Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

H.264 jaké nastavení bitrate 1080p/24p

Jack08 (8)|22.11.2011 08:07
Dobrý den
mohl by mi zde někdo poradit jaký správně nastavit bitrate při renderingu/exportu videa? Jedná se o H.264 1080p/24 (Nikon D7000) a jde mi o nastavení co nejmenšího datového toku se zachováním "původní" kvality a velikosti obrazu po editaci v Adobe Premiere. Předem díky.
josefíka (651)|22.11.2011 12:47
Podívej se kolik má originál a potom si testuj různé bitrate, tak aby jsi měl pocit, že to ještě není poškozené. (moaré, šum, artefakty)
Osobně bych volil pro archiv stejné, ale pro běžné použití (přenášení) kolem 8000kbps, ale záleží jaké máš oči a TV, je to hodně subjektivní.
vivid.sk (11472)|22.11.2011 13:43
Ak ti ide o najlepsi pomer kvality a velkosti je nutne pouzit 2 pass enkodovanie (2 prechody).
Jack08 (8)|22.11.2011 15:18
Ve vlastnostech se mi ukazuje ve většině videí +- "Average Data Rate: 2,6 MB /second", což se mi zdá docela málo, nebo se pletu? VBR, 2Pass vím, že je lepší použít "-)
ai (2993)|22.11.2011 16:14
[quote=Jack08;379489]Dobrý den
mohl by mi zde někdo poradit jaký správně nastavit bitrate při renderingu/exportu videa? Jedná se o H.264 1080p/24 (Nikon D7000) a jde mi o nastavení co nejmenšího datového toku se zachováním "původní" kvality a velikosti obrazu po editaci v Adobe Premiere. Předem díky.[/quote]

Ty hledas tyto hodnoty bitrate pro tvuj zaznam, kde lidske oko porovna original a kompresi a zda se to na pohled stejne. Ty mas ale originalni video, znas jej jen ty sam, my nevime jestli tocis still sceny nebo skateboard. Ty "zazrazne" hodnoty na co mas nastavit average 2pass s dostatecnym nastavenim maximalniho bitrate ti naznaci Constant quality enkodovani s nastavenim Constantnim quantizerem (lehce meni CRF) nebo konstantnim CRF ,Constant Rate Factor (lehce meni Quantization Parametr).

Pokud to Premiera v nastaveni nema, muzes pouzit DebugMode Frame Server a enkodovat neco z MeGui pomoci CQ a tam se dovis hodnoty , jak ti budou litat a kde maximalni bitrate, a podle enkodovaneho objemuu videa se dozvis prumerny bitrate. Average. Tedy pak uz jen muzes pokracovat po teto zkusenosti furt v te Premiere, kde ten 2pass nastavis na ten average a max. das podle tech max. vychylek z CQ enkodovani. A i tak budes treba "mimo" v nekterych castech u jineho videa.
VLC player zobrazuje bitrate pri prehravani.

Pokud to takto neudelas, vzdy bitrate nadsadis nebo podsadis, nebo treba zvolis prilis nizko maximalni hodnotu apod., budes se jen "trefovat" do te zony pomeru nejmensi bitrate/solidni kvalita
Jack08 (8)|22.11.2011 16:58
S DebugMode Frame Serverem mi to nějak nejde, hlásí to požadavek doinstalace nějaké ++knihovny a do toho se mi vůbec nechce. Podařilo se mi ale vypátrat, že video DSLR má z principu max. bitrate 25mbps, takže nemá smysl dávat větší, o což mi vlastně jde "-). Takže nastavím Maximum Bitrate na 25mbps a na kolik mám dát Target Bitrate? Také na těch 25mbps, nebo stačí i méně?
Jarda.Bar (1238)|22.11.2011 18:34
[quote=Jack08;379543]Ve vlastnostech se mi ukazuje ve většině videí +- "Average Data Rate: 2,6 MB /second", což se mi zdá docela málo, nebo se pletu? VBR, 2Pass vím, že je lepší použít "-)[/quote]

No pokud je to fakt MB jako megabajt, tak píšeš o datovém toku 20Mbits a to je dost. BluRay má až 25Mbit. Pro internet (upload na vimeo apod.) dávám tak cca 10 Mbit.
Jack08 (8)|22.11.2011 19:01
ok, a jak je to s Target bitrate?
ai (2993)|22.11.2011 23:04
[quote=Jack08;379557]S DebugMode Frame Serverem mi to nějak nejde, hlásí to požadavek doinstalace nějaké ++knihovny a do toho se mi vůbec nechce. Podařilo se mi ale vypátrat, že video DSLR má z principu max. bitrate 25mbps, takže nemá smysl dávat větší, o což mi vlastně jde "-). Takže nastavím Maximum Bitrate na 25mbps a na kolik mám dát Target Bitrate? Také na těch 25mbps, nebo stačí i méně?[/quote]
ktery program to hlasi, a co presne hlasi, ..., zadnou knihovnu jsem nepotreboval na server ani Avisynth po jejich instalaci, XP, i W7 ted ....