Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD (LED) TV Finlux - názory, zkušenosti

dawie (90)|22.11.2011 20:02
Zdravím,

chtěl bych se zeptat na vaše názory či eventuelní zkušenosti s LCD televizemi značky Finlux. Mě se toho nikde moc (spíš nic) vypátrat nepovedlo :-( V běžných elektrech o ni člověk nezavadí a do speciálek mé kroky většinou nevedou.

Můj zájem je čistě teoretický (zvědavost)...a taky aby člověk neumřel hloupý :D Prostě kamarádky známý chce pořídit novou TV a přes jinou značku vlak nejede :eek: Vše ostatní jsou dle něj "nedomrlé šunty splácané šikmookým ťamanem" :rolleyes:

Našel jsem zde, že mnozí nahrazovali své staré CRT Finluxy novými LCD-čkami či plasmami...avšak jiných značek.
Táži se, je tu tedy nějaký majitel LCD/LED TV Finlux?
...a má cenu se "hnát" do této kdysi věhlasné (nevím, jak si stojí dneska) značky i dnes? Nebo se spokojit s komerčními modely (Panasonic, LG, Smasung, Philips, Sony) a brát to holt jako spotřebku na pár let, než odejdou či morálně a technicky zastarají?
Ivo Mašek (10205)|22.11.2011 20:06
televize Finlux se kdysi prodávaly v síti obchodů Tuzex, na to si moc dobře pamatuji. patřily mezi tu drahou sortu a byly vynikající. To ovšem ještě neexistoval zázrak jménem globalizace a televize se vyráběly ve Finsku.
jak je to teď, nemám tušení. ty drahé modely se asi ještě vyrábí ve Finsku, ty levnější zřejmě už v rámci globalizace v daleké Asii (ale přesné info nemám)
geronimoh (2327)|22.11.2011 20:19
Finlux si v Tuzexu nepamatuji, jen Salora. Já mám známého, který montuje antény a prodává spotřební elektroniku a býval to velký fanoušek televizorů Nokia. Nechal jsem se od něj v roce 1997 přesvědčit a jeden CRT TV Nokia koupil, hlavně proto, že SONY byla o 5tis. dražší. Televizor je to vynikající, dodnes hraje u rodičů, téměř jako nový. Jenže po rozdělení koncernu Nokia a přejmenování zpět na Finlux přestal Finlux montovat do některých televizorů vlastní obrazovky, ale kupoval od jiných výrobců a ze špičkových televizorů se stal šunt, který sotva vydržel 5 let a odcházely obrazovky. Můj známý už příznivce Finluxu není, teď fandí SHARPu. Jaké jsou Finlux LCD televizory, to nevím.
Ivo Mašek (10205)|22.11.2011 20:40
.... taková zajímavost k přečtení. Ono to vlastně teď patří turkům (asi lepší, než lidovým číňanům)
geronimoh (2327)|22.11.2011 20:48
[quote=Ivo Mašek;379597].... taková zajímavost k přečtení. Ono to vlastně teď patří turkům (asi lepší, než lidovým číňanům)[/quote]

No vida :rolleyes:
dawie (90)|22.11.2011 21:07
Děkuji za reakce, ale koukám, že jste na tom se současnými informacemi o zančce Finlux asi jako já :o
Dobu, kdy Nokia (Finlux) patřila k tomu lepšímu, co si člověk mohl koupit, také pamatuji.

Šlo mi hlavně o srovnání této značky se současným mainstreamem v LCD TV, tedy LG a Samsung, především co se týče kvality obrazu (vím, to je dost subjektivní), multimediální výbavy a celkově poměr cena/výkon.
Ale mám obavu, že žádného majitele se zde nedočkám(e):-((

Nicméně onen známý by měl tento týden konečně zaopatřit vyhlídnutý model 42FLSY930LHU, tak jestli mě k němu pustí, zkupím pak napsat pár postřehů...ikdyž moc nemám s čím porovnávat (doma máme jen Plasmu Pana (viz podpis) a v kuchyni LCD Samsung LE26C450).
Pokud si vybavuji z jeho komunikace se zastoupením Filnuxu, TV by měly být osazované panely Samsung, jaké provinience je další elektronika ví bůh :D

Osobně si myslím, že se nebude jednat o špatnou TV (ikdyž multimediální výbavou se asi nemůže rovnat LG či Samu), ovšem také jsem názoru, že v daném cenovém segnemtu (10-16tis.) se nebude jednat o nějaký zázrak, na který je se potřeba upnout díky dobám minulým....
Ivo Mašek (10205)|22.11.2011 21:19
Já znám pár lidí, co Finlux mají, ale to ještě z doby její slávy (tedy CRT). V té době jsem o ní snil také. Ovšem po roce 1990 jsem zakoupil Sony, která jako jediná měla obrazovku Trintron (a mě se to strašně líbilo a ta televize byla fakt perfektní - samozřejmě ještě CRT) Dneska bych byl dost na vážkách, jak se SONY, tak i s Finluxem. Možná jako druhou televizi, třeba do dětského pokoje.
dawie (90)|22.11.2011 21:51
Těsně po revoluci si děda také koupil Sony Trinitron....mno, šla z domu jako druhá v pořadí (1. byla teslo Color 438...dosloužila minulé léto, budiž jí čest a sláva :D ) Obraz (u té Sonky) byl sice pěkný, ale nevím, kde byla dělaná, protože se stabilně odlaďovala (prostě neudržela naladěný kanál)...a v žádném servisu nikdy na nic nepřišly :confused:
Ivo Mašek (10205)|22.11.2011 21:57
Zřejmě modulátor. Já jsem tenhle problém neměl.
Pytkin (7947)|23.11.2011 00:48
v roku 2000 som si kupil FINLUX CRT 16:9 a funguje dodnes ..
jps7410 (133)|23.11.2011 06:06
[quote=dawie;379605]Nicméně onen známý by měl tento týden konečně zaopatřit vyhlídnutý model 42FLSY930LHU, tak jestli mě k němu pustí, zkupím pak napsat pár postřehů...ikdyž moc nemám s čím porovnávat (doma máme jen Plasmu Pana (viz podpis) a v kuchyni LCD Samsung LE26C450).
Pokud si vybavuji z jeho komunikace se zastoupením Filnuxu, TV by měly být osazované panely Samsung, jaké provinience je další elektronika ví bůh :D
[/quote]

No co jsem měl možnost vidět na stránkách z toho tvého odkazu tak se nemohu zbavit pocitu že je to kopie Samsunga se vším všudy. Jak píšeš je osazená panelem Sam. ale když se člověk pozorně dívá na fotografie tak celkové provedení té TV mi dost silně připomíná Sama řadu B stačí jen se podívat na ten stojan??

Ale jinak to vypadá za ty peníze na dobrou volbu.
Ivo Mašek (10205)|23.11.2011 07:36
Tak ona ta turecká firma Vestel je třetím největším výrobcem televizorů na světě, takže bych se nedivil, kdyby některé díly vyráběla i pro jiné značky
zatty (1215)|23.11.2011 07:55
popravdě se mi nechce věřit že by to bylo osazené panelem od samsungu..pokud se nepletu tak samsung řeže panely na 40" ne na 42"...bych jí chtěl vidět..spíš bych to tipl na panely od Beka...jsou to kamarádi z jedné země a beko dodávalo penely do základních řad samsungu LE32C350...protože samsung nedokázal vyrobit tak levnou telku tak si ji nechal udělat a nacpal na to samolepku.....

bych toho finluxe rád někde potkal..hlavně jak hraje přepočitavaných 50Hz na 100Hz (FullPIX)
dawie (90)|23.11.2011 14:50
[quote=zatty;379686]bych toho finluxe rád někde potkal..hlavně jak hraje přepočitavaných 50Hz na 100Hz (FullPIX)[/quote]

Tak tomu moc nerozumím...???

Jinak s velikostí těch panelů je to správný postřeh...čert teda ví, co tam dávají
KamilZ (10277)|23.11.2011 22:08