Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nahrávání tv na síťový disk...

vasedl (4)|20.11.2011 13:02
Dobrý den, potřeboval bych nějaké šikovné obyčejné zařízení, které dokáže ze vstupu (scart, cinch) udělat avi (nebo něco podobného) a to ukládat na síťový disk (NAS)...

Prostě potřebuji nahrávat TV vysílání na síťový disk...a nic takového nemůžu najít...veškeré přehrávače a rekordéry umí max. usb disky...děkuji
interfernet422 (1575)|20.11.2011 13:15
To co chceš je zachytávání videa, jednak jsi ve špatné sekci, pokud skutečně chceš toto zařízení krmit ze vstupů jak SCART nebo cinch, to pak pokračuj zde. Dnešní TV buď umí ukládat video na USB disky, což ty nechceš, nebo pak ukládat ze stb, ale ty taky ukládají na USB disky (opět vedle). Na síťový disk umí ukládat asi jen linuxové satelitní stb.

Z čeho vlastně chceš to zařízení krmit? Z TV? To má jen video vstupy, video signál ven z ní nedostaneš.
KamilZ (10277)|20.11.2011 13:19
To jsou dvě věci. Buď chceš nahrávat TV, nebo ze SCART. Pokud z TV, tak např. STB s možností DVB-T/C tuneru (např. http://www.vu-plus.cz/vu-ultimo.html, http://www.omko.cz/dreambox-dm7020-hd/). Ty jsou většinou na Linuxu a umí připojit síťový filesystém. Možná, že budou i jiné, u těchto je to jasné.
RossiD (1271)|20.11.2011 14:47
Jj bez Samby to nejde ....\\/
bastlir (3245)|20.11.2011 20:36
Pánové včera jsem se dostal na jiném vláknu do sporu s kolegou ze SK, který mě vyprovokoval, abych rozebral scart od TV. Když jsem zapojil pin 19, video přes scart z TV leze, tedy právě přijímaný kanál. Pokud jsem ale takto chtěl z TV dostat i už nahrané video na flashce, byla tma.
vasedl (4)|21.11.2011 02:38
mno trochu to upřesním...máme doma satelit od Digi TV, a toto chci zachytávat... zařízení na příjem sat. vysílání je humax (2) a má právě výstup scart a cinch...

Co jsem tak koukal, tak mi asi nezbyde nic jiného, než dokoupit rekordér, který umí záznam na flash disk a z něho to přes pc natáhnout do nas-u...
interfernet422 (1575)|21.11.2011 08:25
Nebo máš druhou variantu, vyměnit digi za cslink (pokud nepožaduješ HD, jinak skylink), nový stb s nahráváním. Kvalitou i SD obrazu se dostaneš jinam a cena začíná na 220 Kč (nevím kolik se dnes platí digi). Jen je nějaká počáteční investice, ale dál už jen pozitiva...
KamilZ (10277)|21.11.2011 08:29
[quote=vasedl;379249]mno trochu to upřesním...máme doma satelit od Digi TV, a toto chci zachytávat... zařízení na příjem sat. vysílání je humax (2) a má právě výstup scart a cinch...
Co jsem tak koukal, tak mi asi nezbyde nic jiného, než dokoupit rekordér, který umí záznam na flash disk a z něho to přes pc natáhnout do nas-u...[/quote]
To bude poměrně smrtící kombinace - DigiTV (vyhlášená "kvalitou" obrazu), pak to ještě zmrší SCART a nakonec grabující analog....

Zamysli se na tím, co Ti napsal interfernet422.
bastlir (3245)|21.11.2011 13:00
[quote=KamilZ;379261]To bude poměrně smrtící kombinace - DigiTV (vyhlášená "kvalitou" obrazu), pak to ještě zmrší SCART a nakonec grabující analog....

Zamysli se na tím, co Ti napsal interfernet422.[/quote]

Chceš říct, že bude obraz horší jak z Digi TV? :D
bastlir (3245)|21.11.2011 13:04
[quote=vasedl;379249]mno trochu to upřesním...máme doma satelit od Digi TV, a toto chci zachytávat... zařízení na příjem sat. vysílání je humax (2) a má právě výstup scart a cinch...

Co jsem tak koukal, tak mi asi nezbyde nic jiného, než dokoupit rekordér, který umí záznam na flash disk a z něho to přes pc natáhnout do nas-u...[/quote]

Veř tady kolegům, pryč od Digi TV a přejdi na nějaký STB s HDMI. Já jsem už svého starého a oblíbeného Dreama už také odložil.
vasedl (4)|22.11.2011 00:27
upřesnění číslo 2..... bude to využívat hlavně mamka, která občas nahraje nějaký dokument a pustí ve škole žákům přes projektor...takže se o kvalitě nemusíme bavit...

Popravdě jsem ale nikdy nebyl audio/video-filem, takže své filmy mám taky jako avi v nízkém rozlišení a nikdy mi to nevadilo...

Teprve minulý měsíc jsem si pořídil první film s 1080p (abych věděl o co přicházím) a zkusil na naší LG tv (66cm)....

Sice hezký, ale při mé rychlosti netu to čekání na film nestálo za to....

P.S.: Co se týká DIGI.TV, tak s ním máme chuť seknout v poslední době...Máme ho 3-4 roky a do teď dobrý, ale poslední 3 měsíce fakt děs (výpadky, kostičky a čekání než se ověří oprávnění...)
bastlir (3245)|22.11.2011 00:41
[quote=vasedl;379466] ...Popravdě jsem ale nikdy nebyl audio/video-filem, takže své filmy mám taky jako avi v nízkém rozlišení a nikdy mi to nevadilo...
.....
P.S.: Co se týká DIGI.TV, tak s ním máme chuť seknout v poslední době...Máme ho 3-4 roky a do teď dobrý, ale poslední 3 měsíce fakt děs (výpadky, kostičky a čekání než se ověří oprávnění...)[/quote]

O tom je tu celou dobu řeč. Digi TV stejně asi spěje k úpadku, protože nemůže očekávat, že lidi budou do smrti doma mít CRT. To už bych v době VDSL raději šel do O2 TV, která jako balíček služeb je už zkousnutelná.
A/V filem také nejsem a takové to piplání se s konverzí videa jde mimo mě, ale na druhou stranu jsem háklivej na kvalitu příjmu. Takže pokud od nich neutečeš, kup si větší parabolu (80cm a výš) a možná i kvalitnější konvertor.
peterk (4)|30.11.2011 15:50
Ahoj, řeším podobný problém. Pořídil jsem si NAS (Synology) a chystám se pořídit si nějaké multimediální centrum. Předpokladem je, aby centrum obsahovalo DVB-T tuner, aby mělo zdroj nahrávání.
Bohužel ale není vlastnost síťového nahrávání běžně uváděnou na našich e-shopech, takže i když jsem se díval, nikde jsem nenašel konkrétní zmínku. (což může být proto, že ji žádné nezvládá, ale to nevím)
Můžete mi poradit konkrétní model, který síťové nahrávání zvládá? Cenově kolem rozmezí 2000-4000Kč.
(na odkazy o Vu+ ultimo a dreambox jsem se díval, ale to je úplně jiná cenová kategorie)

Druhá otázka: Existuje TV s touto funkcí? (vypadla by jedna krabička)
KamilZ (10277)|30.11.2011 20:26
peterk: myslím, že na obě otázky je odpověď ne.
bastlir (3245)|30.11.2011 21:17
[quote=peterk;381373]Ahoj, řeším podobný problém. Pořídil jsem si NAS (Synology) a chystám se pořídit si nějaké multimediální centrum. Předpokladem je, aby centrum obsahovalo DVB-T tuner, aby mělo zdroj nahrávání.
Bohužel ale není vlastnost síťového nahrávání běžně uváděnou na našich e-shopech, takže i když jsem se díval, nikde jsem nenašel konkrétní zmínku. (což může být proto, že ji žádné nezvládá, ale to nevím)
Můžete mi poradit konkrétní model, který síťové nahrávání zvládá? Cenově kolem rozmezí 2000-4000Kč.
(na odkazy o Vu+ ultimo a dreambox jsem se díval, ale to je úplně jiná cenová kategorie)

Druhá otázka: Existuje TV s touto funkcí? (vypadla by jedna krabička)[/quote]

Pokud sis nespletl termín nahrávání a přehrávání, pak platí výrok KamilaZ.

Ono jakkékoliv video stahovat ze sítě není zase až tak jednoduché i pro PC.
peterk (4)|1.12.2011 06:35
Děkuji oběma za odpověď. Je to špatná zpráva, ale tak nějak jsem to očekával, takže díky za ujištění.

(Když si to teď čtu, to slovo "přehrávání" by tam pasovalo dobře. Ale měl jsem namysli opravdu nahrávání. :) )

To znamená, že nejjednodušší řešení bude nahrávat TV na settobboxu s tunerem na integrovaný HDD nebo na USB, a až poté případně kopírovat nahrané video z HDD nebo USB na NAS. Nebo máte někdo nějaký jiný zaužívaný postup při nahrávání?
bastlir (3245)|1.12.2011 11:13
Nojo, je to tak. Já navíc si to nejdřív stáhnu do PC, vystříhám začátky, konce a reklamy a pak to teprve uložím na NAS.
vasedl (4)|5.12.2011 01:38
peterk:máš úplně stejný problém jak já a dospěl si k stejnému řešení...