Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Přehrávání videa v TV přes síť uloženého v PC.

d@V3KiN6 (2)|21.11.2011 11:38
Dobrý den.

Mohl by mi prosím někdo poradit, jestli jde nebo nějaká TV umí přehrát video, které je např. nasdílené v PC přes LAN?

Umí to nějaká TV nebo se to řeší pomocí multimediálních center?

Díky za odpovědi.
visper (270)|21.11.2011 11:45
Umí to každá SmartTV (třeba Samsungy).
d@V3KiN6 (2)|21.11.2011 12:06
Takže stačí v TV nastavit IP, zapojit do routeru a v PC nadílet složku? Připadá mi to nějak až moc lehké :-)

Prosím o příklad nějaké SmartTV. děkuji
nahlis (107)|21.11.2011 12:06
pokud je to alespoň trochu možné ... propoj pc pomocí HDMI apřehrávej přímo ...

vyhneš se problémům .. jako jsou ...

nepodporované kodeky
dts zvuk
přepínání audio stop
nepodporované formáty videa

a dalším ...

osobně mám u tv krom hdmi vyveden i usb vysílač pro bezdrátovou klávesnici a myš ...

a je to daleko komfortnější než jakékoli ovládání a smart tv ... hlavně je vše plnohodnotné

:-)
visper (270)|21.11.2011 12:24
Taky to tak jde. Mám ale dvě výhrady:
1) PC patří do pracovny, do obýváku patří hifi a TV.
2) spotřeba
bastlir (3245)|21.11.2011 12:35
[quote=visper;379297]Taky to tak jde. Mám ale dvě výhrady:
1) PC patří do pracovny, do obýváku patří hifi a TV.
2) spotřeba[/quote]

Pokud ti jde o spotřebu ( :-( ) a nejjednodušší řešení, nahraj si video na flashku a vraž to do TV. Nemůžeš přeci chtít streamovat či sdílet video po interní síti tak, aby ti na druhém konci také něco neběželo.
Jednou z možností a jak zde někteří kolegové publikují - s nezaručeným výsledkem, je technologie DLNA, neboli DLNA síťové uložiště, ale to ti možná také bude brát až závratných 3A (podle typu a počtu disků). :-)

Možnost MMC raději ani neuvádím. :-)
Karel155 (11)|21.11.2011 12:38
Dobrý den. Potvrzuji 100 % kolegu VISPERa. Přehrávání souboru umístěného v PC připojeného prostřednictvím např. domácí sitě přes router není pro TV např. Samsung žádný problém, pokud se správně připojí, což zde už bylo mnoho krát popisováno. Jde o to, co chce člověk z PC dostat- pokud jen sem tam video nebo obrázky , není problém. Pokud ale např. plnohodnotný internet, pak připojení přes HDMI mohu jen doporučit. Někdo hold může mít rád v obýváku i to PC .
bastlir (3245)|21.11.2011 12:52
[quote=Karel155;379303]Dobrý den. Potvrzuji 100 % kolegu VISPERa. Přehrávání souboru umístěného v PC připojeného prostřednictvím např. domácí sitě přes router není pro TV např. Samsung žádný problém, pokud se správně připojí, což zde už bylo mnoho krát popisováno. Jde o to, co chce člověk z PC dostat- pokud jen sem tam video nebo obrázky , není problém. Pokud ale např. plnohodnotný internet, pak připojení přes HDMI mohu jen doporučit. Někdo hold může mít rád v obýváku i to PC .[/quote]

Já myslím, že tu nikdo výhody AllShare nezpochybňuje. Smart TV už mají net v sobě, takže TEORETICKY také nic k surfování nepotřebují. Nechci nikomu vnucovat svůj názor, přesto si myslím, že časem každý dospěje k NAS uložišti a i k MMC.

Pokud by však mým měřítkem měla být spotřeba, to bych se raději rovnou do ničeho nepouštěl.
visper (270)|21.11.2011 12:53
Ideální stav je takový, když je celé sídliště za jedním routerem. Běží stovky PC, každý má něco a všichni mají všechno. A já platím spotřebu jen svého TV. Ale není to můj případ, nebydlím na sídlišti a router mám svůj.
bastlir (3245)|21.11.2011 12:56
[quote=visper;379307]Ideální stav je takový, když je celé sídliště za jedním routerem. Běží stovky PC, každý má něco a všichni mají všechno. A já platím spotřebu jen svého TV. Ale není to můj případ, nebydlím na sídlišti a router mám svůj.[/quote]

Tak bys zase někomu platil za přístup k zařízení a za správu. Nic není zadarmo. :-) Zákonnost sdíleného komerčního videa zda raději vynechám.
Pytkin (7947)|21.11.2011 13:43
alebo ak si applista .. ak mas MACPRO, macbook , iphone , ipad .. tak si kupis apple tv a prehravas video z tychto zariadeni pekne na telke ..
nahlis (107)|21.11.2011 14:25
[quote=visper;379297]Taky to tak jde. Mám ale dvě výhrady:
1) PC patří do pracovny, do obýváku patří hifi a TV.
2) spotřeba[/quote]

1) PC mám v pracovně - 8m dlouhý HDMI kabel a USB kabel ... u tv mám bezdrátový vysílač pro klávku a myš
když přijde návštěva nebo někdo ... pouštím fotky a videa z kamery rovnou na telce ...
do pracovny bychom se nevešli .. navíc je tam chlívek .. :-) muhehe


2) automatické vypínání disků ... a i kvůli DLNA nebo streamu bys to musel mít puštěné
visper (270)|21.11.2011 14:41
Potom je vše OK.