Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Blikání obrazu při reklamě LE40A756

LoSob (31)|20.11.2011 21:46
Zdravím,
kdysi jsem zakládal toto vlákno, které bohužel zůstalo bez odpovědi:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=28103&highlight=le40a756

TV jsem tedy nechal pozáručně opravit a jako určení závady znělo: vadná deska. Desku jsem tudíž nechal vyměnit, ale TV bliká pořád a servis se ted vymlouvá, že se jim to už neprojevuje a odpálkuje mě s tím, že když oni závadu nevidí, prostě mi odmítají vrátit i jen cenu desky zpět i když si ji vymontují...že ji museli koupit taky a nechtějí, aby v tom měli peníze. To je ale na dlouhé povídání o jedné šejdířské firmě, která se jevila jako maximálně vstřícná, ale nakonec bylo vše naopak, což tu ale rozvádět nechci.

To, na co bych se chtěl zeptat, je, jestli TV stanice odesílají při začátku reklamy nějaký jiný typ signálu, nebo nějaký impulz či tak něco. Zajímá mě to proto, že konkrétně ted, od poslední návštěvy servisu, TV začne blikat právě jen vždy, když začne reklama....
Když si pustím DVD či čučíme na nějaký film na 1čce(na čt nejsou v pořadech reklamy), TV běží naprosto bezproblému, ale jakmile začne reklama a to na jakémkoliv programu, obraz u TV se opět rozbliká a pomůže jen počkat do konce reklamy a TV opět zapnout. Jakmile TV zapnu ještě při běžící reklamě, opět to po pár vteřinách začne blikat.
Je sice hezké, že nás TV vyloženě nutí se při reklamách vypínat :-) , ale zase nám většínou uteče kus dějě z filmu na který koukáme, protože nikdy neodhadnem kdy reklama končí.

Blikání o kterém mluvím se projevuje probliknutím podsvícení obrazu cca 5x za sekundu dokud TV nevypnu.

Je mi jasné, že to na 99,99% doma neodstraním, ale spíš mě zajímá podstata toho, proč to vlastně bliká při této konkrétní věci? Díky za reakce
vivid.sk (11472)|20.11.2011 22:01
Co sa tyka blikania, zopar takychto sa vyskytlo v diskusii o nasledujucej rade "B". Vzdy slo o vadny zdroj (ak ide o tento isty druh blikania). Najdes to v poslednej tretine vlakna o LE40B650.

Co sa tyka tej reklamy je to velmi zaujimave :D
- Co mi napada: zvysi sa zrejme skokovo zvuk, kedze reklamy u vas sa nestisuju.
- moze sa prepnut AR (v pripade, ze je povodny zdroj v 4:3)

ale o nicom inom, cim by sa dali reklamy rozlisit, neviem.


A co sa tyka servisu, natoc im to na kameru/fotak a posli naspat.
visper (270)|21.11.2011 15:08
Já jsem kdysi vymýšlel krabičku, která měla při reklamě stopnout nahrávání na video. Kdyby se to podařilo, tak bych nechutně zbohatnul. Jediné co trochu fungovalo bylo vyhodnocování náhlé změny barev při reklamě, ale nebylo to 100% spolehlivé. Žádná jiná informace v signálu není.
LoSob (31)|21.11.2011 23:42
Díky za odpovědi!
Dost mi pomohla informace o vadném zdroji, tak jsem zkusil v nástroje/úspora energie změnit položku z "žádná" na "střední" a obraz sice trochu ztmavnul(což se dalo čekat), ale blikání obrazu ustalo.
Je mi jasné, že to je jen dočasné řešení, protože zdroj půjde víc a víc do háje a za chvilku to bude dělat zase něco, ale zatím dobrý, takže moc díky...

Beru to stejně jako dočasné řešení, jelikož se začíná dělat na středu obrazovky zažloutlý flek(asi vypálená obrazovka), takže brzo do té bedny stejně zarazím krumpáč a půjde na separák nebo jí dám na aukro někomu na náhradní díly za pár korun.
Máme se na jaře stěhovat z bytu do baráku, tak si pak stejně pořídíme novou.

Každopádně budu potom hodně přemýšlet nad tím, jestli ještě někdy budu investovat 30tis. do TV, když vidím jak moc kvalitní se dnes ty bedny vyrábí....Na to, že se po 3 letech přinejmenším jen vypálí obrazovka a bude to pomalu nekoukatelný, mi opravdu stačí bedna za půlku ceny...No ještě uvidím.

Díky za reakce.
garb7 (1189)|22.11.2011 00:11
Tak to je dost smutný , u monitoru jsem zažil růžový obraz a byla vadná jedna trubice , svítila krásně červené jedna vůbec další tak napůl jen jedna trochu normálně. Po výměně obraz jak nový.

Kolik cca má tvá TV natočeno hodin , viděl bych to na problém zdroje nebo trubic.
LoSob (31)|22.11.2011 00:28
[quote=garb7;379462]Tak to je dost smutný , u monitoru jsem zažil růžový obraz a byla vadná jedna trubice , svítila krásně červené jedna vůbec další tak napůl jen jedna trochu normálně. Po výměně obraz jak nový.

Kolik cca má tvá TV natočeno hodin , viděl bych to na problém zdroje nebo trubic.[/quote]

Smutný to opravdu je, jelikož bedna u nás běží přes den maximálně 2-3hodky jen o víkendu a pak skoro každý den 3 hodky večer když jsme náhodou doma. To mi nepřijde jako zrovna nadstandartní využití,ale co už... Ted už do toho opravdu nevrazím ani korunu.

Pořizovací cena byla 30tis+ted stála 5tis. výměna desky k hounu a kdybych do toho měl ještě zainvestovat nový zdroj a možná nějakou trubici což ani nevím kolik by stálo, to už si fakt raději koupím novou... Vím, že se to může zrovnatak stát u jiné značky, ale z LCD od Samsungu jsem vyléčenej...
Naši mají jednu z prvních plazem od panasoniku a hraje jak víno i když na dnešní poměry už ten obraz není nic moc. Tchán má jedno z nejlacinějších LCD od LG tuším z nějaký akce z makra a na to, že ta bedna běží skoro nonstop celý den a každý den, po dvou letech neřešil jediný problém a v obraze nic vypáleného nemá... Prostě jsme měli pech...
Ivo Mašek (10205)|22.11.2011 08:45
[quote]
Vím, že se to může zrovnatak stát u jiné značky, ale z LCD od Samsungu jsem vyléčenej...

[/quote]
Nechci být rejpavý :-), ale jenom tady na TVF jseš během půl roku asi pátý člověk, co "chytil" problém se Samsungem. Buď krátce před skončením záruky, nebo těsně před a těsně po skončení záruky. ..... a pořád ten Sam funguje na lidi jak magnet B-)
LoSob (31)|22.11.2011 23:21
Fakt to neberu jako rejpání, prostě to tak je... Ono si člověk dnes nevybere, je to všechno jen spotřebák + - na to aby přežil záruku a člověk si musel běžet pro jinou. No a jelikož má Samsung nejspíš největší podíl prodaných TV, tak se logicky nejvíc rozbíjí.

Každopádně já už znovu Samsung do svého výběru nové bedny ted nezahrnu a dám nejspíš šanci nějaké plazmě od Pana.....
vivid.sk (11472)|22.11.2011 23:40
[quote=LoSob;379468]... a kdybych do toho měl ještě zainvestovat nový zdroj a možná nějakou trubici což ani nevím kolik by stálo...[/quote]
najdes to v diskusii o ktorej som pisal. Myslim, ze tam niekto, ktora danu proceduru absolvoval par tyzdnov po skonceni zaruky pisal aj cenu* (tak sa mi mari okolo 3-4t czk vratane prace)

*ti stastnejsi to absolvovali este pred skoncenim zaruky v zarucnej dobe.


P.S. Dnes je + - jedno co kupis, pokazi sa ti jedine to, co mas doma :), nech si kupis cokolvek.
KamilZ (10277)|23.11.2011 21:39
[quote=Ivo Mašek;379495]Nechci být rejpavý :-), ale jenom tady na TVF jseš během půl roku asi pátý člověk, co "chytil" problém se Samsungem. Buď krátce před skončením záruky, nebo těsně před a těsně po skončení záruky. ..... a pořád ten Sam funguje na lidi jak magnet B-)[/quote]
To je těžké srovnání, musí se to dát do poměru s počtem prodaných kusů jednotlivých značek.