Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Přehrávání videa v TV přes síť uloženého v PC.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Dobrý den.

Mohl by mi prosím někdo poradit, jestli jde nebo nějaká TV umí přehrát video, které je např. nasdílené v PC přes LAN?

Umí to nějaká TV nebo se to řeší pomocí multimediálních center?

Díky za odpovědi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2008

Umí to každá SmartTV (třeba Samsungy).

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Takže stačí v TV nastavit IP, zapojit do routeru a v PC nadílet složku? Připadá mi to nějak až moc lehké

Prosím o příklad nějaké SmartTV. děkuji

Je tu občas Avatar uživatele nahlis
    Registrace
    Jan 2010

pokud je to alespoň trochu možné ... propoj pc pomocí HDMI apřehrávej přímo ...

vyhneš se problémům .. jako jsou ...

nepodporované kodeky
    dts zvuk
    přepínání audio stop
    nepodporované formáty videa

a dalším ...

osobně mám u tv krom hdmi vyveden i usb vysílač pro bezdrátovou klávesnici a myš ...

a je to daleko komfortnější než jakékoli ovládání a smart tv ... hlavně je vše plnohodnotné

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2008

Taky to tak jde. Mám ale dvě výhrady:
    1) PC patří do pracovny, do obýváku patří hifi a TV.
    2) spotřeba

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od visper Zobrazit příspěvek
    2) spotřeba
    Pokud ti jde o spotřebu ( ) a nejjednodušší řešení, nahraj si video na flashku a vraž to do TV. Nemůžeš přeci chtít streamovat či sdílet video po interní síti tak, aby ti na druhém konci také něco neběželo.
    Jednou z možností a jak zde někteří kolegové publikují - s nezaručeným výsledkem, je technologie DLNA, neboli DLNA síťové uložiště, ale to ti možná také bude brát až závratných 3A (podle typu a počtu disků).

Možnost MMC raději ani neuvádím.

Nováček Avatar uživatele Karel155
    Registrace
    Oct 2011

Dobrý den. Potvrzuji 100 % kolegu VISPERa. Přehrávání souboru umístěného v PC připojeného prostřednictvím např. domácí sitě přes router není pro TV např. Samsung žádný problém, pokud se správně připojí, což zde už bylo mnoho krát popisováno. Jde o to, co chce člověk z PC dostat- pokud jen sem tam video nebo obrázky , není problém. Pokud ale např. plnohodnotný internet, pak připojení přes HDMI mohu jen doporučit. Někdo hold může mít rád v obýváku i to PC .

Registrace
    Jul 2009

Citace Původně odesláno od Karel155 Zobrazit příspěvek
    Dobrý den. Potvrzuji 100 % kolegu VISPERa. Přehrávání souboru umístěného v PC připojeného prostřednictvím např. domácí sitě přes router není pro TV např. Samsung žádný problém, pokud se správně připojí, což zde už bylo mnoho krát popisováno. Jde o to, co chce člověk z PC dostat- pokud jen sem tam video nebo obrázky , není problém. Pokud ale např. plnohodnotný internet, pak připojení přes HDMI mohu jen doporučit. Někdo hold může mít rád v obýváku i to PC .
    Já myslím, že tu nikdo výhody AllShare nezpochybňuje. Smart TV už mají net v sobě, takže TEORETICKY také nic k surfování nepotřebují. Nechci nikomu vnucovat svůj názor, přesto si myslím, že časem každý dospěje k NAS uložišti a i k MMC.

Pokud by však mým měřítkem měla být spotřeba, to bych se raději rovnou do ničeho nepouštěl.

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2008

Ideální stav je takový, když je celé sídliště za jedním routerem. Běží stovky PC, každý má něco a všichni mají všechno. A já platím spotřebu jen svého TV. Ale není to můj případ, nebydlím na sídlišti a router mám svůj.

Registrace
    Jul 2009

Ideální stav je takový, když je celé sídliště za jedním routerem. Běží stovky PC, každý má něco a všichni mají všechno. A já platím spotřebu jen svého TV. Ale není to můj případ, nebydlím na sídlišti a router mám svůj.
    Tak bys zase někomu platil za přístup k zařízení a za správu. Nic není zadarmo. Zákonnost sdíleného komerčního videa zda raději vynechám.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

alebo ak si applista .. ak mas MACPRO, macbook , iphone , ipad .. tak si kupis apple tv a prehravas video z tychto zariadeni pekne na telke ..

Je tu občas Avatar uživatele nahlis
    Registrace
    Jan 2010

2) spotřeba
    1) PC mám v pracovně - 8m dlouhý HDMI kabel a USB kabel ... u tv mám bezdrátový vysílač pro klávku a myš
    když přijde návštěva nebo někdo ... pouštím fotky a videa z kamery rovnou na telce ...
    do pracovny bychom se nevešli .. navíc je tam chlívek .. muhehe

2) automatické vypínání disků ... a i kvůli DLNA nebo streamu bys to musel mít puštěné

Je tu občas
    Registrace
    Jul 2008

Potom je vše OK.

Podobná témata

1. Jak na přehrávání z PC na TV přes HDMI ?
    Od mvancl v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 117
    Poslední příspěvek: 24-07-2019, 15:51
  2. Přehrávání mkv přes USB
    Od borgi v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 14-09-2011, 14:50
  3. LCD: Prehravani MKV pres USB
    Od zellda v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 09-01-2011, 04:00
  4. Reakcí: 133