Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG MS450H nebo EMTEC Movie Cube D850H?

Pista86 (14)|23.11.2011 11:19
Prosím poraďte mi které MMC je podle Vás lepší. Svůj výběr jsem zúžil na tyto dva, ale nějak se nemůžu rozhodnout. U LG mi vadí nedoladěný firmware a u Emtecu zase hlučný ventilátor. DVD mechanika u Emtecu pro mě není až tak důležitá.

Ještě mám dotaz jestli je nějaký způsob jak těmto MMC připojit STB od UPC a nahrávat?
KamilZ (10277)|23.11.2011 22:24
Digitálně to nenahraješ, na D850H analogově (pokud to má Tvůj STB), což je ale na prd (jen SD, malá kvalita). Nepíšeš, co máš od UPC. Jestli kabelovku, tak si pořiď např. http://www.upc.cz/televize/hdpvr/ . Jestli freeSat, tak tam máš v DVB-S výběr větší.
bastlir (3245)|24.11.2011 01:53
[quote=Pista86;379712]Prosím poraďte mi které MMC je podle Vás lepší. Svůj výběr jsem zúžil na tyto dva, ale nějak se nemůžu rozhodnout. U LG mi vadí nedoladěný firmware a u Emtecu zase hlučný ventilátor. DVD mechanika u Emtecu pro mě není až tak důležitá.

Ještě mám dotaz jestli je nějaký způsob jak těmto MMC připojit STB od UPC a nahrávat?[/quote]

Co se týká kluku ventilátorů (ať mě kdyžtak někdo opraví), neznám MMC, kde by nebyl slyšet. Samozřejmě dá se lehce vyměnit za tižší, a tedy i dražší ventilátor nebo snížit otáčky. Někteří uživatelé Emtecu ventilátor vůbec odpojují, ale to moc nedoporučuji. LG neznám, proto nebudu o něm psát.
Emtec má AV vstup, takže můžeš do mpg cokoliv ukládat. To znamená i např. z VHS. Pokud na satu přijímáš SD kanály, můžeš je takto na Emtecu nahrávat.*** To je ale poněkud těžkopádné řešení. Raději bych koupil satový přijímač i s nahráváním. Aspoň nebudeš mít problém s načasováním.

*** Nejsem posedlý HD kvalitou, takže ukládám všechno do SD (mpg).
Pista86 (14)|24.11.2011 23:01
Děkuji za rychlé odpovědi, myslím že si vystačím s DVB-T, jen jsem chtěl zjistit jestli to jde. Jinak mám kabelovku od UPC, takže pokud mi to stačit nebude pořídím si záznamové zařízení od UPC jak radí KamilZ.

Abych řekl pravdu tak odpověď od Bastlira mě ještě více znejistila, protože AV vstup by se docela hodil (např. záznam z VHS).

Více mě z počátku zaujal LG MS450H viz. odkaz na recenzi: http://www.digizone.cz/clanky/lg-ms450h-multimedialni-rekorder-se-dvema/ . Hlavně se mi líbí aktuální cena 4500Kč v K+B Elektro. V ceně je i LAN adaptér a interní disk 250GB. Zpracování přístroje se mi také líbí víc včetně vzhledu menu přístroje. Nevýhod má také spoustu, ale o těch se rozepisovat nebudu.

Hlučný ventilátor u EMTECU v případě potřeby vyřeším novým ventilátorem popř. odporem jak se píše v tématu pro EMTEC Movie Cube D850H. Nebo nevíte zda EMTEC do později vyrobených přístrojů zabudoval tiší ventilátor?

Ještě bych rád věděl jaké jsou nedostatky Movie Cube D850H s nejnovějším firmwarem? Nejvíce mě překvapilo (co jsem se dočetl) že čeština v menu je pouze částečná, je to pravda? A jak Vám celkově vyhovuje menu, bohužel pro Movie Cube D850H jsem žádnou recenzi nikde nenašel.
bastlir (3245)|24.11.2011 23:18
[quote=Pista86;380111]....Hlučný ventilátor u EMTECU v případě potřeby vyřeším novým ventilátorem popř. odporem jak se píše v tématu pro EMTEC Movie Cube D850H. Nebo nevíte zda EMTEC do později vyrobených přístrojů zabudoval tiší ventilátor?

Ještě bych rád věděl jaké jsou nedostatky Movie Cube D850H s nejnovějším firmwarem? Nejvíce mě překvapilo (co jsem se dočetl) že čeština v menu je pouze částečná, je to pravda? A jak Vám celkově vyhovuje menu, bohužel pro Movie Cube D850H jsem žádnou recenzi nikde nenašel.[/quote]

Nevím, jestli zrovna já jsem měl štěstí, ale ačkoliv slyším obecně celkem dost slušně, předmětný ventilátor zaslechnu jen při absolutním tichu, když se na to soustředím. Tím to však nevylučuji.
MENU je až na jednu nepodstatnou položku komplet české, svižné a přehledné. Vadí mě však pomalejší načítání EPG. Na druhou stranu se s ním bezvadně pracuje po síti. Je to už můj druhý Emtec a jsem s ním jinak opravdu spokojený. Před koupí jsem četl výborné recenze o Popcornu a i jiných zařízení, avšak Emtec (pro mě!) v sobě nejvíc kumuloval všechny mé požadavky a nároky. Klikni si dole.
Pista86 (14)|25.11.2011 00:03
Díky moc za super rychlé reakce bastlire! Že se sním pracuje bezvadně po síti mě taky těší potřebuji se sním propojit na můj stávající Popcorn A-110 a na další tři počítače v domácnosti. Využíváš k přenosu po síti wifi usb adaptér? Ještě by mě zajímalo jak funguje EPG (tedy na kolik dní dopředu se jde podívat) a TimeShift?

Díky ti moc za ochotu. Rád si vše před koupí zmapuji, ale bohužel k Movie Cube D850H toho moc není.
bastlir (3245)|25.11.2011 00:42
[quote=Pista86;380118]Díky moc za super rychlé reakce bastlire! Že se sním pracuje bezvadně po síti mě taky těší potřebuji se sním propojit na můj stávající Popcorn A-110 a na další tři počítače v domácnosti. Využíváš k přenosu po síti wifi usb adaptér? Ještě by mě zajímalo jak funguje EPG (tedy na kolik dní dopředu se jde podívat) a TimeShift?

Díky ti moc za ochotu. Rád si vše před koupí zmapuji, ale bohužel k Movie Cube D850H toho moc není.[/quote]

Ne, mám ji, ale nepoužívám ji (http://www.alza.cz/bezdratovy-wifi-usb-adapter-emtec-d75242.htm). Wifi pro přenos videa neuznávám a je to věčná bezpečnostní díra do systému i přes WPA2. Emtec Wifi do USB lze však za pár babek koupit. EPG asi na týden (jak u kterých kanálů).
bastlir (3245)|25.11.2011 00:44
PS. Ještě mě štve jedna věc - nejde zatím uložit export nastavení kanálů.