Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Převodník SilverCrest z Lidlu

wendy271 (44)|21.11.2011 21:53
Máte někdo pozitivní zkušenosti s výše uvedeným převodníkem ???

Mám problém s tím, že za "převodníkem z Lidlu" je obraz pouze černobílý.
Převodník mám už nejméně měsíc, ale teprve teď jsem sehnal ojeté video,
je to dokonce JVC S-VHS, vyzkoušel jsem všechny možné kombinace propojení,
ale obraz je stále černobílý.

Přes SCART do TV je obraz barevný, kvalita odpovídá VHS při rychlosti SP.
Zkoušel jsem na dvou různých PC s WinXP a Win7, stahoval jsem do
Power Director 6 (instalace z přiloženého CD), taky do současně používaného PD9.
Pak taky na zkoušku do Corel VideoStudio, Ulead DVD MovieFactory,
všude jsem parametrizoval vstupy tak jak je třeba
PAL B nebo G, Composite nebo S-Video, k tomu příslušné kabelové propojení).
Video a Audio kodeky mám jen ty, které měl v sobě instalovaný SW, nikdy jsem neinstaloval
žádné Kodec-Packy. Maximálním výsledkem mého snažení byl jen černobílý obraz.

Historicky cenné záznamy na VHS kazetách by černobílým přepisem taky měly svou hodnotu,
ale snad se dopracuju k barevnému přepisu.
To i za cenu, že koupím značkovější převodník, případně poraďte jaký.
vivid.sk (11472)|21.11.2011 22:38
Problem je v kabli S-Video, ktory prenasa farebnu zlozku (pripadne v zapojeni). Tebe prenesie len jasovu, chyba ti ta farebna.
wendy271 (44)|24.11.2011 01:02
Díky za tip.
Někde zkusím získat jiný kabel s konektory S-Video. Na některých obrázcích jsem viděl, že video kabel je prostrčený nějakou feritovou průchodkou kvůli odrušení (nevím čeho). Mám ji taky shánět?

Mám starší kameru JVC GR-D650E, která by měla umožnit analogo-digitální převod, ale nemohu najít manuál. Dá se možná stáhnout ze stránek JVC nebo někde na nějakých stránkách s manuály.
Budu mít čas se mým problémem zabývat až o víkendu.
Dám vědět, jak jsem pokročil.
VladaK (19)|27.11.2011 09:08
Pro wendy271
Sice to asi patří do sekce : Stará technika (VHS, 8mm...)

Převodník SilverCrest z Lidlu je střep.
Pokud z toho dostaneš video alespoň podobné tomu, co leze do televize přímo z videopřehrávače VHS, tak klobouk dolů.

Moje zkušenosti ( to je jen stručný popis peripetií s tímto krámem) :-)
Instalace bez problému - drivery i přiložený soft Powerdirector. Detekce v PC OK.

1. Propojení Videopřehrávače přes S-Video
Video po různých pokusech sice barevné, ale neskutečně trhané, rozpadají se kolmé hrany a synchronizace, nejde zvuk při žádné normě (PAL B,G ...),propojuji tedy extra zvuk přes 2x cinch oklikou do PC na Line In zvukové karty - pak zvuk OK, ale mimo o cca 2sec.
Bohužel nepomáhá ani nastavení rozlišení a datového toku na minimální koukatelnou hranici.
Stahuji nové drivery přímo z Targy:http://www.service.targa.co.uk/dokumente/setup.zip
Nepomohlo to.
Stahuji jiné trial verze Powerdirectoru a UleadVidea. Nepomohlo to. Na další softy už nemám náladu.
:-(

2. Propojení Videopřehrávače přes Video komposite ( 3x jack)
Video barevné (fungují normy PAL B,G,D,I ...), zvuk dobrý.
Laboruji s nastavením rozlišení a kvality videa a zvuku. Měním normy PAL na jiné. Vytvářím vždy na zkoušku 3-minutové DVD. Pokusů celkem cca 20. Rezignace.
Nekoukatelné - třepe se to, bolí oči. Pokud pustím videokazetu přímo z VHS přehrávače do TV, je to úplně někde jinde - plynulé a v rámci možností VHS koukatelné.

Po hodinách pokusů si dávám (mírně nas.ra.ný) den pauzu, neboť se mi to při jiných pokusech v minulosti osvědčilo. Poté opět neúspěch. A to nejsem nováček, domácí videa si dělám od r.2005 z miniDV kamerky, mobilů a různých jiných krámů. Chtěl jsem se letos pustit do starých VHS kazet, ale tudy cesta nevede ( za 500,- Kč za grabber jsem to ale zkusit musel).

Budu grabber vracet, už mám pod stromeček objednaný máslostroj LG RCT689H.

Tak ti přeji pevné nervy a úspěch ...
wendy271 (44)|27.11.2011 20:29
Dík za rozsáhlé zpravodajství ohledně chování převodníku SilverCrest pod Vaším dohledem.
Já jsem žádné záznamové zkoušky až na soubor na disku (avi nebo mpg) nedělal, pouze jsem se snažil "dostat barvu" do náhledu. Ten byl bohužel jen černobílý, ale docela normální, neroztrhaný, zvuk byl taky v pořádku.
Ještě jsem nesehnal jiný kabel S-video, abych vyloučil případnou zhoršenou kvalitu přenosu přes kabel.
Ani přes uplynulý víkend jsem se nedostal ke zkouškám přes svou JVC kameru, která by měla umožnit režim analogo-číslicového převodníku.
Nějak jsem ve svém snažení "vyměkl", když se v rozumné době nedostavily použitelné výsledky.
Za případnou jistotu a kvalitu jsem ochotný něco zaplatit, kupovat "šunty" je fakt blbost.
Podívám se na uvedený přístroj VHS to DVD (umí i výstup na USB ???)