Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

V jakem kodeku je video? Uzitecny Program MediaInfo.

SmirickyT (377)|21.11.2011 13:48
Obcas potrebujeme zjistit nejake detaily o nejakem videosouboru. V jakem rozliseni je, jaky je pocet snimku a v jakem kodeku je video a audio nahrane.

Sam jsem ted potreboval zjistit detailni informace o jednom videu. Vedel jsem ze existuje progfram Gspot, ten ale fungoval jen s kontejnerem Avi, a ne s MOV.

Vegas sice neco ukaze, ale taky vse. (zajimale me datovy tok)

Dneska jsem narazil na skvely program ktery se jmenuje MediaInfo. Ktery se integruje do pruzkumnika windows. Kliknete ve slozce pravym tlacitkem na soubor, objevi se klasicke menu, kde je nova polozka. Media Info.

Po jejim vybrani vam vyskoci okno kde mate exelentni detailni informace o souboru s Videem.

Davam to sem k lepsimu, kdyz uz jsem to nasel. Muze se vam to hodit.
http://mediainfo.sourceforge.net/en
StD (8612)|21.11.2011 14:45
Nevidím jediný důvod, proč by mi GSpot neidentifikoval [COLOR="DarkRed"]jakékoli[/COLOR] video.
SmirickyT (377)|21.11.2011 15:40
[quote=StD;379344]Nevidím jediný důvod, proč by mi GSpot neidentifikoval [COLOR="DarkRed"]jakékoli[/COLOR] video.[/quote]

Je zvlastni jak je to na ceskych diskuznich forech, stejne jako v politice. Tedy ze ti co maji nejmin co rict, tak nejvic zvani. To o cem se pise se nenamahaji ovetit vlastnim testem. Vstoupi do diskuze, a akorat placaji ve foru svoje pocity.... a aby tomu dali vahu, tak to zdurazni nejakou cervenou barvou.

Tim akorat upozorni stejne jako ti politici, ze nemaji k obsahu co zajimaveho rict ale musi neco placat...

Ja se snazim ostatni upozrnit na to ze je tu zajimavy program.

Ty akorat placas....

V priloze pro porovnani ukazka vyhodnoceni videa ze Sony Nex5n programy Gspot a Media Info. Gspot toto konkretni video (spada to do kategorie jakekoliv?), evidentne nerozpoznal.

Az zas priste na neco zajimaveho prijdu, tak si to radeji necham pro sebe a usetrim si cas psanim do diskuzi. Vysledkem toho ze chces ostatnim upozornit na nejakou vec a pomoct je, ze hned nejaky blbec v diskuzi zacne zaplatovat forum tim, ze si to udelal spatne zatimco a on vi vsechno nejlip... Ztrata casu tady...
gspot.jpg media-info.jpg
StD (8612)|21.11.2011 16:09
[quote=SmirickyT;379326]Obcas potrebujeme zjistit nejake detaily o nejakem videosouboru. V jakem rozliseni je, jaky je pocet snimku a v jakem kodeku je video a audio nahrane.

Sam jsem ted potreboval zjistit detailni informace o jednom videu. Vedel jsem ze existuje progfram Gspot, [COLOR="Red"]ten ale fungoval jen s kontejnerem Avi, a ne s MOV[/COLOR].

Vegas sice neco ukaze, ale taky vse. (zajimale me datovy tok)

Dneska jsem narazil na skvely program ktery se jmenuje MediaInfo. Ktery se integruje do pruzkumnika windows. Kliknete ve slozce pravym tlacitkem na soubor, objevi se klasicke menu, kde je nova polozka. Media Info.

Po jejim vybrani vam vyskoci okno kde mate exelentni detailni informace o souboru s Videem.

Davam to sem k lepsimu, kdyz uz jsem to nasel. Muze se vam to hodit.
http://mediainfo.sourceforge.net/en[/quote]

Toto je (zvýrazněné a podtržené) prostě a jednoduše lež. Ověřeno mnohaletou zkušeností, že GSpot umí identifikovat vše. Tečka a nic s tím neudělají ani tebou udělené minusové RB.

[quote=SmirickyT;379357][COLOR="red"]Je zvlastni jak je to na ceskych diskuznich forech, stejne jako v politice. Tedy ze ti co maji nejmin co rict, tak nejvic zvani....

Ty akorat placas....
[/COLOR]V priloze pro porovnani ukazka vyhodnoceni videa ze Sony Nex5n programy Gspot a Media Info. Gspot toto konkretni video (spada to do kategorie jakekoliv?), evidentne nerozpoznal.

Az zas priste na neco zajimaveho prijdu, tak si to radeji necham pro sebe a usetrim si cas psanim do diskuzi. Vysledkem toho ze chces ostatnim upozornit na nejakou vec a pomoct je, ze hned nejaky blbec v diskuzi zacne zaplatovat forum tim, ze si to udelal spatne zatimco a on vi vsechno nejlip... Ztrata casu tady...[/quote]

Tučně zvýrazněné je OT za -15RB. Jestli tady někdo plácá, tak jsi to jen a jen pouze ty. A s Mediainfem se u toho můžeš nechat OT vyfotit.
Máš to rozbitý a ještě chceš někomu radit.

BTW: "Rendering disabled by Preference setting" znamená, že jsi guma a neumíš si to nastavit...
Pytkin (7947)|21.11.2011 16:09
na medianfo je super , ze bezi aj na macku aj na linuxe .. aj v GUI aj v CLI mode .. vyhoda je trebars , ked chces zistit typ trebars 1000 suborov .. tak to proste v prompte zavolas na cely adresar ..
pouzivam ho uz niekolko rokov ..
SmirickyT (377)|21.11.2011 16:36
Pro ty co nechapou o cem je toto vlakno.
Toto vlakno je o tom ze existuje programu Media Info, ze je zajimavy a poskytuje perfektni detailni informace. Jako je treba chroma subsampling, barevna hloubka a podobne.

Toto vlakno neni o srovnavani jednotlivych programu mezi sebou, ani o tom jak ma kdo nastaveny pocitac, ani o tom ktery program je nejlepsi ze vsech.
StD (8612)|21.11.2011 16:58
[quote=SmirickyT;379371]...Toto vlakno neni o srovnavani jednotlivych programu mezi sebou, ani o tom jak ma kdo nastaveny pocitac, ani o tom ktery program je nejlepsi ze vsech.[/quote]

Tak proč je vašnosti hned ve svém prvním příspěvku srovnáváte a ještě u toho lžete? Tento thread je o ničem.
KamilZ (10277)|21.11.2011 20:44
Tak se nehádejte :-(
VP8.png
Pytkin (7947)|22.11.2011 00:41
mediainfo je musthave tool .. o tom niet pochyb ...
ai (2993)|22.11.2011 02:19
jj, MediaInfo a MPC, ten nabizi z cim a jak to prehrat v systemu, jde to prepinat rychle, zvolit merit na playback ....