Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV 42" - plazma - co by jste volili?

jerik2445 (9)|21.11.2011 20:30
Dobry den,
kratce a strucne prosim o radu :). Jelikoz mi uz stoho studovani vsech moznych materialu jde hlava kolem.

Uvazuji o koupi TV 42", pozorovaci vzdalenost 2,5m.

Vstupni signal: Dva zdroje:
TV: Bohuzel jen SD signal.
HTPC: 720p ci 1080p videa.

TV by mela slouzit na bezne sledovani televize (40%) plus nadherny filmovy zazitek (60%).Zadne internetove funkce nevyzaduji vse obstara HTPC. Procenta ukazuji dulezitost jednotlivych vlastnosti.

Po zkoumani trhu a technologii jsem dospel k plazme, jelikoz v teto cenove relaci z LCD nedostanu stejne kvalitni obraz.

Vlastnosti co bych pozadoval:
Co mozna nejkvalitnejsi obraz - Priorita.
Bezproblemove prehrani filmu 24p 1080p/720p z PC pres HDMI, nebo je lepsi propojit pres jiny konektor? Zadne pozorovatelne trhani obrazu!

Cenovy rozpocet kolem 15 tisic.
Limit lze samozrejmne o neco prekrocit jestli existuje nejaka o hodne lepsi varianta.

Diky za Vase nazory!
geronimoh (2327)|21.11.2011 20:54
Tip : Slušný televizor za super cenu : Panasonic TX-P42S30E

http://plazmove-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p42s30e/specifikace/
garb7 (1189)|22.11.2011 00:15
Za 15tkč bych pořídil TX-P42G30E
eldorado09 (1441)|22.11.2011 10:03
Panasonic TX-P42G30E (popr. S30E).
matusco (376)|22.11.2011 11:03
[quote=jerik2445;379412]
Bezproblemove prehrani filmu 24p 1080p/720p z PC pres HDMI, nebo je lepsi propojit pres jiny konektor? Zadne pozorovatelne trhani obrazu!
[/quote]

Kedze vacsina ti bude odporucat Panasonic PDP, precitaj si vo vedlajsom vlakne anabazu uzivatela Calebcz s Pan g30, ktory mal prave kvoli 24p rezimu problem...

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=379302&postcount=625
romaza (10)|22.11.2011 16:04
Používam Panasonic TX-P42G30E zatiaľ spokojnosť využívané hlavne na tv SD a filmy.
jerik2445 (9)|22.11.2011 18:35
Konkretne ta Panasonic TX-P42G30E vypada slibne, a po zhlednuti tohoto videa...
[video=youtube_share;7Ni1qi222wQ]http://youtu.be/7Ni1qi222wQ[/video] ... bych snad ani nemusel stavet HTPC :).
Jake mate zkusenosti s prezentovanymi funkcemi?

Jedine co mne desi je blikani plazmy, ktere lze videt i na predchozim videu(samozrejmne kamerou je to znasobene).
garb7 (1189)|22.11.2011 19:59
Pokud to blikání nevidíš , tak snímání kamerou neřeš. Já jsem GT dotáhl domu a všichni spokojení , předtím viděli několik PDP v obchodě a dobrý.
jerik2445 (9)|22.11.2011 21:38
Tak to vypada na tu TX-P42G30E, koupim pres eshop pro zichr :). Pak napisu skusenosti.

Jeste k prehravani z externiho HDD, co jsem tak cetl nemel by byt zadny extra problem, umi mkv, avi...
Calebcz (138)|23.11.2011 13:11
Ale neumi DTS zvuk a pokud stahujes z internetu HDripy, tak si poradi opravdu s malokterym x264 videem, minimalne ve srovnani se Samsungem.
peta_s (13)|24.11.2011 06:51
[quote=Calebcz;379730]Ale neumi DTS zvuk...[/quote]

Nevím, jak 42", ale 50G30 DTS zvuk u .mkv určitě umí. Jak dekódovat do sterea, tak poslat ven digitálně...
Pavol2 (5)|25.11.2011 00:10
[quote=jerik2445;379616]Tak to vypada na tu TX-P42G30E, koupim pres eshop pro zichr :). Pak napisu skusenosti.

Jeste k prehravani z externiho HDD, co jsem tak cetl nemel by byt zadny extra problem, umi mkv, avi...[/quote]

Ahoj, nevím jestli už jste ji koupil anebo ne, ale před týdnem jsem řešil stejnou věc. Chtěl jsem plasmu od Panasonicu 42". Známí mají G30, takže tu už jsem viděl, ale uvažoval jsem taky o S30. Je o 4000,- levnější a protože bych ji měl pouze na sledování filmů z Flash nebo PC, neřeším žádné vstupy navíc, nahrávání na flash nebo přehrávání SD obsahu z tuneru apod. Šlo mi pouze o kvalitu obrazu. G30 má navíc nějaká nastavení jednotlivých barev a lepší filtr, u S řady je to osekané na jas, kontrast, teplotu a barevnou sytost. Před tím než jsme se na ně jeli podívat na živo, byl jsem víceméně rozhodnutý pro to S-ko, pro Géčko jen, kdybych tam viděl velký rozdíl v kvalitě a taky jsem pokukoval po ST řadě, protože je stejně drahá jako G, o 3D mi vůbec nešlo.
Nicméně když jsme je viděli vedle sebe ve dvou obchodech, tak S-ko padlo velice rychle. Ten filtr co tam je, je opravdu o třídu horší než u G řady. Černá byla viditelně šedší na první pohled, u řady G a ST to bylo o chlup, ale přítelkyni jsem nic o těch TV neříkal a i ona se shodla, že ST-čko mělo trošku navrch. Kdybych to měl uvést subjektivně v číslech, tak S-ko bylo tak na 70, G-čko na 90 a ST řada na 95, čili mezi posledními dvěma ten rozdíl tak velký nebyl. Na straně G řady je pestřejší ovládání obrazu, na straně ST pak důvěra, že obraz bude dobrý už z výroby a obsahuje lepší filtr :)
No nebudu to napínat, rozhodli jsme se pro ST a zatím jsme velmi spokojeni. U prvního filmu jsme bez korekce obrazu vnímali telenovela efekt, jako známe u LCD televizí, ale po vyštelování barev je to naprosto ok. Bzučení trafa lze vnímat pouze bez zvuku TV, při filmu neruší ani když se na to zaměřím. A ten problém s dynamickým jasem co se tady řešil nemáme. Jinak co se týče pouštění filmů přes flash tak je to docela loterie. Každé druhé MKV nepřehraje a nebudu tu řešit jestli je správně komprimované hlavička apod. V podstatě už pouštím filmy jen přes PC, což je samozřejmě naprosto OK.
Jinak docela by mě zajímalo jak mají obraz nastaveni ostatní, ale v tom minimu co lze poladit, jedu v:
Mód zobrazení: kino ( ne kino režim, lze nastavit teplotu barev)
teplota barev: normální (u teplé mi jely barvy kupodivu do zelena, očekával bych červenou)
kontrast: kolem 40
sytost: standardně na 30
zbytek vše vyplé (živá barva, režim eco, redukce šumu atd.)
EDIT:
jas: -2
nastavení DVI vstupu: plné hodnoty (docela důležité jinak je obraz velmi tmavý)

Snad ti trošku pomůže v rozhodování, měj se.
jerik2445 (9)|28.11.2011 13:31
[quote=Pavol2;380119]Ahoj, nevím jestli už jste ji koupil anebo ne, ale před týdnem jsem řešil stejnou věc. Chtěl jsem plasmu od Panasonicu 42". Známí mají G30, takže tu už jsem viděl, ale uvažoval jsem taky o S30. Je o 4000,- levnější a protože bych ji měl pouze na sledování filmů z Flash nebo PC, neřeším žádné vstupy navíc, nahrávání na flash nebo přehrávání SD obsahu z tuneru apod. Šlo mi pouze o kvalitu obrazu. G30 má navíc nějaká nastavení jednotlivých barev a lepší filtr, u S řady je to osekané na jas, kontrast, teplotu a barevnou sytost. Před tím než jsme se na ně jeli podívat na živo, byl jsem víceméně rozhodnutý pro to S-ko, pro Géčko jen, kdybych tam viděl velký rozdíl v kvalitě a taky jsem pokukoval po ST řadě, protože je stejně drahá jako G, o 3D mi vůbec nešlo.
Nicméně když jsme je viděli vedle sebe ve dvou obchodech, tak S-ko padlo velice rychle. Ten filtr co tam je, je opravdu o třídu horší než u G řady. Černá byla viditelně šedší na první pohled, u řady G a ST to bylo o chlup, ale přítelkyni jsem nic o těch TV neříkal a i ona se shodla, že ST-čko mělo trošku navrch. Kdybych to měl uvést subjektivně v číslech, tak S-ko bylo tak na 70, G-čko na 90 a ST řada na 95, čili mezi posledními dvěma ten rozdíl tak velký nebyl. Na straně G řady je pestřejší ovládání obrazu, na straně ST pak důvěra, že obraz bude dobrý už z výroby a obsahuje lepší filtr :)
No nebudu to napínat, rozhodli jsme se pro ST a zatím jsme velmi spokojeni. U prvního filmu jsme bez korekce obrazu vnímali telenovela efekt, jako známe u LCD televizí, ale po vyštelování barev je to naprosto ok. Bzučení trafa lze vnímat pouze bez zvuku TV, při filmu neruší ani když se na to zaměřím. A ten problém s dynamickým jasem co se tady řešil nemáme. Jinak co se týče pouštění filmů přes flash tak je to docela loterie. Každé druhé MKV nepřehraje a nebudu tu řešit jestli je správně komprimované hlavička apod. V podstatě už pouštím filmy jen přes PC, což je samozřejmě naprosto OK.
Jinak docela by mě zajímalo jak mají obraz nastaveni ostatní, ale v tom minimu co lze poladit, jedu v:
Mód zobrazení: kino ( ne kino režim, lze nastavit teplotu barev)
teplota barev: normální (u teplé mi jely barvy kupodivu do zelena, očekával bych červenou)
kontrast: kolem 40
sytost: standardně na 30
zbytek vše vyplé (živá barva, režim eco, redukce šumu atd.)
EDIT:
jas: -2
nastavení DVI vstupu: plné hodnoty (docela důležité jinak je obraz velmi tmavý)

Snad ti trošku pomůže v rozhodování, měj se.[/quote]

Ahoj diky za nazor ale popravde si mi to trosku zamotal :), o ST jsem vubec neuvazoval.
V obchode jsem videl akorat vedle sebe S a GT radu, a to musim rict ze rozdil byl opravdu znacny.
Nevim jestli mi nekde v obchode radi seradi televize jak budu chtit, ale skusim to :)
msyogota (5)|30.11.2011 14:26
Pujdu proti proudu, kup LG PT353 a za usetreny penize jed treba na hory :)

Doma uz to stejne nemas s cim srovnat. Pustim na tom 720p .mkv serialy (scenove ripy) a jedou zcela ok...obcas i SD, klasickej 350MB/dil rip a taky to vypada dobre, az prekvapive...