.

Predstava je, že by som používal iba 1 ks karty (SkyLink, alebo CS Link) na všetkých prijímačoch...


Ďakujem za rady, nakopnutia, nikdy som sa touto problematikou hlbšie nezaoberal...
interfernet422 (1575)|23.11.2011 15:27
[quote=RoStaSR;379758]
Predstava je, že by som používal iba 1 ks karty (SkyLink, alebo CS Link) na všetkých prijímačoch...[/quote]
Pokud se pohybujeme v mezích zákona a smluvních podmínek, tak tu kartu velice rychle ošoupeš a zničíš...

Pro druhý přijímač je možno k základní kartě pořídit NEXT.
Pytkin (7947)|23.11.2011 18:54
ludia velmi chvalia nove cryptoboxy 450 .. ma ale len externy disk .. ak by si chcel interny , tak stale sa da kupit este Ipbox 99HD .. tam mozes mat aj 2 tunery .. vsetko kupis na abcome ..
Dagy2 (3153)|23.11.2011 23:51
len nerozumiem že niekto ide z najtalentovanejšej magiotelevizie do takého šitu ako je Skylink.
veď Magio tvrdí že je zadarmo (tak platíš alebo neplatíš?) a navyše môžeš zastaviť a pretočiť. To podľa ich slov neponúka žiadna iná platforma....

ale pozor, myslím že magiobox fungoval celkom spoľahlivo. Tak rôzne crypto, IP, AB, HD a iné boxy aby ti nepripravili ťažké sklamanie. Ani jeden z nich nie je plug&play ale treba tomu venovať čas.
Plug&play prijímače sú v iných cenových reláciach.
RoStaSR (27)|25.11.2011 08:12
to Dagy2:
http://www.telekom.sk/osobne/televizia/magio-sat/

Tzv. bez záväzkov v čase, keď som prešiel z Mágia na Mágio SAT neexistovali, čiže platím poplatky.
Zároveň ale určite nie je výhodné zaplatiť za ich Mágio SAT bez HDD 200,- Eur a s HDD 300,- Eur a byť závislý od ich platformy. Také zvlátnosti ich boxu, ako spotreba v zapnutom stave 30 W a v stand by 25 W ani nespomínam...
Najtalentovanejšia televízia Mágio je len jej časť, ktorá ide po kábli (IPTV), tú som ale zrušil pre nespoľahlivosť a značnú nestabilitu kvality a často aj dostupnosti, i keď mi ich technici tvrdili, že "Na tomto kábli môžete mať zavesené aj 4 Mágiá!" Ale sami videli, keďže sa to dalo nahrať, aký bol skutkový stav... a výhovorky tipu "Ale pane, pri Super Stár Vám to môže sekať, vtedy je tam zavesených veľa ľudí." ma nebavili, mne to ale blblo aj v iných, ako špičkových časoch, aj reláciách.
A zrušiť, alebo odstúpiť nebolo možné, pretože oni chyby odstraňovali v rámci zákona... a súdiť s nimi sa mi nechcelo...

Mágio SAT je spoľahlivejšie, aj keď nie úplne bez chyby, ale rôzne vychytávky z IP Mágia tam prirodzene chýbajú, je tam len TimeShift a nahrávanie...

A uloženie nahrávky mimo boxu je nereálne v oboch verziách...

Preto chcem teraz niečo bez Slovak Telekomu... stačí?


Teraz by si mi možno už aj mohol poradiť pri výbere... aj keď už nejakú predstavu mám...
drto (341)|25.11.2011 12:01
to RoStaSR:
ak som spravne pochopil tak tam budes mat pripojene minimalne 2TV ano??? cize by si chcel minimalne 2 prijmace a to take aby medzi sebou dokazali zdielat kartu ze??
cize moja rada znie:
ked trvas na dvojtuneri tak by som ti odporucil uz tu spominany AB IPbox 99HD kde je moznost mat 2 tunery (aj ked si myslim ze pri dvoch prijmacoch je dvojtuner na nic)
a do druhej izby by som ti odporucal v podstate hocijaky iny prijmac ktory zvlada DVB-S2 (mpeg4) a hlavne aby mal moznost pripojenia cez konektor rj45 (cize pripojenie k internetu) a k tomuto vsetkemu kartu SKYLINK ICE (nie ciste IRDETO!!!!)
ak toto budes mat tak na AB 99HD si spravis cez oscam server a budes mat v nom strcenu kartu a na druhom prijmaci bud cez cccam alebo newcamd protokol si nazdielas kartu v ab 99HD. tot vsjo :)
golfLC (1941)|25.11.2011 12:36
Ak nemáš naťahané káble na sieť, plus ak to máš rozložením miestnosťí dosť rozťahané, je možné aj bezdrôtové riešenie bez potreby mať na prijímači aj sieťové pripojenie, viac čítaj tu
http://www.webareal.sk/satelitrh/eshop/0/0/5/114-CARD-splitter-CLONE-a-2x-CARD
drto (341)|25.11.2011 12:53
[quote=golfLC;380184]Ak nemáš naťahané káble na sieť, plus ak to máš rozložením miestnosťí dosť rozťahané, je možné aj bezdrôtové riešenie bez potreby mať na prijímači aj sieťové pripojenie, viac čítaj tu
http://www.webareal.sk/satelitrh/eshop/0/0/5/114-CARD-splitter-CLONE-a-2x-CARD[/quote]
da sa aj tak ale podla mna kabel je kabel :) a je to aj lacnejsie riesenie ako slpitter (teda pokial uz ma router s volnymi vstupmi pre dva sat boxy :))
golfLC (1941)|25.11.2011 12:58
Kábel je kábel, to máš pravdu :-)- ale ak je to človek neznalý do nastavovania servra, ip adries, nema poťahanú kabelaž, routher s volnými aspon dvoma vstupmi, je to elegantné riešenie nahrádzajúce káblové riešenie s veľkou úsporou času.... no ale čas sú peniaze :-)-
drto (341)|25.11.2011 13:02
no to je jasne ale pokial nema s tymto absolutne ziadnu skusenost a nema ani sajnu co to vsetko obnasa tak by som mu radsej poradil nasledovne:
dva prijmace
karta skylink
a dalsia karta next
a ma postarostiach :D
jjara (1)|26.11.2011 13:06
Neměl jsem zkušenosti,a podle návodu jsem zvládl Homesharing mezi Octagonem a Sab HD bez problémů,takže při troše snahy jde všechno.Jen se toho nebát, a použít pana Googla.
Dagy2 (3153)|27.11.2011 16:53
RostaSR - neber to osobne, vidím že si prekukol telecomunistickú firmu a ich pindy o najtalentovanejšej televízii aj s chuťovkami ako je "stand-by prijímača", t.j. neustále zapnutý prístroj so zhasnutým displejom.

Že aký prijímač to je ťažko radiť. Ja osobne by som nešiel nikdy do lacných prijímačov typu Arív, IP,AZ a iných boxov.
Pogugli, poprečitavaj toto forum a pritom vezmi v úvahu týchto pár bodov:
- Magio má jednu výhodu v nevýhode, že má párovaný prijmač a namieru urobený soft, ktorý garantuje kompatibilitu prijímača s vysielaním (aspoň si myslím)
- u Skylinku a kariet ICE a ešte viac Irdeto sú v mnohých prípadoch používané tzv. univerzálne čítačky - t.j. preflešovaný SW neoficiálnym SW ktorý umožňuje čítať aj tieto karty. V 8 z 10 prípadov sa týmto rozdrbe niečo iné v prijímači, resp. to blbne tak, že zápisy prechádzajú kedy sa im chce. Takže výsledok je tvrdý reset, hlášky "program kodovaný", denné refleše kariet a podobne. Pritom predajca a mnoho užívateľov ťa budú oblbovať tým že na vine je prevádzkovateľ. Nie je.
- nejaký homesharing a iné "vymoženosti" síce možno nejaký mesiac ešte užiješ, ale nepočítaj, že by do budúcna toto bolo stabilné riešenie. Mnoho ľudí tomu stále nechce uveriť, ale prvé pokusy s blokáciou týchto riešení k všeobecnému zdeseniu na parabole.cz "úspešne" prebehli a oni prídu do dennej praxe.
Preto počítaj s riešením master karta a next karta. Či už pre dva prijímače alebo možno aj pre twin tuner.
- ak máš dva TV tak ber dva prijímače a nie nejaké DigiTV riešenie typu jedna bednička u jednej TV a druhý Tv napojený cez RF modulátor. To je riešenie z minulého storočia.
- prijímače s čítačkou Irdeto neumožňujú prenos nahrávky von z STB - rovnako ako u Magia. Sice to môžeš skopírovať, ale neprehráš to inde.
- EPG vysiela SkyLink na 7 dní dopredu ale je len na konkrétnom type prijímača ako ho spracuje - lacné prijímače EPG zobrazujú len na kanál ktorý práve pozeráš. tie priemerné vedia po zapnutí a preklikaní programov EPG uložiť do nejakej pamäte ale po vypnutí prijímača sa táto info stratí a musíš po novom zapnutí opäť všetko opreklikať. Len najlepšie prijímače sťahujú EPG zo satelitu v noci nezávisle od pozerania a ukladajú do pamäte, takže máš EPG k dispozícii na všetky programy hneď po zapnutí. Rovnako nejaké hľadanie v EPG podľa txt reťazca je tiež záležitosť špičkového prijímača
- internet, internetové rádiá, HbbTV tiež nie sú štandard
- pretáčanie, zastavenie - hlavný reklamný pútač magia - dokáže 99% prijímačov pomocou nahrávky na USB kľúč
- strihanie nahrávok, mazanie reklám, značky v nahrávkach majú len lepšie prijímače
- "pomoc" prijímača pri nastavení paraboly síce použiješ len málo často ale je tiež zásadne rozdielna u lacného prijímača a špičkového prijímača
- spotreba elektrickej energie je tiež rozdielna. 98% linuxových prijímačov nevie zapnúť nahrávanie zo stand-by modu, takže užívatelia ich musia vypínať len do sleep - podobne ako u Magia. Z linuxov to dokáže podľa toho čo čítam snáď len DM8000 a DM800se. Z "obyčajných" prijímačov to vie naopak každý.