Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

2 tunerový DVB-T rekordér s možností editace (stříhání) nahrávek

Marcelus (6)|18.11.2011 20:42
Ahoj,

poraďte prosím. Sháním pro otce 2 tunerový DVB-T rekordér, který by uměl nahrávky alespoň základně editovat. Mám na mysli, např. vystříhávání reklam, spojování záznamů do jednoho nebo rozdělování delšího záznamu na více částí. Otec byl na toto zvyklý u svého analogového diskového rekorderu a teď po vypnutí analogu už vyzkoušel několik DVB-T set-top-boxů/rekordérů, ale žádný to neuměl... Ideálně za co nejnižší cenu. Je mi ale jasné, že za 1000Kč takový nepořídím.
geronimoh (2327)|18.11.2011 21:03
Zkušenost s ním nemám, jsem satelitní fanda. To co požaduješ by měl splňovat Mascom MC-3300 DUAL PVR HD (http://tvdigitalne.cz/mascom-mc-3300-dual-pvr-hd.html) . Za tisícovku ho asi fakt nepořídíš, i když kdoví ... ;)

Edit : Mascom má i levnější dvoutunerový model - MASCOM MC1321T, ale nevím, jak je na tom se střihem, ovšem ten moc nezvládá ani můj luxusní sat. přijímač. Stříhám v PC, a přenos do PC umožňuje i ten Mascom http://www.e-satelity.cz/mascom-1321-t/
bastlir (3245)|18.11.2011 21:06
[quote=Marcelus;378665]Ahoj,

poraďte prosím. Sháním pro otce 2 tunerový DVB-T rekordér, který by uměl nahrávky alespoň základně editovat. Mám na mysli, např. vystříhávání reklam, spojování záznamů do jednoho nebo rozdělování delšího záznamu na více částí. Otec byl na toto zvyklý u svého analogového diskového rekorderu a teď po vypnutí analogu už vyzkoušel několik DVB-T set-top-boxů/rekordérů, ale žádný to neuměl... Ideálně za co nejnižší cenu. Je mi ale jasné, že za 1000Kč takový nepořídím.[/quote]

Podívej se na viz. dole.
Marcelus (6)|19.11.2011 22:53
Díval jsem se na ten Movie Cube, ale nikde jsem neviděl, že by uměl editovat nahrané pořady. Je to u něj opravdu možné. Jinak vypadá velmi dobře.
Marcelus (6)|19.11.2011 22:55
[quote=bastlir;378673]Podívej se na viz. dole.[/quote]

[quote=geronimoh;378671]Zkušenost s ním nemám, jsem satelitní fanda. To co požaduješ by měl splňovat Mascom MC-3300 DUAL PVR HD (http://tvdigitalne.cz/mascom-mc-3300-dual-pvr-hd.html) . Za tisícovku ho asi fakt nepořídíš, i když kdoví ... ;)

Edit : Mascom má i levnější dvoutunerový model - MASCOM MC1321T, ale nevím, jak je na tom se střihem, ovšem ten moc nezvládá ani můj luxusní sat. přijímač. Stříhám v PC, a přenos do PC umožňuje i ten Mascom http://www.e-satelity.cz/mascom-1321-t/[/quote]

Mascom vypadá dobře. Jen ta cena je vyšší a taky mě u něj zaskočilo, že nemá ani jeden scart. Otec má telku jen se scartem. Museli bychom to dát na redukci SCART - AV kompozitní a to si nejsem jsitý co to udělá z obrazovou kvalitou.
bastlir (3245)|20.11.2011 02:58
[quote=Marcelus;378962]Díval jsem se na ten Movie Cube, ale nikde jsem neviděl, že by uměl editovat nahrané pořady. Je to u něj opravdu možné. Jinak vypadá velmi dobře.[/quote]

Na férovku ... jako vše má i on nějaké mouchy, ale ty nejsou podstatné. V D800H zatím trimovat nelze, ale v jiném typu ano. Měl jsem dříve Q800 a ten byl na toto ideální. Avšak si uvědom, že nejspíš žádné MMC ti nesplní trochu náročnější požadavky na střih. Emtec však má Sambu/FTP, takže z něj bez problémů dostaneš soubory do PC ke zpracování.
geronimoh (2327)|20.11.2011 09:46
[quote=Marcelus;378964]Mascom vypadá dobře. Jen ta cena je vyšší a taky mě u něj zaskočilo, že nemá ani jeden scart. Otec má telku jen se scartem. Museli bychom to dát na redukci SCART - AV kompozitní a to si nejsem jsitý co to udělá z obrazovou kvalitou.[/quote]

To jsem si ani nevšiml, že Mascom MC-3300 nemá SCART, ale má kompozitní, S-Video, komponentní A HDMI výstup, takže lze připojit jakýkoliv televizor bez ztráty na kvalitě obrazu. Cena je ale fakt vyšší, ovšem pokud umí to co má umět, tak odpovídající. MASCOM MC1321T má cenu přijatelnou, má dva SCARTy, ovšem asi neumí střih a chybí HDMI. Prostě přístroj určený ke starším televizorům.
bastlir (3245)|20.11.2011 21:02
[quote=geronimoh;379024]To jsem si ani nevšiml, že Mascom MC-3300 nemá SCART, ale má kompozitní, S-Video, komponentní A HDMI výstup, takže lze připojit jakýkoliv televizor bez ztráty na kvalitě obrazu. Cena je ale fakt vyšší, ovšem pokud umí to co má umět, tak odpovídající. MASCOM MC1321T má cenu přijatelnou, má dva SCARTy, ovšem asi neumí střih a chybí HDMI. Prostě přístroj určený ke starším televizorům.[/quote]

Neboj, až trochu víc zapadne do této problematiky, on se sám vyhecuje k vyšší částce. :D
xsedlacp (1)|6.12.2011 22:40
Mám set-top box Mascom MC1321T a mohu potvrdit, že stříhání videa opravdu nemá. Jinak jsem s ním byl maximálně spokojený. Bohužel musím to napsat v minulém čase, protože 4 měsíce po vypršení záruky se mi rozbil. Pokud máte nějaký konkrétní dotaz k tomuto přístroji, tak se klidně ptejte.

Zatím nemám informaci ze servisu zda to půjde opravit a tak také hledám nějaký jiný model. Po předchozí zkušenosti už jedině s HDD a alespoň 2 tunery. Nenašel jsem žádný přístroj, který by podporoval DVB-T a měl více než 2 tunery. Nevíte náhodou o něčem?

Jinak také mě zaujal EMTEC Movie Cube D850H. Myslíte, že bych s ním mohl nahradit svůj starý set-top box. Nemyslím si, že použiju všechny jeho funkce, ale hlavně mám ještě klasickou TV a ani se u nás nedá naladit žádná HD televize, tak nevím zda není zbytečné mít HD tunery a zda to nakonec tomu obrazu neuškodí.

Díky za názor nebo radu
bastlir (3245)|7.12.2011 00:40
[quote=xsedlacp;382938]...Jinak také mě zaujal EMTEC Movie Cube D850H. Myslíte, že bych s ním mohl nahradit svůj starý set-top box. Nemyslím si, že použiju všechny jeho funkce, ale hlavně mám ještě klasickou TV a ani se u nás nedá naladit žádná HD televize, tak nevím zda není zbytečné mít HD tunery a zda to nakonec tomu obrazu neuškodí.
Díky za názor nebo radu[/quote]

Vím o dobrém servisu Mascom - v Kosoři u Prahy

Já mám již druhý typ Emteca a spokojenost. Můžeš ho připojit jak k CRT, tak i k moderním TV.
Zajímavou funkcí může být hardwarová konverze VHS na HDD do MPG2. Vice popsáno - https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=25932